DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
25. května 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 118 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Knižní čtvrtek: Adam Smith
06.04.2006 
Články napříč platformami
Knižní čtvrtek

Jen málo knih se do dnešního myšlení zapsalo tak silně jako Bohatství národů od Adama Smithe. S určitostí je citovanější snad jen Bible... V této knize shrnul své dosavadní poznatky o ekonomii, čímž dal vlastně vzniknout současnému pojetí ekonomie ve všech pokročilejších ekonomikách...Adam Smith se narodil roku 1723 ve skotském městě Kircklady poblíž Edinburgu. Byl vychováván pouze matkou. nikdy se neoženil. Smith byl značně svérázný Skot, na první pohled vyčníval v jeho tváři obrovský nos, vystouplé oči, masitý dolní ret, byl stižen vadou řeči a nervovým tikem. Svoji fyzickou nedokonalost vyjádřil ve výroku „krásný jsem pouze ve svém díle“.

The Wealth of Nations, Book 1

Bohatství národ 1

Stěžejním dílem politické ekonomie, které se stalo zdrojem inspirací do dnešní doby, je kniha „Pojednání o podstatě a původu bohatství národů“ (An inquiry into the Natural and Causes of the Wealth of Nations) z roku 1776. Bohatství národů zosobňuje také systém přirozené smlouvy v deklaraci nezávislosti ekonomie.

Ekonomie Doc

The Wealth of Nations, Book 2

Bohatství národů 2

V knize, která je druhým nejcitovanějším dílem hned po Bibli, Smith pronesl výrok o neviditelné ruce trhu (invisible hand). Jednotlivec se stále snaží, aby jeho produkt na trhu uspěl při největší dosažené hodnotě. Potvrzuje svým chováním jen své vlastní cíle a na prosazování veřejných zájmů nepomýšlí ani neví do jaké míry jej prosazovat. Při tomto jednání jej vede neviditelná ruka – vnitřní hlas, aby formuloval cíl, o který mu v počátku vůbec nešlo. Prosazováním svých osobních zájmů podporuje zájmy celé společnosti. Neviditelná ruka vede jedince k cíli v podobě tržního řádu. Smyslem tržního řádu, nazývaném Velká nebo Otevřená společnost, není stanovit stupnici cílů. Tržní společnost nedefinuje cíle, ale naproti tomu malé uzavřené komunity si základní cíle stanovují. Ekonomické cíle neexistují, avšak mimoekonomické cíle jednotlivců jsou hnacím motivačním motorem tržního hospodářství.

Ekonomie Doc

The Wealth of Nations, Book 3

Bohatství národů 3

Poslední málo významnou etapou ekonomického myšlení byli merkantilisté. Východiskem merkantilismu se stalo nové pojetí bohatství. Blahobyt byl zosobňován penězi a drahými kovy. Růst společenského bohatství se ztotožňuje s hromaděním drahého kovu. Smith teorii merkantilismu ostře kritizoval. Za prvé – nebylo podle něj možné bohatství měřit v podobě peněz a drahých kovů, ale muselo být hodnoceno podle životní úrovně obyvatelstva. Za druhé – na bohatství mělo být pohlíženo očima spotřebitelů dané země. Za třetí – hnací síla úspěchu a bohatství národů spočívala v individuálním přístupu jednotlivce a v jeho invenci.
Smithova kritika za neodpovědné merkantilistické chování jednotlivých vlád dala zrodu moderní ekonomie.

Ekonomie Doc

The Wealth of Nations, Book 4

Bohatství národů 4

Původ odvozuje od protireakce na merkantilistická dogmata centrálního plánování. Za hlavního představitele a vůdčí osobnost je považován Adam Smith se svým dílem „Bohatství národů“. Mezi další tvůrce bývají zařazováni Malthus, Ricardo, Mill nebo francouzský ekonom Say.
Adam Smith objevil řád trhu, který je výsledkem lidského chování a nikoliv cíleného záměru jeho aktérů.

Ekonomie Doc

The Wealth of Nations, Book 5

Bohatství národů 5

Dělba práce se stala druhým podstatným článkem, na kterém stavěl svou ekonomickou vizi. Stanovil tři způsoby zvýšení výkonu. Za prvé – každý dělník je nucen zvyšovat svou zručnost právě na jednom úkonu. Za druhé – dělníci nesmějí ztrácet čas přechody na jiné operace a za třetí – kvalifikovaní dělníci vyvinou nástroje nejlépe odpovídající dané operaci. Smith vždy spojoval dělbu práce s fungováním svobodného trhu. Teorie „absolutní výhody“ podle Smithe dodává jednotlivým zemím na významu. Každá země obsahuje svůj genius loci pro tu kterou výrobu a produkt. Smith tvrdil, že Anglie bude profitovat zisk z obchodu, jestliže dokáže nakupovat zboží v cizině za cenu levnější než jsou výrobní náklady v samotné Anglii.

Ekonomie Doc

Zdroj: www.memoware.com

Citace: www.cevro.cz, René Šifta

Pavel_Zivny
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Články napříč platformami
· Další články od autora Pavel_Zivny


Nejčtenější článek na téma Články napříč platformami:
ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 1

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.40 sekund

RSS - články RSS - fórum