DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
12. srpna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 217 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze Palm: Warden 2.0 Ochrana vašeho Trea před nočními můrami
23.04.2007 
Software pro PalmOS & Pocket PC

Většina lidí se nestará o to, co by se stalo, kdyby ztratili své Treo, většinou přemýšlí o ceně a problémech při nakupování nového zařízení. Každopádně Treo je mnohem víc než obyčejný telefon a důsledky ztráty by mohly být mnohem horší než výdaje, případně i čas a potíže při nakupování nového přístroje.Co, jaké starosti?

Co se stane, pokud se vaše Treo ztratí, nebo je ukradeno? Cena za překonfigurování nového přístroje a nový přístroj mohou být drahé a nepohodlné řešení. Ale pokud odhlédnete od faktu, že je to pouhý telefon, uvědomíte si, že vaše Treo obsahuje spoustu osobních a důvěrných informací. Jestli jste jako většina uživatelů Treí, vaše Treo obsahuje následující informace:

 • Kompletní rozvrh všech vašich osobních i pracovních schůzek

 • Seznam obsahující telefonní čísla, emailové adresy a bydliště všech vašich přátel, členů rodiny a kontaktů z práce

 • Dlouhý seznam úkolů, který obsahuje vaše osobní i pracovní cíle

 • Emailový klient, který poskytuje přístup ke všem vašim osobním i pracovním mailovým účtům spolu s offline kopiemi vašich emailů

 • Důležité dokumenty, které mohou obsahovat citlivé nebo důvěrné informace

 • Fotografie přátel a rodiny zachycující zvláštní okamžiky

 • Soubor obsahující hesla k mnohým z vašich uživatelských účtů

V nejlepším případě náhodně ztratíte Treo, to je nalezeno člověkem, který nemá nic než dobré úmysly, a jen si prohlíží informace v telefonu, aby vám vaše Treo mohl vrátit. Ale již v tomto případě může nálezce vidět něco, co jste nechtěli, aby viděl, během hledání kontaktu na vás (předpokládejme, že je nakonec mohou najít).

Každopádně v méně ideálním případě (možná trochu realističtějším), je vaše Treo nalezeno (nebo ukradeno) někým kdo není svatý a je trochu více zvědavý. Jak byste se cítily v případě že…

 • Všechny obrázky ve vašem Treu by byly shlédnuty cizí osobou, pravděpodobně i publikovány na internetu?

 • Každý člověk ve vašem seznamu by dostal odkaz na výše zmíněné obrázky?

 • Soukromá čísla a bydliště všech lidí z vašeho seznamu byla zveřejněna?

 • Celý váš osobní kalendář (a události) by byl přístupný každému koho znáte?

 • Oba, pracovní i osobní, kalendáře by byli přístupné všem zaměstnancům z vaší firmy?

Nejen vy byste se mohli cítit poškození nebo zrazení, ale vaši přátelé, kteří si také cení svého soukromí by se mohli cítit stejně. Nakonec na vás mohou být i naštvaní, protože jste byli neopatrní a nechali jejich soukromé informace, aby je někdo zveřejnil. Pokud vedete nudný život a nikdy neděláte nic co by jste chtěli uchovat v tajnosti, nemusíte se o nic starat. Ale pokud jste slavná osobnost (nebo je to někdo z vašeho seznamu), mohou být důsledky daleko horší, kdyby se tato informace dostala na veřejnost.

Teď si představte daleko horší situaci: někdo vás nemá rád a ukradne vám Treo. Představte si, co může udělat vám nebo lidem které máte rádi s informacemi, které získá z Trea. Měl by přístup k vašim přátelům, rodině a věděl by o každé schůzce, kterou máte naplánovanou v nadcházejících týdnech. A od té doby co má tato osoba váš telefon, mohou někomu zavolat, nebo přijmout hovor a vydávat se za vás. Jméno volajícího je vaše, jedině pokud by osoba na druhém konci znala váš hlas, jiná osoba by nepoznala, že to nejste vy.

Všichni si myslí, že takové věci se jim stát nemohou, ale ve skutečnosti mohou. Čím více přemýšlím o těchto rizicích, tím více si uvědomuji, že bych měl více chránit sebe a ty o které se starám ochranou svých informací v Treu.

Čím více různých možností jsem vyzkoušel, tím více jsem byl otrávený, protože řešení která jsem našel byli buď nekompletní, nebo nepřijatelně nepohodlná. Až nyní jsem objevil aplikaci Warden 2.0.

Warden 2.0

Nová verze programu Warden není jediným bezpečnostním programem, ale z toho co jsem viděl, má nejkomplexnější přístup k zajištění vašeho Trea jaký jsem kdy viděl. Při testování aplikace jsem dlouze hovořil s Chiragem Patelem, prezidentem a výkonným ředitelem Crosoftu, a jsem přesvědčen, že ej oddaný tomu, aby byla aplikace Warden nejkomplexnější a nejflexibilnějším možným programem.

Instalace

Při prvním spuštění aplikace jste vyzváni k zadání hesla, které si přejete používat, když potřebujete nakonfigurovat, nebo odemknout vaše Treo. Když zadáváte heslo, dostáváte odezvu na sílu hesla, od „slabé“ přes „střední“ až po „silné“, závislou na délce a užívaných znacích v hesle. Použití kombinace velkých a malých písmen kombinovaných čísly a jinými speciálními znaky bude znamenat silnější heslo, a delší heslo je složitější uhodnout.

Dále jste požádáni o potvrzení vašeho umístění, a potom o vložení registračního klíče, nebo spuštění 15ti denní zkušební verze. Potom jste přeneseni do hlavní konfigurační obrazovky.

Několik důležitých položek při instalaci aplikace Warden:

 • Aplikace získává informace o vás (majiteli) z vizitky nastavené v kontaktech. Pokud jste nezvolili kontakt na vás, jako vizitku, budete požádáni aby jste to udělali.

 • Aplikace nahrazuje vestavěnou bezpečnostní aplikaci, takže jakmile nainstalujete Warden, již nikdy nebudete moci použít vestavěný bezpečnostní program (bude skrytý).

 • Aplikaci nelze smazat standartním způsobem. Pro odstranění aplikace Warden musíte spustit aplikaci, a z menu vybrat položku „Uninstall“. To z důvodu aby někdo, kdo ukradne vaše Treo, neměl možnost smazat aplikaci dříve, než budete mít šanci Treo vzdáleně zamknout. Naneštěstí programy třetích stran, jako zLauncher, mohou být použity pro smazání aplikace Warden, protože ignorují atribut „nemazat“ nastavený aplikací Warden.

 • Aktualizaci na novější verzi programu musíte provést kompletní odinstalací staré verze, nainstalováním nové, znovu zadat registrační klíč, a potom všechno znovu přenastavit podle vás.

Možnosti uzamknutí

Warden používá inteligentní a flexibilní způsob k zamykání systému vašeho Trea, takže se málokdy stane, že byste museli zadat heslo během používání Trea. Rozdíl je v tom, že aplikace předpokládá, že chcete vaše Treo normálně používat, proto byste neměli zadávat heslo, pokaždé když ho použijete. Důvod, proč může Warden toto předpokládat je, že můžete Treo potom co ho ztratíte uzamknout posláním SMS zprávy na vaše Treo, a tím řeknete aplikaci Warden, aby vaše Treo uzamkla. Tato funkce je nazvána „Vzdálené uzamknutí“.

Můžete poslat SMS zprávu která řekne aplikaci „Uzamkni moje Treo“ jakýmkoli telefonem, nebo jakoukoli webovou stránkou umožňující odesílání SMS. V podstatě jen potřebujete umět poslat správný příkaz aplikaci Warden. Standartně tento příkaz vypadá takto: “WardenSecurityForTreo LOCK vašeheslo“. Existuje spoustu dalších aplikací, které umožňují zamknout vaše Treo podobným způsobem pomocí SMS zprávy, ale hlavním problémem tohoto přístupu (pro Warden i další takovéto aplikace) je, že si musíte pamatovat správný příkaz, který musíte poslat vašemu Treu. Pokud nemáte tuto informaci napsanou v peněžence (abyste ji neztratily spolu s Treem), nemusíte si pamatovat přesný příkaz pro zamknutí Trea.

Warden řeší tuto záležitost webovou stránkou LockMyTreo.com. Všechno co musíte udělat, je jít na LockMyTreo.com, zadat vaše telefonní číslo, emailovou adresu a heslo (stejné heslo jaké jste zadali při instalaci Wardenu) a můžete zamknout vaše Treo.

Stránka LockMyTreo obsahuje i další vlastnosti, které mají proces uzamknutí přístroje nejen zjednodušit, ale i zabezpečit poskytnutím odezvy Trea na váš „zamykací příkaz“.

Tyto vlastnosti obsahují:

 • Můžete zamknout vaše Treo prostřednictvím „Zabezpečené SMS“, „Prázdné SMS“, nebo pomocí obou. V aplikaci Warden ve vašem Treu můžete nastavit, zda povolit zamknutí prostřednictvím „Zabezpečené SMS“, „Prázdné SMS“, nebo pomocí obou

 • Můžete určit zprávu, která bude na displeji uzamknutého Trea, kterou si bude moci osoba, která našla vaše Treo přečíst.

 • Můžete jednoduše určit různé volby uzamknutí a zajištění vašeho Trea, aniž byste si pamatovali zvláštní příkazy.

 • Můžete vyslat testovací zprávu, která vám potvrdí, že můžete Treo vzdáleně zamknout.

 • Také dostanete emaily s potvrzením že:

  • Vaše zpráva byla odeslána Treu

  • Vaše Treo převzalo, a provedlo příkazy ve vaší zprávě

  • Vaše Treo bylo odemčeno potom co bylo vzdáleně zamčeno

  Jestliže někdy potřebujete vzdáleně zabezpečit vaše Treo, poslední věc se kterou si chcete dělat starosti je, zda jste poslali správný příkaz a zda byla SMS přijata a vykonány příkazy vaším Treem. Proto je schopnost provést „zkušební uzamknutí“ a nepřijmout emailové potvrzení neocenitelnou vlastností, která ve mně vzbuzuje důvěru, že budu schopný úspěšně uzamknout moje Treo a zabezpečit svoje data, když se to stane nezbytným.

  Možnosti místního uzamknutí

  Nyní zde máte tedy možnost snadno vzdáleně uzamknout vaše Treo, takže si už nemusíte dělat starosti zamykáním během normálního používání, správně? Špatně!

  Možnost vzdáleného uzamknutí vyžaduje, aby vaše Treo bylo připojeno k síti, a mohlo přijmout SMS zprávu. Pokud je ale vaše Treo mimo signál, nebo je prostě vypnutý jeho GSM modul, nemůže přijmout zprávu říkající aplikaci Warden, aby uzamknula přístroj. Proto Warden poskytuje širokou škálu kritérií, kdy se má přístroj automaticky zamknout. To zahrnuje:

  • Pokud je GSM modul Trea vypnut, zabezpeč Treo kdykoli se vypne obrazovka (Standartně zapnuto)

  • Uzamkni přístroj, pokud je GSM modul Trea zapnut a Treo ztratí signál (Standartně zapnuto)

  • Uzamkni Treo kdykoli je vyjmuta SD karta (Standartně zapnuto)

  • Uzamkni Treo kdykoli je restartováno (Standartně zapnuto)

  • Uzamkni Treo když je stisknuto postranní tlačítko (Standartně vypnuto)

  • A samozřejmě můžete použít tradiční (a nepohodlnou) metodu zamykání Trea, kdykoli je vypnut displej, každý den v určitý čas, nebo určitý počet minut po vypnutí. (Standartně vypnuto)

  Některé další možnosti, které dokazují že Corsoft věnoval pozornost i naprostým detailům:

  • Schopnost automaticky zapnout GSM modul po restartu systému

  • Možnost nastavit intenzitu signálu, která bude považována za výpadek sítě. To je velmi užitečné, pokud žijete nebo pracujete v oblasti s malým signálem, protože to zabrání zbytečnému uzamknutí při snížení signálu.

  • Od té doby co Warden nahradí standardní bezpečnostní aplikaci, budete mít možnost zobrazit, skrýt, nebo maskovat záznamy označené jako „soukromé“ jako byste si normálně nastavili v bezpečnostním programu.

  Kombinace možností vzdáleného a místního uzamknutí vám dovolí najít si vlastní ideální nastavení, aby vás aplikace neobtěžovala, ale přesto vám zajišťovala bezpečí.

  Ochrana před manipulací

  Jak bylo popsáno výše, vaše Treo se může uzamknout, pokud mu pošlete vzdálený příkaz, aby se uzamklo, nebo protože jedna z podmínek „místního uzamknutí“ byla splněna. Pro každý důvod uzamčení Trea můžete určit jaké opatření budete chtít dále použít. Naštěstí Warden poskytuje velmi detailní nastavení, co se stane, pokud je váš telefon zamčený.

  Jak vidíte v následujícím obrázku, jsou zde 4 důvody, proč bylo vaše Treo uzamčeno, a Warden vás nechá nastavit pro každé z nich jiná opatření.

  Pro každý důvod uzamknutí můžete:

  • Umožnit vzdálenou destrukci dat – Tuto vlastnost můžete úplně vyřadit, pokud se více obáváte smazání vašich dat, než jejich ukradení.

  • Zakázat příchozí hovory – Věřím, že toto je jedinečná vlastnost Wardenu a je velmi užitečná, pokud se obáváte, že ten kdo vám ukradl Treo se bude snažit vydávat za vás. Také velmi užitečné, pokud chcete chránit totožnost lidí, kteří by mohli volat na ukradený telefon. Tato vlastnost povolí příjem pouze hovorů z čísel na vaší vizitce nebo těch uvedených v „Nouzovém seznamu“ (podrobněji popsaný níže), takže můžete zavolat osobě, která má váš telefon, a požádat o vrácení.

  • Zničit data pokud je přístroj neodemčen po dobu X dní – užitečné, pokud se chcete ujistit, že data ve vašem Treu budou smazány po jistém časovém intervalu, dokonce i když nemůžete odeslat SMS zprávu pro vzdálené vymazání dat.

  • Vymazat data po x pokusech – Smaže všechny data, pokud nálezce zkusí mnohokrát hádat vaše heslo.

  • Odemknout v ČAS na X minut – Po zavolání do Corsoftu jsem se dozvěděl, že tato vlastnost byla přidána na žádost uživatelů, a má sloužit k tomu udržet váš telefon uzamčený, ale současně umožnil běh některým programům, které vyžadují, aby byl telefon odemčený. Příkladem by mohl být třeba program BackupBuddy.Net plánující synchronizaci dat z vašeho Trea se svým webovou službou každou noc ve 2 hodiny. To je další příklad toho, že lide z Corsoftu naslouchají svým zákazníkům.

  Odemykání Trea

  Pokud budete přehánět na straně opatrnosti a bezpečnosti, nastavíte si Treo tak, že se uzamkne kdykoli se dostane do situace, že nemůže přijímat SMS zprávy. To může znamenat, že v některých případech budete muset Treo odemykat několikrát denně. To není nejlepší, ale není to zdaleka tak nepohodlné jako muset ho odemykat při každém zapnutí.

  Každopádně si pamatujte, že byste měli používat „silné“ heslo, což znamená, že by to měla být kombinace alespoň osmi nebo více písmen, číslic, a speciálních znaků. Lidé, kteří vytvořily Warden věděli že psaní „silného“ hesla může být skutečně nepříjemné, a proto by někteří lidé byli v pokušení použít krátké a snadno uhodnutelné heslo, proto přidali další metodu odemknutí Trea nazývanou „Quick Acces“, takže nemusíte obětovat svou bezpečnost pro vaše pohodlí.

  Rychlý přístup vám dovolí určit kombinaci tlačítek Trea (tlačítka Telefon, Kalendář a Email), která odemkne vaše Treo. Jak je možné tohle udělat, aby to bylo stejně bezpečné jako dlouhé a složité heslo? Docela dobře, trik spočívá v tom, že máte jen jednu šanci na stisknutí tlačítek ve správném pořadí, a navíc je to celé omezeno časovým intervalem (asi 10 sekund).

  To znamená, že pokud znáte heslo pro „Quick Access“, můžete Treo odemknout rychle použitím jedné ruky. Ale jestli neznáte heslo pro „Quick Access“, je velmi nepravděpodobné, že ho uhodnete na první pokus. A pokud stisknete pouze jedno z těchto tlačítek a nedokončíte sekvenci v určeném časovém intervalu, jediný způsob jak odemknout Treo bude zadat celé (a mnohem bezpečnější) heslo.

  Quick Access“ jsem si velice oblíbil. Předtím jsem byl zvyklí obávat se zamčeného Trea, protože jsem byl nucen psát dlouhé heslo, a to často vyžadovalo obě ruce pro psaní čísel a velkých písmen v mém hesle. S „Quick Acces“ mě odemykání Trea vůbec neobtěžuje.

  Zabezpečení dat na SD kartě

  Nejčastěji skladujete obrázky, emaily, dokumenty, hudbu, a ostatní informace a multimédia na vaší paměťové kartě v Treu. Warden řeší toto zranitelné místo možností vyslat „vzdálený zamykací příkaz“ který nejen uzamkne vaše Treo, ale i zakóduje informace na SD kartě.

  Jestliže používáte více karet, může je vaše Treo zakódovat jejich obsah ručně před tím, než je vyjmete z přístroje, aby byli zabezpečené, kdyby se ztratily společně s vaším Treem. Potom, když chcete s kartou pracovat, můžete kartu ručně rozkódovat, a soubory na ní budou zpřístupněné.

  Nyní Warden kóduje pouze soubory ve složce PALM na SD kartě a nezakóduje soubory uložené v dalších složkách na kartě. Standartně zakóduje všechny soubory ve složce PALM, ale dovolí vám zakázat kódování několika typů souborů, takže nestrávíte tolik času šifrováním/dešifrováním souborů, které pro vás nejsou důležité a které neobsahují žádné osobní informace.

  Metoda šifrování je velmi bezpečná, ale její horší stránka je, že zakódování vašich dat na kartě může trvat dlouhou dobu, protože šifrovací poměr je 1MB/1 minuta. Pokud tedy máte na kartě ve složce PALM hodně dat, může zakódování trvat mnoho minut, v některých případech i hodin. Každopádně lide s Corsoftu mi řekli, že na této oblasti programu stále pracují, tak budeme doufat, že v příští verzi se objeví nějaké zlepšení v této oblasti.

  Další vlastnosti

  Lidé z Corsoftu naslouchali svým zákazníkům a do nové verze přidali téměř každou s bezpečností související vlastnost, jaká vás může napadnout. A pokud vás napadne něco, co tam není, chtějí vědět co, protože jejich cílem je udělat z aplikace Warden nejlepší a nejkomplexnější možný bezpečnostní program pro Treo.

  Částečný seznam některých z dalších bezpečnostních rysů:

  • Integrace ztrát a nálezů – Pokud používáte službu „ztrát a nálezů“ jako je třeba Stuffbak, tato vlastnost vám umožní zadat informace, které tyto služby vyžadují, aby vám mohli vaše Treo vrátit.

  • Přizpůsobitelné zobrazení data/času na uzamčeném displeji.

  • Přizpůsobitelná zpráva při zamčení

  • „Nouzový seznam“ – jestli jste nějak zranění (nebo postižení? Nevím jak to přeložit) a jste ošetřován lékaři, mohou vám volat, aby zjistily váš stav. Aplikace Warden vás nechá vybrat několik „záchranných“ kontaktů a nastavit jejich vztah k vám. Můžete také uvést důležitou informaci, jako třeba vaši krevní skupinu, cukrovka, astma, nebo riziko krevního tlaku. Všechny tyto informace jsou pak jednoduše přístupné i při zamknutém přístroji.

  Administrátorské vlastnosti

  Pokud jste IT administrátor, který se stará několik přístrojů rozdělených mezi několik pracovníků firmy, určitě přivítáte, že Corsoft nabízí také aplikaci Warden Admin, která vám umožní nastavit administrátorský účet pro každou kopii aplikace Warden která je nainstalovaná na Treu každého zaměstnance. Tento administrátorský účet vám umožní vzdáleně uzamknout jakékoli Treo které řídíte, a zabránit jednotlivým zaměstnancům měnit nastavení aplikace.

  Bezpečnostní díry

  Bezpečnost je hra na kočku a myš. Bez ohledu na to jak tvrdé opatření učiníte na ochranu něčeho, vždy se najde způsob jak obejít zábrany a dostat se kamkoli. Aplikace Warden není výjimkou. Zatímco lidi z Corsoftu vykonali výbornou práci pro ochranu před nejběžnějšími způsoby jak ukrást data z vašeho Trea, stalé obsahuje několik bezpečnostních děr které mohou být zneužity dobře informovanými zloději, nebo hackery. Tvůrci aplikace Warden věří, že nejlepší ochranou je mít nejlepší nástroje na ochranu svých dat, znát co tyto nástroje mohou a co nemohou udělat, jak je můžete použít, a snažit se zvládnout případná rizika.

  Zde je několik bezpečnostních děr, které jsem našel, a které jsou následkem nedostatečného zabezpečení celého PalmOS. Takových problému je mnohem více než problému samotné aplikace Warden. Nezmiňuji tyto bezpečnostní díry proto, abych pomohl hackerům dostat data z vašeho Trea, ale protože největší riziko v bezpečnosti je neznalost. Pokud totiž víte o těchto chybách, rozhodnete se, jaké informace jste ochotni mít ve svém Treu.

  1. Warm reset“ Trea vám umožní dostat přístroj z nekonečné smyčky resetů, aniž byste museli dělat HardReset (který smaže všechny vaše data v přístroji). Ale mimo jiné „Warm reset“ obejde i uzamknutí Trea po resetu.

  2. Pokud používáte jiný než standartní launcher, a uživatel bude mít k vašemu Treu přístup dříve než ho stačíte zamknout, může aplikaci Warden bez problémů smazat a tím vám zabránit v uzamknutí přístroje.

  3. Jak již jsem předtím zmínil, můžete zašifrovat data na SD kartě, ale to funguje pouze, pokud uživatel nechá SD kartu v Treu dost dlouho na to, abyste stihl odeslat příkaz pro zašifrování, a také dost dlouho na to, aby aplikace Warden stihla zašifrovat všechna data na kartě.

  Dělají tyto bezpečnostní díry Warden nepoužitelným? Podle mého názoru rozhodně ne! Myslím si, že Warden odvádí skvělou práci při ochraně dat ve vašem Treu ve většině případů kdy může být vaše Treo ukradeno, nebo ztraceno. Největší riziko je, pokud je vaše Treo ukradeno někým kdo se zaměřil právě na vaše Treo, ví, jak funguje PalmOS a aplikace Warden, jedině takový člověk může obejít všechny vrstvy ochrany ještě před tím, než budete mít možnost přístroj uzamknout, nebo smazat vaše data. Pokud máte podezření, že vaše Treo bylo ukradeno někým takovým, nebo pokud chcete být v co největším bezpečí, doporučuji vyslat příkaz k vymazání všech dat v Treu i na SD kartě jakmile si všimnete, že vám vaše Treo chybí.

  Budoucí vylepšení

  Je zde jedna funkce, která je v aplikaci Warden prezentována a zanedlouho by se měla objevit – „Telefonický zámek“. Až bude tato funkce dokončena, umožní vám vaše Treo uzamknout pomocí jakéhokoli obyčejného telefonu, aniž byste museli posílat SMS zprávu. Namísto návštěvy webu LockMyTreo abyste mohli poslat SMS budete moci zavolat na zvláštní telefonní číslo kde zadáte vaše telefonní číslo a speciální „uzamykací klíč“ (Všechny čísla přitom snadno zadáte pomocí klávesnice telefonu).

  Tři verze, různé funkce

  Aplikace Warden je dostupná ve třech verzích: Lite, Standart a Professional. Verze Professional obsahuje všechny výše popisované funkce, zatímco verze Standart a Lite obsahují jen některé. Rozdíly najdete v souhrnné tabulce níže:

  Všechny verze umožňují vzdáleně uzamknout vaše Treo, nebo vzdáleně vymazat všechny data z přístroje.

  Závěr

  Po několikaměsíčním používání aplikace Warden, jsem usoudil, že právě tato aplikace nabízí nejlepší rovnováhu mezi bezpečností a pohodlím, kterou jsem kdy u zabezpečovacího produktu pro Treo viděl. Také poskytuje přehršel voleb, které můžete nakonfigurovat přesně podle svých představ a potřeb.

  Vím, že data v mém Treu nebudou nikdy ve 100% bezpečí, ale cítím se mnohem lépe, když vím, že jsou zajištěny co nejlépe a v lepším zabezpečení už brání jen omezení PalmOS.

  Klady

  • Kombinace vzdáleného a místního uzamčení zajišťuje, že data ve vašem Treu budou vždy chráněna před slíděním cizích očí, aniž byste snižovali jeho použitelnost

  • „Quick Access“ je skvělým způsobem jak rychle odemknout Treo, aniž byste ohrozily jeho bezpečnost

  • Stránka LockMyTreo a emaily potvrzující úspěšný příjem a vykonání vzdálených příkazů poskytuje výbornou odezvu

  • Warden Admin je velmi užitečný program, pokud potřebujete řídit, nebo zabezpečit několik Treí pro vaši firmu

  • Corsoft poskytuje vynikající zákaznickou podporu, a ukazuje, že chce opravdu udělat nejlepší a nejkomplexnější dostupný bezpečnostní program.

  Zápory

  • Aktualizace programu vyžaduje kompletní odinstalaci staré verze, a po instalaci nové musíte vše znovu nakonfigurovat

  • Šifrování dat na SD kartě je pomalé a omezeno pouze na složku PALM

  • Existuje několik bezpečnostních děr, které mohou být zneužity dobře informovaným zlodějem

  • Ačkoli mi bylo řečeno, že by to mělo být brzy hotovo, uživatelský manuál pro Warden 2.0 nebyl ještě vydán. Naštěstí většina dialogů mají zabudovanou nápovědu, ale já přesto preferuji tištěnou uživatelskou příručku, která popisuje každou funkci do hloubky, abych pak věděl kdy jakou funkci použít, a jak ji použít správně

  • „Telefonický zámek“ je již zařazen v aplikaci Warden 2.0, ale ještě nejde používat. NA druhé straně, až se stane funkce dostupnou, nebude nutné program aktualizovat.

  Testováno na přístroji Palm Treo 700p


  Kategorie Bezpečnost
  Výrobce Corsoft Corporation
  Licence Komerční
  Verze 2.0 (Palm OS)
  1.0 (Windws Mobile)
  Nároky Windows Mobile
  Cena 24,95 U$ (Standard)
  Download Palm OS - 170 kB
  Windows Mobile - 843 kB
  Hodnocení * * * * *


  Zdroj: mytreo.net

  Jiri_Masek
  PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Software pro PalmOS & Pocket PC
· Další články od autora Jiri_Masek


Nejčtenější článek na téma Software pro PalmOS & Pocket PC:
Pocket Kamasutra 1.0 Sex, sex a zase sex


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 5

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Warden 2.0 Ochrana vašeho Trea před nočními můrami (Hodnocení: 1)
Od: Marty650 - Pondělí, 23.04. 2007 - 00:58:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
"Potom, když chcete s kartou pracovat, můžete kartu ručně rozklovat, a soubory na ní budou zpřístupněné."

chudak karta, uplne cele rozklovana ... co jsem datel, abych kloval karty? A jeste k tomu rucne? :D
Re: Warden 2.0 Ochrana vašeho Trea před nočními můrami (Hodnocení: 1)
Od: N3o21 - Pondělí, 23.04. 2007 - 04:50:46
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
njn, master MS Word 2007. Je chytrejsi nez ja. Samozrejme tam ma byt rozsifrovat. Nevim jak prisel na rozklovat :o)

Re: Warden 2.0 Ochrana vašeho Trea před nočními můrami (Hodnocení: 1)
Od: pavelxmarek (mojetreo@seznam.cz) - Pondělí, 23.04. 2007 - 12:40:40
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tak jsem si precetl recenzi, uznal ze bych nerad sva data sdilel s nepovolanymi.... A aktivoval si obdobnou funkci v Butleru (umi Treo prostrednictvim konfiguracni SMS zamknout, vymazat RAM i kartu).

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund

RSS - články RSS - fórum