DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
12. srpna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 213 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Soutěž: Stylový ''Ethno'' stylus
20.06.2004 
Autorská soutěž - Napište nám o svém PDA
Jak se vyrovnat se ztrátou stylusu a jakým způsobem ho stylově nahradit novým, ještě lepším stylovým stylusem.
MacGyver není jediný, kdo umí používat nůž.


Odvěký problém pédéáček tkví v tom, že stylus není pevně spojen s přístrojem samým. Pochopitelně je to nezbytnost, ale přináší to s sebou i komplikace, které nastanou, když se Palm a stylus rozdělí a vy nevíte, byť jen dočasně, kde se jednotlivé části nachází.

Můj článek tedy pojednává o situaci, když víte, kde je Palm, ale už nevíte, kde je stylus k němu náležející, protože jste ho ztratili (nebo spadl do kanálu nebo jste ho ve vzteku, že vám alien v insaniquariu povraždil všechny rybičky, zlomili a nebo jste se ho zbavili, protože se vám už nelíbil a neshodoval se s ostatními módními doplňky pro aktuální roční období atd.). V opačném případě bych vám už tak lehce neporadil a spíše všem nešťastlivcům doporučil náš e-obchod :-)

Začnu ale jedním příběhem. To jsem tak zkrátka jednoho dne byl na expedici v kraji Železnorudském, kterým jsme putovali již po několik týdnů a do styku s jakoukoliv známkou civilizace jsme pomalu nepřišli již po tři dny (je ale zase pravda, že zas až tak aktivně jsme neputovali:-). Spaní pod širákem, hygiena v horských bystřinách a močení před rozsáhlými panoramaty. Zkrátka idylka, nicméně pro baterii v mém Tungstenu T to moc velká lahoda nebyla a já jsem už netrpělivě čekal, než dorazíme do nějakého tradičního restaurantu s přípojkou elektrického proudu a alespoň trochu ochotným hospodským. Každopádně jsme něco podobného našli ještě před soumrakem toho dne, kdy tomu bylo včera, co se mi definitivně vybila baterka v Palmu. Pivo tam bylo levné, hospodský ochotný a zástrčka dokonce hned u stolu. Moji radost z takové události mi zkazil jen to, že jsem ztratil někde za pochodu stylus, ale protože jsem byl takřka v euforickém stavu, přešel jsem to neštěstí jen mávnutím rukou, ale to jsem ještě nevěděl, jaká obrovská ztráta to byla. Ten večer jsem tedy obsluhoval palma střídavě vidličkou, párátkem a slanou tyčinkou a na budoucnost jsem nemyslil.

Pout po kraji Železnorudském

Nicméně druhý den jsem poznal tíhu existence bez stylusu, když není nic po ruce. Strašné. Po celý následující den byla celá má duše ztrápená a jakoby zahalená v šedý závoj. Celý skutečný svět pro mne začal dostávat šedavé odstíny a zdálo se dokonce, jakoby i slunce nechtělo vylézt zpoza těžké přikrývky mraků a jen zlostně nebo teskně a spíš i nerado osvětlovalo zemi. S duší v tristním a trochu bizarním stavu jsem dorazil na nějakou opuštěnou autobusovou zastávku, kde jen její název dával tušit něco bližšího. Všechny informační tabulky s jízdními řády byly sešlé deštěm a následně vyprahlé sluncem.

Naštěstí jeden kolemjdoucí v podobě staré stařenky s nůší plnou voňavého sena a zástěrou plnou povidlových buchet, nejspíš jen můj přelud, mi pověděl, aniž bych se ho na cokoliv ptal, že to je zvláštní. Prý zde byla i den předtím a to všechny jízdní řády byly zcela nově nalepeny. "Prazvláštní" pronesla babička a jakoby odplula v dál.

Já jsem to ale hned věděl. Bylo to prachobyčejné znamení. Taková předtucha nebo tak něco. Každopádně, ať už to bylo od Boha nebo od ďábla, já jsem hned věděl co mám učinit a hned jsem se toho úkolu ujal. Problesklo mi totiž, že mám na kartě v Palmu veškeré jízdní řády a že by nebyl problém si je vyhledat, nebýt toho že jsem neměl stylus. V jedné kapse jsem ale nahmatal švýcarský armádní nůž ze Švýcarska, ze švýcarské oceli a Švýcary broušený, že jsem si řekl, že si nový stylus namístě vyřežu …

… netrvalo dlouho a nový lepší stylus byl na světě, já jsem se mohl pohodlně podívat do svého Palmu, kdy mi pojede autobus a zdálo se mi také, jakoby se i v mracích protrhla díra a mne ozářil zářivý a barevný sluneční paprsek. Byl jsem šťastný a v duchu jsem děkoval babičce, která mi vnukla ten nápad. Ještě teď v Praze s radostí můj originální stylus vytáhnu a hned se mi zlepší nálada a pokud si s ním ještě zahraji Insaniquarium tak jsem štěstím a radostí přímo opojen.

Ale abych vás jen nenudil vyprávěním, mám pro vás užitečné rady pro výrobu vlastního stylusu, který jsem nazval osobně "Ethno stylus", poté co se mi podařilo několik lidí přesvědčit, že jsem ho koupil za dvě stovky v ethnoshopu.

Tak a zde je podrobný návod:

1. Najděte si vhodnou větev, z které stylus bude. Vhodná je tak o průměru 1,5 - 2 cm, protože většina dřevin má uprostřed dužinu, která se lehce vydrolí a stylus pak je nerovný a slabý. Vhodnější bývají většinou stromy listnaté. Na počátku byla větev
2. Seřízněte větev na plochu o tloušťce o málo větší než průměr plánovaného stylusu a její délku změřte zhruba podle výšky Palmu.

3. Tuto plošku seřízněte z obou stran tak, aby vám vznikla tyčka připomínající stylus a tu odřízněte od zbytku větévky.

Větev poprvé Větev podruhé
4. Teď už je třeba jen stále poměřovat s Palmem, aby byla tloušťka optimální, aby byl co nejdelší a nejrovnější a aby šel dobře z Palmu vytáhnout, ale aby zase nevypadával, což je to nejdůležitější. Na to jsou dvě metody a pokaždé musí být stylus o něco delší než PDA a vyčnívat z něj jako anténa.
  1. Stylus je na konci o hodně delší a tlustší tak, aby se skoro nevešel do drážky na palmu. Je ale delší a tak jde pohodlně vytáhnout a stylus nevypadává.
  2. Stylus je na konci rozšířený a působí na konci drážky jako klín. Při zasouvání je třeba s ním pootočit jako s klíčem aby se zaklínil a nevypadl. Takový stylus potom z palmu ani moc nevyčnívá.

5. Nyní máte prostor pro individuální úpravy, neb je mnoho způsobů, jak ho zkrášlit počínaje různými ornamenty, zbarveními a nálepkami až po vyřezávané ornamenty. A nezapomeňte použít šmirgl papír, aby váš stylus byl elegantně hladký. Pozn.: "Ethno" stylus je třeba nejlépe nabarvit celý lihovkou a pořádně potom utřít do kapesníku aby nebarvil a vypadal jak z ebenového nebo mahagonového dřeva.

Ale nezapomeňte, co máte napsané v návodu od výrobce. "Obrazovky se nesmíte dotýkat ničím jiným než dodávaným originálním stylusem." Věřte mi ale, že dřevěný stylus je ještě pohodlnější než kovový

Adam_Wlazel
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Autorská soutěž - Napište nám o svém PDA
· Další články od autora Adam_Wlazel


Nejčtenější článek na téma Autorská soutěž - Napište nám o svém PDA:
BlackBerry 8800g II.


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 10

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Stylový ''Ethno'' stylus (Hodnocení: 1)
Od: Johan_Sajfrt - Neděle, 20.06. 2004 - 01:33:08
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.pdasoft.cz
VELMI ALE VELMI PEKNE!!!
Tak tenhle pribeh je opravdu vyborny...nechcete to prodavat ve velkem? A nebo vezmete vzorky na sraz.:)

Re: Stylový ''Ethno'' stylus (Hodnocení: 1)
Od: malcor - Čtvrtek, 11.11. 2004 - 23:17:57
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
hehe, u sve staricke m100 pouzivam drevenej stylus uz asi tak 2 a pu roku. na konci mam takovy vroubky aby sel lip vytahnout .)

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.39 sekund

RSS - články RSS - fórum