DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
7. prosince 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 122 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze Palm: A5 Agenda - Rozšíříte si formát Palmu na kapesní A5?
20.03.2006 
Recenze software pro Palm

A5 je formát papíru a také software od programátorské skupiny A5, který vašemu Palmíku přidává k vestavěnému DateBooku a To Do týdenní přehled dat. Má velké možnosti nastavení, je skinovatelný (to se ale týká jen hlavní lišty v horní části hlavní obrazovky), podporuje ikonky a je to freeware!



Instalace

Minimální požadavky na váš stroj jsou Palm OS 3.5 a asi 200 Kb paměti. Můžete si vybrat barevnou i monochromatickou verzi. Autoři prohlašují, že A5 Agenda může běžet i z flash paměti. Vyzkoušel jsem a nezaznamenal jsem žádné problémy. V nižších verzích Palm OS můžete využít připojené hacky. K dispozici je i program „A5Conv“, což je A5 aktualizační program pro nastavení a záznamy starších verzí A5, pokud jste je používali. Sadu ikon můžete využít interní (taktéž komfortně obsaženou v zip archivu ve třech různě velkých verzích) nebo třetích stran (například DateBk, Agendus... ). Za výbornou vlastnost považuji, že se veškerá nastavení A5 ukládají do souboru A5Prefs.pdb (A5 ho vytvoří po instalaci) a vaše Saved preferences nepřibírají na objemu.

Práce s programem

A5 můžete namapovat na hardwarové tlačítko Date book nebo ho spouštět pomocí ikony z launcheru. Aplikace ihned po instalaci nasosá data, která již v palmu ( v datebooku a To Do) máte , včetně kategorií, a můžete pracovat. Samozřejmostí je, že položky zadané v A5 se zjeví i v DateBooku a To Do.

V hlavní obrazovce objeví user nahoře lištu s označením měsíce a roku (po tapnutí se rozbalí menu programu), dále je po pravé straně možnost zobrazení podle kategorií, pod první pomlkou vyberete zobrazení jen kalendářové záznamy, To Do záznamy atd., pod druhou pomlkou vyberete zobrazení jen určitých záznamů podle barvy. Pod třetí pomlkou máte možnost filtrování záznamů podle času (nastavíte v Options ---General). Dále je zde zobrazení aktuálního času - po tapnutí přepnete mezi pohledy grid a list a jste také přesunuti na aktuální den (to může být někdy během práce v předpokládané budoucnosti nepříjemné). Úplně vpravo na liště je číslo týdne (po tapnutí můžete vybírat v samostatném okně libovolný týden). K posunu mezi týdny slouží také šipky po stranách čísla týdne.

Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku

V menu aplikace nenarazíme asi na nic, čemu bychom nerozuměli.

Klikni pro zvetseni obrazku

V roletě Record tvoříme různé druhy záznamů a záznamy můžeme také čistit nebo beamovat daný pohled. Položka Category Items nám umožní přesunout určitou kategorii do jiné, smazat ji, odeslat a označit/odoznačit za soukromou/utajenou.

V roletě View ovlivníte co se zobrazí/nezobrazí v hlavní obrazovce.

V roletě Options přistupujete přímo k různým oblastem nastavení. Můžete určit jednu ze čtyř možností zobrazení systémového znakového fontu, co se bude dít se soukromými záznamy (security). Dále máte možnost velmi podrobně nastavit chování programu (osm položek od Systém po Display). Jakmile jednu položku zvolíte, tak můžete mezi ostatními osmi přepínat přímo, aniž byste znovu museli do menu (což je velmi praktické). Následně zde najdete položky Alarm Info a About.

Klikni pro zvetseni obrazku

Možnosti hlavní obrazovky

A5 nabízí dva druhy pohledů: grid view a list view. Mezi nimi lze přepínat pomocí hardwarového tlačítka, pokud ho A5 přiřadíte, nebo tapnutím na údaj času v horní liště hlavní obrazovky.

Grid view

Po tapnutí na číslo (datum) dne v „mřížce“ se objeví rychlá nabídka na vytvoření záznamu v kalendáři, To Do a vložení/kopírování (po tapnutí na značku vložení se objeví nabídka kopírování, přesunutí a konverze z kalendářového záznamu na To Do a naopak). Pokud ťuknete na označení dne, přepnete na list view – denní pohled. Po tapnutí kamkoliv jste zase zpět v Grid view.

Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku

List view

List view má čtyři typy: denní (day), 7 denní (7 day), týdenní (week) a „dlouhý“ (long). Jejich výběr a nastavení provedete v roletě menu Options - List. Po pravé straně máte ještě pět možností zobrazení v rámci daného typu List view: Bez času, s časem, jen To Do...

Denní pohled ukáže pouze vybraný den. Můžete rolovat mezi dny, ale také poklepat na číslo týdne a objeví se kalendář, ve kterém skočíte rovnou na den dle vašeho výběru.

7 denní pohled ukáže 7 dní počínaje vybraným dnem.

Týdenní pohled zobrazí týdny od vybraného data.

Long pohled ukáže všechny informace od vybraného data.

Nedatované položky se zobrazují ve spodní části obrazovky odděleně (záleží na nastavení).

Vytváříme nové záznamy

Když vytváříte nový záznam do kalendáře, tak můžete vlevo nahoře změnit datum záznamu, dále můžete v horní části připojit M (marker), který určí barvu daného záznamu od 1 do 5 (označuje vlastně prioritu). Navíc první záznam dne automaticky obarví svou barvou celý den. Dobré pro přehlednost.

Klikni pro zvetseni obrazku

S znamená strikeout, tj. popisek záznamu se přeškrtne.

B znamená bold – tučně a vztahuje se samozřejmě k popisu události.

Barvu písma od 1 do 5 nastavíte úplně vpravo nahoře.

Na linky můžete napsat popisek, vpravo připojit ikonu a úplně vpravo telefonní číslo.

Dole je nastavení času, kategorie, opakování, označení záznamu jako soukromý/tajný, označení záznamu jako úkol (hned se zobrazí okénko pro zaškrtnutí splnění a to i v hlavní obrazovce) a alarmu (nastavíte minuty /hodiny /dny o kolik dřív chcete připomenout).

Tlačítko „+“ vedle tlačítka Cancel uloží rozpracovaný záznam a vytvoří okamžitě nový prázdný, aniž byste museli zpět na hlavní obrazovku. Vedle tlačítka s „+“ je ikonka pro připojení poznámky a další pro smazání záznamu. Po tapnutí na šipku se přenesete do vestavěného DateBooku.

Při vytváření úkolu (To Do) máte k dispozici podobnou (menší) obrazovku, ale bez časových funkcí, funkce opakování, alarmu atd. Přivítal bych rozhodně podrobnější možnosti editace, možná v dalších verzích.

Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku

Závěr

Ovládání programu chce trochu cviku, ale hodnotil bych ho rozhodně velmi pozitivně. Podporuje i starší Palmy a i při použití všech vychytávek (skiny, ikony...) je malý, svižný, bezproblémový a korektní, přestože se jedná o verzi 0.1L(4) beta. Chválím tvůrce a přeji všem Palmistům více podobně funkčních programů. Rozhodně doporučuji vyzkoušet.


Kategorie Volný čas
Výrobce A5 Agenda
Licence Freeware
Verze 0.1L(4) Beta
Nároky Palm OS 3.5
Cena Zdarma
Download A5Agenda01.zip - 134 kB
Hodnocení * * * * *

Marek_Kucera
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Marek_Kucera


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2  iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek



Re: A5 Agenda - Rozšíříte si formát Palmu na kapesní A5? (Hodnocení: 1)
Od: pefcbs (pefcbs@centrum.cz) - Pátek, 24.03. 2006 - 07:02:32
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
skvely programek,mam ho na karte a funguje bez problemu.po preneseni karty do druheho trea mi funfoval opet bez problemu.jen vic takovych programku.





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.42 sekund

RSS - články RSS - fórum