DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
7. prosince 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 109 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Články o Pocket PC: PDA a GPS navigace na kole III. - SmartMaps cykloatlas
08.09.2006 
Články napříč platformami

Hardwarem potřebným pro cyklonavigaci jsme se již zabývali. Nyní, díky firmě PLANstudio, jsem pro vás mohl otestovat jejich podrobné cyklomapy (1 : 75000) v rozlehlých Šumavských hvozdech. Zajímat vás bude hlavně funkce cyklorouting...GPS na kole I.
GPS na kole II.

V minulých dvou článcích jsem se zabýval montáží PDA s GPS modulem na horské kolo. Myslím, že po hardwarové stránce jsem toto téma vyčerpal a mohu vám už jen přinést dojmy a zkušenosti z terénu. Nyní bych se rád zabýval softwarem vhodným pro cyklonavigaci. Vězte, že obyčejný GPS navigátor nestačí. Proto jsem se rozhodl otestovat SmartMaps 2 Navigator - Cykloatlas.

Rastrové podklady vs. vektorové podklady

Běžné GPS navigátory jsou dělané do auta a pro cykloturistiku jsou prakticky nevhodné. Neznám žádného cyklistu, který by se rád projížděl po silnicích 1. třídy. Nejlépe se jezdí po cyklostezkách a značených cyklotrasách, kde není provoz vůbec žádný nebo jen minimální. Navíc cyklista potřebuje znát reliéf krajiny, kterou projíždí (aby se vyhnul "krpálům" nebo se na ně alespoň psychicky připravil), potřebuje vědět o všech zajímavých objektech, které by mohl navštívit (jako zříceniny hradů, jezerní slatě, rozhledny, rybníky, památné stromy, ... hospody ).

Instalace

To vše a ještě další pomocné funkce nabízí program SmartMaps - Cykloatlas. Základem jsou rastrové mapové podklady v příjemně podrobném měřítku 1:75000. Celá Česká republika je rozdělena na 4 kvadranty, které si můžete samostatně instalovat na kartu, podle toho, kterou částí země právě projíždíte. Nebo si je můžete nainstalovat všechny, pokud jste zdatný cyklista. Pro představu jihozápadní kvadrant, který jsem používal, má nějakých 77MB. Kromě klasické instalace přes PDA, můžete program instalovat přímo na paměťovou kartu, za použití vaší rychlé čtečky.

Podrobnost mapových podkladů

Mapy jsou přímo navržené pro cyklisty. Obsahují hustou síť barevně odlišených cyklostezek, které typicky tvoří okruhy.
Dále obsahují cyklotrasy značené čísly ve žlutém poli. Toto číselné značení najdete potom i na silnicích. Na mapách jsou vyznačeny nejrůznější přírodní i turistické zajímavosti. Velkým přínosem a samozřejmostí jsou vrstevnice a značená nadmořská výška vrcholků. Podle toho předem poznáte, zda pojedete do kopce a jak moc prudké bude stoupání.

Dalším velkým přínosem jsou lesní cesty, které ve vektorovém navigátoru nebo příliš hrubé mapě nenajdete. Lesní cesty se vyznačují nulovým provozem (až na srnky, divočáky a houbaře) a nekvalitním povrchem.

Jako "zpevněné" se označují staré asfaltky nebo štěrkem vysypané cesty. (foto)

"Nezpevněné" jsou pak všechny ostatní. (foto)

Na oboje potřebujete horské kolo (MTB). Trekingové kolo nebo cokoli slabšího na nezpevněných cestách zničíte.

Aplikace nabízí dva způsoby navigace. Navigace na bod je ta jednodušší - tapnete a přidržíte místo v mapě. V menu vyberete "Bod" -> "Navádět" a od této chvíle kamkoli se hnete, uvidíte šipku se směrem a vzdušnou vzdáleností k zakřížkovanému místu s pokladem.

Cyklorouting

Mnohem sofistikovanější je navigace po předem vypočtené trase. V mapě si procházíte trasu a postupně pomocí lokálního menu ("Bod" -> "Přidat do cesty") přidáte do své cesty postupně všechna místa, kterými chcete jet. V hlavní nabídce pak pod "Mapy" -> "Cesty..." najdete posloupnost bodů vaší trasy, tak jak jste zadávali body v mapě. Tapněte na "Hledat" a program začne počítat nejlepší cestu podle zadaného kritéria (nejkratší, nejrychlejší, ekonomickou, cyklistickou - to nás bude zajímat). Výpočet chvilku trvá.(více v závěru). Na konci dostanete podrobný itinerář úseků, kterými vaše cesta povede. Trasa se samozřejmě zobrazí v mapě a je možné ji použít k navigaci.

Program podporuje tzv. "cyklorouting", pro hledání cesty po cyklotrasách. Znamená to, že v menu "Volby" -> "Funkce..." si můžete vybrat prioritu s jakou mají být upřednostňovány cyklotrasy před obyčejnými silnicemi. Navíc můžete naprosto vyloučit silnice první třídy! Opatrně s tímto nastavením, ne vždy je možné nalézt cestu pouze po cyklostezkách.

Fullscreen mode, rotace

Mapu lze roztáhnout přes celý displej. Můžete si nastavit, co přesně chcete v celoobrazovkovém režimu vidět (menu, rychlost, nadmořskou výšku, počet satelitů). Mapu můžete také nechat rotovat podle toho, kterým směrem se právě pohybujete. Jelikož jsou podklady rastrové, stanou se názvy obcí a míst díky rotaci těžko čitelné a na displej nepůjde tapnout a vyvolat lokální menu (musíte rotaci nejdříve vypnout). Je to dobrá funkce, ale v tomto případě jí nedoporučuji. Navíc pokud zastavíte a budete se chtít podívat, kudy pokračovat dál. Bude vám mapa neustále rotovat i když jste na místě. Je to dáno nepřesností GPS a následným odhadem směru pohybu.

Další funkce

Program umí zaznamenávat trasu, když jí projíždíte. Takto zaznamenaný pohyb si můžete uložit a následně přehrát ve zrychleném sledu. V mapě si můžete dále ukládat vlastní definované body a spolu s bohatým rejstříkem bodů nejrůznějších zájmů si pak vytvářet svoje cesty. "Body" se v mapě nezobrazují. Pokud chcete nějaké místo zvýraznit, použijte "značku" (zelené kolečko). Pokud přidáte více značek, automaticky se mezi sebou propojí přímkou (zelené barvy) a můžete se informovat o celkové vzdušné vzdálenosti všech přidaných značek.

Další příjemná věc je zoom, kterým, můžete přiblížit/oddálit mapový podklad. Přitom se automaticky přepíná měřítko mapového podkladu, pokud zoom překročí určitou vhodnou hranici.

Mezi další funkce programu, které stojí za zmínku je sledování GPS informací a nastavení připojení GPS. Vše se chová téměř automaticky a bezproblémově. Můžete i sledovat sílu signálu z jednotlivých satelitů. K dispozici je i nastavení tlačítek nebo hlídač rychlosti, který vás upozorní na hrozící nebezpečí pokuty. Jako cyklista jsem to nepoužíval, jelikož na horském kole příliš nehrozí, že bych povolených 90km/h nějak často překročoval. I když 50km/h v obci se překročit dá, když se trochu snažíte!

Závěr

Ještě malá poznámka k délce trvání výpočtu cesty skrze vámi zadané body. Hledání cesty procházející třemi body trval 25 vteřin. 10 bodů trvalo 70 vteřin. Po přidání či odebrání jednoho bodu se přepočítává celá trasa, což je trochu nepříjemné. Vyhledávání nepracuje s lesními cestami. Pokud chcete vyhledat cyklotrasu, musíte to zaškrtnout. Nutno podotknout, že výpočet se mi nikdy nezasekl a přesto, že se přesýpací hodiny občas zadrhnou, vždycky doběhne. V PLANstudiu se na zrychlení algoritmu již pracuje, měl by být až 3x rychlejší než nyní.

testovací zařízení
iPaq 3850 CPU volná RAM
StrongARM 206MHz 14MB (pro běh aplikací)
GPS Navilock
NL-303P
chipset připojení
SirfIII COM1 (sériové, kabel)

Zbývá jen dodat přehlednou specifikaci produktu a hodnocení.

název SmartMaps 2.8.8 Navigator (Cykloatlas)
Autor PLANstudio
Kategorie GPS navigace, rastrové mapy
Hodnocení 90%
Velikost instalace 200MB (4x50MB)
Měřítko podkladů 1 : 75 000
Objekty sídla, hrady, dálniční exity, zámky, zříceniny, rozhledny
České prostředí ano
Vestavěné GPS info ano
Perspektivní pohled na cestu ne
Instalace přímo na paměťovou kartu ano
Pozitiva

+ opravdu podrobná mapa
+ výpočet cesty
+ cyklorouting
+ bohatý rejstřík nejrůznějších "bodů zájmu"
+ aktualizace zdarma

Negativa

- dlouho trvající výpočet cesty
- přepočítávání celé trasy i při změně jednoho bodu

Vlada_Martinek
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Články napříč platformami
· Další články od autora Vlada_Martinek


Nejčtenější článek na téma Články napříč platformami:
ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.87
Účastníků: 8

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: PDA a GPS navigace na kole III. - SmartMaps cykloatlas (Hodnocení: 1)
Od: vrty (vrty@seznam.cz) - Pátek, 08.09. 2006 - 11:34:12
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://chalooopka.unas.cz/palm
hezký článek... ;)

chci se jen zeptat autora, co to má na řiditkách za modrou krabičku a na co ji používá??? Trochu mi to připomíná můj starý telefon Motorola V100 tzv. ESEMESKOVA

Jinak super výbava na kolo, ještě chybí jen TV anténa a výkoná repro soustava... ;)
Re: PDA a GPS navigace na kole III. - SmartMaps cykloatlas (Hodnocení: 1)
Od: pavel (pavel_zivny@pdasoft.cz) - Sobota, 09.09. 2006 - 18:43:15
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.pdasoft.cz
 
Tuhle Motorolu Vlada mel taky, dokud mu pri dobihani metra nevyskocila z kapsy a neodesla do vecnych lovist...
Nicmene ta krabicka bude budto obycejny drzak, nebo mozna jen neco s pridavnou baterkou nebo primo ta GPS? To je mi zahada...

daigege (Hodnocení: 1)
Od: daigege2 (daigege2@gmail.com) - Středa, 22.07. 2015 - 09:45:32
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
20150722daigege
air jordan [www.airjordan-uk.org.uk]
mont blanc pen [www.mont-blancpens.name]
michael kors handbags [michaelkorshandbags.malls.com.co]
kate spade outlet [www.kate-spadeoutlet.com.co]
michael kors outlet online [www.michael--korsoutlet.net.co]
ray ban wayfarer [www.ray-bansunglasses.me.uk]
christian louboutin outlet [www.christianlouboutinsell.net]
jordan shoes [www.cheapjordans.com.co]
michael kors uk [www.michaelkors-uk.me.uk]
gucci borse [www.gucci-borse.it]
michael kors handbag [www.michaelkors-uk.me.u

Přečíst zbytek komentáře...

20160630caihuali (Hodnocení: 1)
Od: 2016315yuanyuan (kyuanyuan921@163.com) - Čtvrtek, 30.06. 2016 - 09:10:53
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
thomas sabo uk [www.thomassabo.me.uk]
longchamp pas cher [www.longchamppas-cher.fr]
coach outlet [www.coachoutletonline-stores.us.com]
mbt shoes outlet [www.mbtshoesoutlet.us.com]
calvin klein underwear [www.calvinklein.in.net]
ray ban sunglasses [www.raybansunglass.com.au]
swarovski crystal [www.swarovskicrystal.us.com]
rolex orologi [www.rolex-watches.it]
fitflops clearance [www.fitflopssale.in.net]
coach outlet online [www.coachoutlethandbags.us.com]
ray-ban sunglasses [www.raybansun-glasses.in.net]
lululemon uk [www.lululemonoutlet.org.uk]
michael kors uk outlet

Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.55 sekund

RSS - články RSS - fórum