DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
2. března 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 94 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Pro všechny: Parrot MINIKIT Slim Portable  Excelentní handsfree do auta
23.02.2009 
Články napříč platformami

Parrot MINIKIT Slim je čtvrtým Bluetooth handsfree, které jsem doposud testoval nebo vlastnil a jsem skutečně velmi potěšen tím, jak se s každým dalším testovaným přístrojem znatelně zlepšuje jejich kvalita.V rychlosti se tedy nejdříve na každé z mnou používaných zařízení podíváme:

První hlasově aktivovatelný přístroj, který jsem používal, byl mVox MV900, což byl pěkný reproduktor, ale hlasové ovládání nebylo použitelné v tom pravém slova smyslu. Hlasově bylo možné ovládat až 12 čísel, ale všechna jste tam museli sami pečlivě namluvit a pak ještě skutečně hodně doufat, že budou rozpoznána správně. Což se bohužel téměř nikdy nestalo. Není nic příjemného volat v jednu hodinu v noci místo přítelkyni mému otci. Praktickou a zajímavou byla funkce identifikace volajícího, díky které dokázal přístroj při příchozím hovoru odříkat jeho telefonní číslo. Takže pokud jste měli štěstí a dobrou paměť, věděli jste, kdo zrovna volá a mohli se rozhodnout, zda hovor chce přijmout či ne.

Jako druhý přišel na řadu BlueAnt V1, který jsem používal před několika měsíci. V1 je skvělý a zatím i můj nejoblíbenější headset. V1 jednoduše využívá nastavení rychlé volby na vašem telefonu a dělá to dost dobře. Stačí jednoduše říci „domů, oblíbené nebo GOOG-411“ a přístroj již sám vytočí telefonní číslo. Rovněž umí říci číslo volajícího při příchozím hovoru.

Asi měsíc zpět jsem pak testoval Parrot MINIKIT sluchátko, které dokáže přes Bluetooth stáhnout dokonce i telefonní seznam. Pak stačilo ke každému kontaktu namluvit hlasovou jmenovku, díky čemuž fungovalo hlasové rozpoznávání skutečně výborně. Hlasové ovládání bylo bezkonkurenční, přístroje dokonce dokázal přečíst při příchozím hovoru jméno volajícího vaším hlasem.

Ale pojďme se už konečně podívat na předmět dnešního testu, Parrot MINIKIT Slim Portable.

Design

Když jsem na MINIKIT Slim viděl první inzerát, říkal jsem si, že to musí být pouze zmenšená verze původního MINIKITu. Vypadá totiž hodně podobně – obsahuje dvě základní funkční tlačítka v podobě červeného a zeleného sluchátka, která známe z každého mobilního telefonu a pohodlný otočný prvek pro ovládání hlasitosti a pohyb v menu. Na boku se pak nachází nabíjecí miniUSB konektor a indikační dioda signalizující nabíjení. V příslušenství naleznete jak miniUSB adaptér do vozu, tak i klasický miniUSB kabel pro nabíjení z počítače.

Na první pohled by se mohlo tedy zdát, že MINIKIT je pouze zmenšenou verzí svého většího bratříčka. Při podrobnějším prozkoumání přístroje ale zjistíte, že se zde některé změny – a to nejenom vzhledové – přece jen nacházejí. První změnou je absence speciálního tlačítka pro vypnutí přístroje, což jsem uvítal – nově stačí jen déle podržet tlačítko s červeným sluchátkem. Další změnou je reproduktor – nenachází se zde tradiční reproduktor, tak jak jej známe, ale novinka v podobě vibračního panelu. Vibrační panel je napojen na audio okruh a podle výrobce by měl poskytovat přirozený a vyvážený zvuk. Právě díky této technologii může být celý přístroj tak tenký.

Velmi tenký je také klip pro přichycení ke stínítku. Zatím funguje dobře, tedy přesně tak, jak by měl, ale je vyroben z velmi slabého kovu, proto se nabízí otázka, v jakém stavu bude po delší době používání.

Mírně mi na přístroji vadila absence LED diody, která indikovala, zda je zapnutý nebo nikoli. Na první to nijak nepoznáte. Vím, že mnoho uživatelů toto uvítá, protože si stěžují na různé svítící a blikající diody, které dokáží velmi rušit, takto ale musíte stisknout zelené sluchátko a vyčkat, jestli se přístroj zeptá, komu chcete telefonovat.

V praxi

Oblastí, ve které se menší model podstatně liší od své větší verze jsou pokročilé možnosti hlasového vytáčení/ ovládání. Původní verze totiž vyžaduje odeslání každého kontaktu zvlášť do handsfree a namluvení hlasové jmenovky, což může být při větším počtu čísel mírně obtěžující. Slim jde na vše jinak, mnohem elegantněji. Při každém připojení telefonu si stáhne telefonní seznam (až 1000 čísel), ale hlavně se obejde bez přiřazování hlasových jmenovek. Slim využívá výborný systém převádění řeči na textu a excelentní rozpoznávání hlasových povelů. Abych to zkrátil. Slim rozpoznává vaše hlasové povely, automaticky je přiřazuje ke kontaktům a to vše se skutečně výbornými výsledky. Osobně mám v telefonním seznamu přes 150 kontaktů a musel jsem se hodně snažit, abych přístroj zmátl. Pokud se snažíte alespoň nějakým způsobem a správnou a srozumitelnou výslovnost a nenacházíte se v příliš hlučném prostředí, je bezchybný.

Postup je následující: stisknete a přístroj vás svým „sladkým anglickým“ hlasem požádá o vyslovení jména kontaktu, kterému chcete telefonovat. Po jeho vyslovení ho přístroj zopakuje a v případě, že je u kontaktu více čísel, se dotáže, které z nich má vytočit (domů, do práce, mobilní telefon). Zde se hodí udělat jednu poznámku – přístroj zvládne obsluhovat 1000 kontaktů, pokud k některým z nich máte uloženo více telefonů, je to pak více než 1000 jednotlivých čísel). Přístroji ani příliš nezáleží na syntaxi vašich příkazů – můžete např. „Catherine“ a poté doplnit „Do práce“ nebo „Vytočit Catherine do práce“ nebo „Catherine pracovní.“ Ve všech případech bude rozpoznáno a vytočeno stejné číslo. Rozpoznávání příkazů je skutečně špičkové.

Slim samozřejmě obsahuje většinu, ne-li všechny, drobností, které umí jeho předchůdci. Tak například při příchozím hovoru dokáže přiřadit číslo ke jménu z telefonního seznamu (samozřejmě pokud je zde uloženo) a svým syntetickým hlasem oznámí jméno volajícího.

A dostáváme se k další výrazné změně oproti předchozímu MINIKITu. Jedná se o to, že ten neměl žádnou možnost aktualizace kontaktů. Pokud jste v telefonu u nějakého kontaktu změnili číslo, MINIKIT se to neměl jak dozvědět. Neexistoval zde žádný způsob, jak změnit či vymazat již jednou nahrané číslo. Jediným možným způsobem bylo vymazat všechny kontakty a nahrát je znovu, což ovšem znamenalo také nahrávat znovu všechny hlasové jmenovky. To je velký problém, protože změna čísla není nic tak výjimečného. Slim tento problém velmi dobře řeší díky tomu, že kontakty synchronizuje při každém spuštění. Celý proces navíc probíhá poměrně rychle, přenos zhruba 150 kontaktů zabere zhruba 30 vteřin. Toto je obrovská výhoda, protože se nikdy nemusíte zabývat změnou telefonního čísla, vše je zařízeno automaticky.

Výkon

Slim bezesporu přináší zajímavé funkce, určitě se ale shodneme také na tom, že důležitá je funkčnost a spolehlivost. Spojení s telefonem přes Bluetooth 2.0 bylo rychlé a stabilní, lepší, než u jiných testovaných přístrojů. Zde se mi opět začíná potvrzovat, že přístroje využívající Bluetooth 2.0 navazují spojení rychleji a jsou stabilnější. Otázka konektivity je zkrátka velmi důležitá a zde si testovaný přístroj zaslouží pochvalu.

Rovněž kvalita zvuku je excelentní. Vibrační panel odvádí výbornou práci. Mezi klasickým reproduktorem verze MINIKIT a zmenšené Slim s vibračním panelem jsem nepozoroval téměř žádný rozdíl. Ve skutečnosti je to spíše Slim, který ve vyšších hlasitostech, které jsou ve voze často nezbytné, zní lépe.

Všesměrový mikrofon zachytává hlas velmi dobře, ani příliš nevadí, že je přístroj uchycen na stínítku a nesměřuje rovnou k ústům. Většina lidí, se kterými jsem telefonoval, vůbec nepostřehla, že mluvím přes handsfree.

Závěr

MINIKIT Slim je bezesporu nejlepší Bluetooth handsfree, které jsem doposud používal. Výborná kvalita zvuku, rychlé a spolehlivé připojení k telefonu, výborné rozpoznávání hlasových povelů i skvělá práce s kontakty – nelze jinak, než doporučit.


Zdroj: Justin DeJarnette pro TreoCentral.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Články napříč platformami
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Články napříč platformami:
ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekdaigege (Hodnocení: 1)
Od: daigege2 (daigege2@gmail.com) - Středa, 22.07. 2015 - 09:38:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
20150722daigege
ray ban wayfarer [www.ray-bansunglasses.me.uk]
christian louboutin outlet [www.christianlouboutinsell.net]
jordan shoes [www.cheapjordans.com.co]
michael kors uk [www.michaelkors-uk.me.uk]
gucci borse [www.gucci-borse.it]
michael kors handbag [www.michaelkors-uk.me.uk]
cheap oakleys [cheapoakleys.coolsky.cc]
oakley sunglasses outlet [oakleysunglassesoutlet.coolsky.cc]
cheap oakley sunglasses [cheapoakleysunglasses.coolsky.cc]
jordan homme [www.jordan-femmepascher.fr]
coach outlet online
Přečíst zbytek komentáře...

20160630caihuali (Hodnocení: 1)
Od: 2016315yuanyuan (kyuanyuan921@163.com) - Čtvrtek, 30.06. 2016 - 09:13:44
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
thomas sabo uk [www.thomassabo.me.uk]
longchamp pas cher [www.longchamppas-cher.fr]
coach outlet [www.coachoutletonline-stores.us.com]
mbt shoes outlet [www.mbtshoesoutlet.us.com]
calvin klein underwear [www.calvinklein.in.net]
ray ban sunglasses [www.raybansunglass.com.au]
swarovski crystal [www.swarovskicrystal.us.com]
rolex orologi [www.rolex-watches.it]
fitflops clearance [www.fitflopssale.in.net]
coach outlet online [www.coachoutlethandbags.us.com]
ray-ban sunglasses [www.raybansun-glasses.in.net]
lululemon uk [www.lululemonoutlet.org.uk]
michael kors uk outlet

Přečíst zbytek komentáře...

Re: Výrobci alternativních tabletů zpomalují produkci, o jejich produkty není zájem (Hodnocení: 1)
Od: leilei3915 (linlei3915@hotmail.com) - Pondělí, 24.07. 2017 - 03:34:09
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
20170724 leilei3915
air jordan shoes [www.cheapjordans.name]
polo outlet [www.ralph-laurenpolooutlet.us.com]
nike outlet [www.nikeoutletstorelocations.com]
canada goose outlet [www.canadagooses.com.co]
michael kors outlet online [www.michaelkorsoutletonlineshops.us.com]
cheap oakley sunglasses [www.oakley-sunglassesclearance.us.com]
mulberry bags [www.mulberryhandbagsuk.co.uk]
polo ralph lauren [www.ralphlaurenpolo-uk.org.uk]
ray ban sunglasses [www.cheapraybans-sunglasses.us.com]
polo outlet [www.ralph-laurenpolooutlet.us.com]
Přečíst zbytek komentáře...

20170821yuanyuan (Hodnocení: 1)
Od: 2017110yuanyuan (kyuanyuan921@163.com) - Pondělí, 21.08. 2017 - 03:56:31
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
kate spade handbags [www.katespadeoutletonline.us.com]
kate spade outlet [www.katespadehandbag.us.com]
coach outlet online [www.coachoutletsonlines.us.com]
pandora charms sale clearance [www.pandoracharmsuk.uk]
burberry outlet [www.burberry-outlet-canada.ca]
ralph lauren uk [www.ralph-laurenoutlet.me.uk]
nike huarache shoes [www.nikehuaracheshoes.in.net]
christian louboutin pas cher [www.louboutin-paschers.fr]
polo ralph lauren outlet online [www.ralph-laurenoutlet.com.co]
ralph lauren sale clearance uk [www.ralphlaurensaleclearance.org.uk]
yeezy boost [www.350yeezyboost.us.com]
coach factory outlet online
Přečíst zbytek komentáře...

dongdong8 (Hodnocení: 1)
Od: leilei3915 (linlei3915@hotmail.com) - Pátek, 06.10. 2017 - 05:10:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
201710.6wengdongdong
polo ralph lauren [www.poloralphlaurenoutletstores.us.com]
cheap mlb jerseys [www.cheap-mlb-jerseys.us.com]
mont blanc pens [www.montblancpenofficials.us.com]
air jordans [www.cheap-jordans.us.com]
cheap jordan shoes [www.cheap-jordan-shoes.us.com]
supreme clothing [www.supremeclothing.us.com]
jordan retro [www.jordanretro.us]
nba jerseys [www.nba-jerseys.us.com]
ugg outlet [www.uggoutlet.nom.co]
oakley sunglasses [www.oakleysunglassessport.us.com]
canada goose canada [www.canadagoosecanad

Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.75 sekund

RSS - články RSS - fórum