Po týdnu globálních spekulací značka Durex odhalila napjatě očekávanou smartphonovou technologii, která má potenciál navždy změnit náš sexuální život... |
A tou je tlačítko „vypnout“.
Světová jednička v oblasti sexuální pohody rozpoutala 3. března masové spekulace oznámením, že záhy, ve spolupráci se společností Siren Mobile, předvede průlomové technologické řešení, které zlepší sexuální život lidí po celém světě. Statisíce lidí navštívilo webové stránky Durexlab, aby se dozvěděli více o nové technologie a globální média a sociální sítě ještě znásobily netrpělivé očekávání.
Z dojemného a poučného videa, které bylo včera zveřejněno (video), však páry, které se dobrovolně přihlásily na testování této technologie a které dychtily dát svému milostnému životu nový impuls, s překvapením zjistily, že odpovědí je prosté tlačítko, které měly celou dobu před očima – tlačítko „vypnout“.
Video, které si rychle získává popularitu online, sleduje emocionální cestu vybraných betatesterů a upozorňuje na to, jak se stáváme otroky technologie. Krom tohoto videa byl zveřejněn poutavý výzkum Durhamské univerzity, jehož zadavatelem byla značka Durex a který odhaluje, jak má všudypřítomné využívání technologie ve vztazích vážné dopady na to, jak často se milujeme, ba dokonce jak zkracuje délku milování a vede k napětí ve vztahu.
Výzkumníci z Durhamského Centra pro sex, Gender a sexualitu zjistili, že čtyřicet procent respondentů odložilo sex kvůli technologii, hlavně smartphonům a tabletům, přičemž jiní uvedli, že uspíšili sexuální aktivitu, aby mohli zase jít odpovídat na zprávy. Navíc se třetina zpovídaných párů přiznala k tomu, že přerušila sex, aby mohla vzít telefon. Jedna účastnice průzkumu poznamenala: „Někdy jsme spolu v posteli, já sjíždím Facebook a on si zase surfuje na nějaké sportovní aplikaci; dobře si uvědomujeme, že doslova sedíme spolu v jedné posteli, a přitom žijeme v jiných světech.“
Ukonwa Ojová, šéfka oddělení pro globální marketing značky Durex, k tomu uvedla: „Technologie hraje ústřední roli v našich osobních životech a vztazích, proto jsme se rozhodli prozkoumat, jak může být pozitivně užita, aby zlepšila naše sexuální životy. Zjistilo se, že nejjednodušší odpověď je ta nejúčinnější. Po hodinách konzultací nespočtu odborníků, výzkumech na akademické půdě a nekonečných kvalitativních rozhovorech se ukázalo, že řešení je jednoduché, a sice že milostný život nastartuje zejména to, když se v ložnici technologie vypne.
Nesmírně nás těší odezva na tuto kampaň a samotné video, a to tím více, čím blíže se přibližujeme k Hodině Země. Doufáme, že aspoň do jisté míry zase stmelí páry, které dovolily, aby je technologie rozdělila.“
Susie Leeová, vývojářka aplikací a ředitelka společnosti Siren Mobile, byla neodmyslitelnou součástí realizace celého projektu. „Jistěže technika nikdy nemůže nahradit interakci mezi lidmi,“ komentuje Susie Leeová. „Skutečná chemie vychází intimity. Takže přestože techniku potřebujeme – zlepšila nám život, umožnila nám spojit se zase se starými přáteli, oslovit širší sociální skupiny a seznámit se s novými lidmi – potřebujeme se naučit poznat, kdy a kde networkování na sociálních sítích neobohacuje naši zkušenost. Skutečně se musíme naučit soustředit se v posteli jeden na druhého, a ne na svoje smartphony či tablety.“
Doktor Mark McCormack, jeden z ředitelů Centra pro sex, gender a sexualitu při Durhamské univerzitě, to komentoval slovy: „Technologie revolučním způsobem proměnila naše životy a smartphony dnes hrají hlavní roli při organizaci milostného vztahu, od jeho vzniku až po udržování lásky a náklonnosti, když jsou páry od sebe daleko.
Ze studie i filmu plyne jedno ponaučení, a sice že technologie nyní stravuje naše vztahy na mnohem hlubší úrovni. Do ložnice se nám dostala více způsoby, než jsme si dokázali představit. Často má svoje výhody, ale nezapomínejme na potenciálně vážné nároky na vztah, neboť může vyvolat frustraci a napětí a omezovat sexuální aktivitu.“