Špičková aplikace Spb Wallet pro úschovu citlivých dat přešla do verze 2.0, a vedle řady novinek přináší i podporu nových platforem.
|
Pokud Spb Wallet neznáte, tak vězte, že se jedná o užitečný program, který umožňuje uschovávat, organizovat a synchronizovat citlivá data nejrůznějšího druhu. Do své virtuální peněženky si můžete schovat nespočet přístupových hesel, pinů, vizitek, nebo třeba věrné kopie svých platebních karet, které vás zbaví neustálého hledání peněženky, kdykoli chcete nakupovat na internetu. Zejména poslední jmenovaná funkce spolu s přístupy k internet bankingu patří mezi mé nejoblíbenější funkce. Jedná se totiž o údaje, které bych určitě nesvěřil žlutému papírku na monitoru, nebo třeba správci hesel ve svém internetovém prohlížeči. Takhle se k údajům dostanu teprve po zadání silného hesla, které jsem si při vytváření peněženky zvolil. Máte-li silné heslo, nemusíte se bát odcizení údajů, jelikož jsou soubory s daty zakódovány velmi silnou šifrou, a není-li správné heslo k dispozici, nemá ani sám program šanci ze souboru číst.
Spb Wallet patří k nemnoha programům od Spb, které má smysl pořizovat i v případě, že nemáte žádný smartphone či PDA. Vedle mobilních aplikací je totiž k dispozici i program pro systém Windows, který svou úlohu plní znamenitě. Díky synchronizaci s mobilním zařízením máte navíc v mobilu k dispozici vše, co jste si na počítači „naťukali“. Mobilní i desktopové aplikace mají celou řadu společných znaků. Prvním je klávesnice na obrazovce, která vám umožní zadávat heslo beze strachu z keyloggerů. Přihlašovací proces se navíc snaží nezdržovat, takže pokud napíšete správné heslo, ocitnete se rázem ve své peněžence, bez nutnosti heslo potvrzovat. Druhým zajímavým prvkem je automatické vyplňování jména a hesla po kliknutí na odkaz. Když si třeba otevřete kartičku s internet bankingem, stačí kliknout na odkaz, a stránka se otevře i s vyplněnými přístupy. Pro mě osobně bylo velkým překvapením, že je tato vlastnost funkční i v mobilních verzích programu. V přístrojích s integrovaným telefonem máte navíc možnost ihned vytáčet uložená telefonní čísla, či na ně zasílat zprávy. Další funkce asi nemá význam jmenovat – každopádně vězte, že ani v telefonu nebudete omezeni na pouhé prohlížení. Samozřejmě nabízí i možnost přidávat či organizovat karty.
|
|
Mezi novinkami této verze najdeme i synchronizaci s e-mailovým účtem na Googlu, která vám může nejen ušetřit práci, ale v nepříjemné chvíli i vytáhnout trn z paty. Synchronizovat lze nově i se síťovými složkami, takže můžete svou peněženku centrálně spravovat a využívat i z různých počítačů v síti. Hned v počátku jsem také zmínil podporu nových platforem. Dle moderních trendů dnes Spb Wallet podporuje vedle Windows Mobile i Symbian S60 (i jeho dotykovou variantu známou třeba z telefonu Nokia 5800, o podpoře UIQ se však výrobce nezmiňuje), a zejména pak populární Apple iPhone (podpora iPodu Touch opět zmíněna není). I tato zařízení mohou být samozřejmě synchronizována s počítačem. Na závěr článku se tedy podívejte na podobnou obrazovku napříč platformami. Předchozí snímky pocházely ze Smartphone s WM a desktopové verze programu.