DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
12. srpna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 192 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze Palm: SplashShopper pro Palm nejen nákupní seznam
30.03.2009 
Recenze software pro Palm

Nákupní seznam pro mnohé z nás tvoří list v sešitě nebo kousek papíru v peněžence či na ledničce. A mnoho z nás také jeho existenci zaznamená až v momentě, kdy jsme z obchodu již pěkně dlouho pryč. Existuje ale spousta pohodlnější řešení. Pro majitele Palmů se nabízí mnoho alternativ, dnes se podíváme na jednu z těch kvalitnějších nazvanou SplashShopper.Po stažení aplikace do mého Centra i počítače jsem se rozhodl nejdříve prozkoumat program na stolním PC. Přeci jen představa vytvoření nákupních seznamů na pohodlné klávesnici počítače a následné synchronizace do přístroje je o něco lákavější než nutnost vše editovat přímo na Centru. Výhodou je také to, že výrobce připravil množství nákupních listů, které stačí jen upravit podle svých potřeb, díky čemuž není nutné vše vytvářet od začátku.

Připravené seznamy obsahují zeleninu, dárky, knihy, oblečení, filmy, hudbu, seznam zavazadel na cestu a vinný lístek. Nechybí samozřejmě možnost editace seznamů stávajících či tvorba nových. Připravené seznamy obsahují poměrně hodně položek. U jednotlivých položek se nachází 11 polí, z nichž 9 můžete přizpůsobit svým vlastním potřebám. Každá položka tedy obsahuje (bráno zleva):

 • ikonku nákupního koše, která značí, že tento konkrétní předmět potřebujete zakoupit
 • samotný název položky
 • obchod, ve kterém zboží zakoupíte
 • kategorii
 • popis
 • oddělení
 • množství
 • jednotku
 • cenu
 • informace o použitelných kupónech
 • poznámku

Na obrázku si můžete všimnout, že nelze všechny tyto údaje zobrazit najednou vedle sebe, což je určitě škoda, neuškodilo by vše vidět na první pohled. Na druhou stranu, ve většině případů nepotřebujete ani tolik informací vidět, takže to snad tolik vadit nebude.

Osobě z těchto položek využívám obchod, kategorii, množství, jednotky a cenu. Některé věci totiž nakupuji jen v určitých obchodech a jsem rád, když si můžu předměty pro jednotlivé obchody vyfiltrovat nebo seřadit.

Užitečná může být také možnost si jednotlivé předměty rozdělit podle svého určení do jednotlivých kategorií.

Ve spodní části hlavního okna programu se nachází několik tlačítek pro základní operace se záznamy. Můžete rychle vytvořit nový nebo editovat, zkopírovat či smazat stávající. Nyní se pojďme podívat na vytvoření zcela nové položky.

Rozhodl jsem se přidat nějakou položku, která se nenachází v seznamu přednastavených. Zvolil jsem tedy tofu. Protože se dá koupit ve dvou velikostech, jako název jsem zapsal: Tofu (malé). Koupit se dá jen v jednom obchodě, který navštěvuji, pro název obchodu jsem tedy zapsal Whole Foods. Hlavu jsem si docela dlouho lámal nad zařazením do kategorie. Nejdříve jsem zvažoval zařazení mezi mléčné výrobky, nakonec jsem ale zvolil kategorii se zajímavým názvem Zdroje proteinů.

Obvykle kupuji jeden balíček, jako množství jsem si tedy přednastavil jedničku. O jednotky se skutečně v tomto případě nezajímám, přeskočil jsem tedy rovnou k ceně. Po jejím zadájí jsem již jen tlačítkem „OK“ potvrdil přidání položky do seznamu.

Pro vytvoření položky pro nákup většího balíčku Tofu by jednoduše stačilo použít tlačítko pro duplikaci a změnit název a cenu.

Ořezání seznamů. Rychlý seznam i seznam všech položek obsahoval tolik položek, že jsem pohodlně na počítači dost z nich rovnou vymazal. Dělat toto na Palmu by bylo dost na dlouho, přes počítač to ale byla otázka chvíle.

V uživatelském rozhraní se musím pozastavit ještě nad jednou věcí. Na obrázku si všimněte čísla v pravém dolním rohu. Snad každý normální člověk by předpokládal, že se jedná o součet cen zboží, které potřebuji nakoupit při příštím nákupu. Jenže chyba lávky – ono tomu tak není. Bohužel se jedná o celkový součet cen všech položek na seznamu.

Naštěstí ale existuje jednoduché řešení – stačí v kolonce, která se nachází vedle tohoto čísla, předpnout z nastavení „Celkem – Total“ na „Potřebné – Needed“ a ihned se objeví součet položek označených k nákupu.

Tato informace je už mnohem užitečnější. Můžete si bez problémů zjistit, kolik si musíte vzít peněz či co můžete pořídit s penězi, které máte zrovna u sebe.

List to go

Doposud jsme hovořili o části programu pro stolní počítač, nyní se pojďme podívat na aplikaci pro Palm. Na úvodní obrazovce programu vidíme seznam všech nákupních listů. V jednotlivých seznamech jsem pak již nalezl všechny položky včetně těch upravených a přidaných na PC. Dobré čitelnosti a přehlednosti přispívá barevné odlišení řádků.

Samozřejmě že i zde funguje možnost zobrazení položek, které nakupujeme pouze v konkrétním obchodě.

Na displej se vejde pod sebe maximálně 9 položek a jsou seřazeny podle abecedy. Využít je možné také označení pomocí zatržení. V pravém dolním rohu se opět nachází součet, který byl shodný s tím na počítači. Pro zajímavost jsem zkusil jednu z položek na seznamu vymazat, ale program se nenechal nachytat a z celkové ceny odečetl hodnotu smazaného zboží.

Všimněte si také dvou záložek s názvy „All (vše)“ a „Needed (potřebné).“ V první záložce se podle očekávání zobrazují všechny položky. Ve druhé se zobrazují pouze položky označené ikonkou nákupního košíku. Může se to hodit např. v obchodě, kde si rychle zkontrolujete, zda jste na něco nezapomněli.

V nastavení je také možno ovlivnit chování odškrtnutých položek – buď mohou zůstat zobrazeny, nebo mohou být automaticky skryty.

Další funkce

Velmi příjemná a užitečná je možnost přímé editace záznamů na Centru. Hodí se to např., pokud v obchodě zjistíte, že nějaký výrobek zlevnil či podražil – ihned si to zapíšete do Palmu a změny se po synchronizaci přenesou i do počítače.

Hodit se může také možnost záznamy sdílet se svou rodinou, přáteli či spolupracovníky. První možností je odeslání záznamu přes Bluetooth či infraport. Podmínkou je, aby byl na druhém Palmu také nainstalován program SplashShopper.

Druhou možností sdílení dat je pak desktopový program. Ten nabízí funkci pro export/ import dat ve formátu virtuálního nákupního seznamu *.vhs. Ten je možné využít opět pouze v programu SplashShopper. Někdy by mohla být užitečná i možnost exportu do CSV souboru se záznamy oddělenými čárkou.

A pokud máte přeci jen rádi papírové nákupní seznamy, nechybí ani možnost si seznam vytvořený ve SplashShopperu vytisknout.

Závěr

Přestože se jedná o velmi propracovaný program, měl jsem z jeho používání pocit, že jeho koncepce je zastaralá. Možná se ptáte, proč jsem nevyzkoušel některé další seznamy. Zkoušel jsem to, ale zkrátka mi jejich náplň nepřišla aktuální.

Z tohoto pohledu mi přišel seznam potravin nejpraktičtější. Další vlastností je cena programu, která je 29,95 USD. A za tuto cenu je možné těžko tento program doporučit. Verze pro iPhone přitom stojí 9,95 USD. Což znamená, že desktopová aplikace vás přijde na celých 20 USD. Což je skutečně dost. Možná, že kdyby se za tuto cenu jednalo o nějakou rodinnou licenci, bylo by to možné brát jinak, 29,95 USD je ale zkrátka moc.

Další věcí, která mi vadila byla ne příliš dobrá ovladatelnost prostřednictvím navigačního tlačítka. Často jsem tak musel používat stylus nebo prsty, což není zrovna v případě Centra s malým displejem příliš pohodlné. U programu za tuto cenu bych zkrátka očekával stoprocentní a pohodlné ovládání.

Protože se od podpory Palm OS aplikací bude stále častěji upouštět, je dost nejisté, zda SplashData plánují aplikaci ještě nějak vylepšovat či modernizovat. I proto musím říci, že pokud skutečně nepotřebujete vést důkladný list o tom, co nakoupit nebo kolik přesně si s sebou na nákup vzít peněz, je investice do aplikace SplashShopper v této podobě zbytečná.


Kategorie Hudba
Výrobce SplashData
Licence Komerční
Verze 2.62
Nároky Palm OS 4.0
Cena 29,95 U$
Download soubor ke stažení
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Annie Latham pro TreoCentral.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2 iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekreplica jewelry (Hodnocení: 1)
Od: gaolin (dingfeng1978@hotmail.com) - Úterý, 03.08. 2010 - 03:54:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
tiffany couple ring [www.jewelry-tiffany.com] employees and poor technology were corum romulus [www.ewatchesreplica.com] to blame for remains that tiffany replicas [www.jewelry-tiffany.com] may have been misidentified or tiffany cufflink [www.jewelry-tiffany.com] misplaced. He said the system tiffany dog tag necklace [www.replica-jewelry.net] used to track grave sites vivienne westwood rings [www.replica-jewelry.net] relied mostly on a complicated tiffany heart earrings [www.jewelry-tiffany.com]
Re: Moncler Outlet (Hodnocení: 1)
Od: a763289935 (763289935@qq.com) - Pondělí, 28.11. 2011 - 07:38:33
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
In the boring Moncler Outlet [www.moncleroutletbuy.com] period of time much more UGG boots vendors will cheap the significance and which often can b fairly Moncler Jackets [www.moncleroutletbuy.com]hassle-free to build unique that the a people being could spend money on them as segment of your Moncler Coats [www.monclersok.com]for the internet shop. as segment of your period of time of springtime or summer period North Face online [www.northfacejackets-online.com]calendar months these wintertime UGG boots are heading for getting affordable cost as well when you simpl can obtain them appropriate now.
Re: Moncler (Hodnocení: 1)
Od: a763289935 (763289935@qq.com) - Pondělí, 28.11. 2011 - 07:38:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Pretty Moncler [www.monclersok.com] overcoats really are a standard assortment Moncler Jackets [www.monclersok.com] for some females all by method of the the winter season period and as well boisterous seasonal changes. These Moncler Coats [www.moncleroutletbuy.com] kind of jerkin might quite possibly be lively and is also generally employed acquiring a assortment North Face online [www.northfacejackets-online.com]of especially advanced surfaces in conjunction with bottoms.
dongdong8 (Hodnocení: 1)
Od: dongdong8 (wengdongdong321@yahoo.com) - Úterý, 29.11. 2016 - 09:54:12
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
201611.29wengdongdong
adidas nmd [www.adidas-nmd.co.uk]
ray ban sunglasses [www.raybansunglassesoutlet.net.co]
adidas yeezy 350 [www.adidasyeezy350.us.com]
celine outlet [www.celine-outlet.us]
abercrombie and fitch [www.abercrombiefitch.us.com]
hollister uk [www.hollister-uk.org.uk]
kate spade [www.katespadeoutlets.us.com]
ugg boots uk [www.ugg-bootsuk.co.uk]
longchamp handbags [www.longchamp.us.com]
uggs outlet [www.uggsoutlet-online.us.com]
tods shoes [www.todsoutlet.in.net]
Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.43 sekund

RSS - články RSS - fórum