DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
7. prosince 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 104 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze PocketPC: Mort Buttons  Když tlačítka nestačí
12.09.2006 
Recenze software pro Windows Mobile

Podobně jako u počítače i u svého PDA jsem stál před základním problémem: jak co nejpohodlněji spouštět programy. Samotný operační systém Windows Mobile nabízí tlačítko Start – Programy – …Tedy ne zrovna pohodlnou cestu. Jinou možností je použít nějaký spouštěč programů a umístit zástupce vybraných programů na plochu. To už je pohodlnější, ale musím k tomu použít stylus a pokud již mám nějaký program spuštěný, musím se dostat na plochu. Další možnost je použití hardwarových tlačítek. To je asi nejpohodlnější. Jenže jich je pouze pět. Pokud použiji systém klepnutí a držení, mám k dispozici deset akcí. Pokud vám tento počet nestačí, můžete použít program MortButtons.Základní popis programu

Předem bych chtěl zdůraznit, že tento program se asi nebude líbit všem. Někdo si prostě na něj nezvykne a raději bude používat jinou možnost spouštění programů. Filozofie je vlastně celkem jednoduchá: pro každé hardwarové tlačítko můžete nadefinovat až 7 akcí, např. spuštění programu, zavření programu, rotaci obrazovky, … Akci pak vyvoláte opakovaným stisknutím příslušného tlačítka. Problém je, jak si zapamatovat, pod jakým tlačítkem je příslušná akce a na jaké pozici. Je to jako s klávesovými zkratkami; někdo si na ně zvykne a už by se bez nich neobešel, někdo je zásadně nepoužívá. Stejně tak si musíte zvyknout na MortButtons.

Nastavení programu

Základem všeho je nastavení programu. K tomu slouží program MortButtons Setup.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Tento program slouží k nastavení programu MortButtons. Základem je definice jednotlivých nabídek (tlačítko Edit menus).

Klikni na obrazek pro zvetseni

V tomto okně je k dispozici několik nabídek. Nás budou zajímat nabídky MortButton1 – MortButton5. Je jich pět pro pět tlačítek. Chcete-li nastavit akce pro libovolnou nabídku, klepněte na její název a pak na tlačítko Set entries.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Zde nadefinujte jednotlivé akce – položky. Důležité je pořadí položek. Ta, která bude nahoře, bude spuštěna jedním klepnutím, druhá pak na druhé klepnutí atd. Zajímavé je také možnost změnit orientaci obrazovky při spuštění programu.

Jakmile nastavíte požadované nabídky, můžete se zabývat vzhledem a činností vlastního programu. Toto lze definovat pro každou nabídku zvlášť (tlačítko Menu settings) nebo jednotně pro všechny nabídky. Podívejme se na nastavení celého programu. K tomu slouží tlačítko Display v hlavním okně nastavení.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Zde můžete nastavit vzhled (různé skiny jsou k dispozici na této stránce). Dále můžete nastavit velikost. Zajímavý je i styl zobrazení. Mě osobně se nejvíc líbí možnost nastavit okno jako průhledné (volba Transparent). V tom případě jsou vidět pouze tlačítka.

Poslední důležité nastavení se týká spuštění programu. Nachází se pod tlačítkem Activation.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Důležité je rozhodnout se, zda chcete, aby se akce prováděli pouze stisknutím tlačítka. Tehdy nastavte prodlevu (pole Auto start timeout). Prodleva by měla být taková, abyste stihli stisknout tlačítko tolikrát, kolikátá je akce v pořadí nabídky. Prodleva může být v rozmezí 0,5 sekundy až 5 sekund. Je potřeba si délku prodlevy prakticky vyzkoušet. Pro mě je nejlepší ta nejkratší, aby spouštění zbytečně netrvalo. Za půl sekundu stisknu maximálně čtyři stisky. Pokud bych tedy požadoval více akcí, musel bych zvolit delší prodlevu.

Druhou možností je nastavit v poli prodleva hodnotu „none“. V tomto případě se po stisknutí tlačítka zobrazí nabídka akcí, která zůstane zobrazena tak dlouho, dokud si jednu z nich nevyberete. Někomu možná bude tato možnost vyhovovat více.

Poslední věcí, kterou musíte udělat, je přiřadit jednotlivé nabídky k tlačítkům. Toto proveďte pomocí nastavení tlačítek.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Funkce

Pokud jste vše nastavili, můžete začít s programem pracovat. Stačí stisknout libovolné tlačítko a provede se akce, která byla k němu přiřazena. Samozřejmě, pokud chcete vyvolat akci, která se nachází až na třetím místě, musíte tlačítko stisknout třikrát za sebou. Pokud máte nastavenou prodlevu, musíte toto stihnout v daném časovém limitu. Potom se akce provede.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Zkušenosti

Musím říct, že zvyknout si na MortButtons chvíli trvá. Musíte si především zapamatovat, kde kterou akci máte a jakou rychlostí tisknout tlačítka, aby byl stisk zaznamenán. Pokud vás to neodradí, bude pro vás program velmi užitečný.

Výhodou je také to, že program je freeware a tedy zdarma. Navíc na domovských stranách programu je kompletní manuál, možnost stažení skinů.


Kategorie Utility
Výrobce Mirko Schenk
Licence Freeware
Verze 2.31
Nároky Pocket PC
Cena Zdarma
Download MortButtons231.exe , 297 kB
Hodnocení * * * *

Jiri_Zacpal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Windows Mobile
· Další články od autora Jiri_Zacpal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Windows Mobile:
Emulátor Pocket PC 2003 na vašem PC


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.74 sekund

RSS - články RSS - fórum