DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 297 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Recenze PocketPC: GCzII - Na keše s listingem i nápovědou
28.07.2009 
Recenze software pro Windows Mobile

Již několik let se věnuji geocachingu. K tomu jsem používal více programů, až jsem nakonec zakotvil u SmartMaps. Přesto mi pořád něco chybělo. A to přehledně uložený listing, nápověda a logy, které bych mohl pohodlně číst přímo v terénu. U SmartMaps toto také jde, ale dosti komplikovaně. Musím říci, že právě k těmto účelům se mi plně osvědčil program GCzII.



Úvod

Vývoj tohoto programu sleduji již od prvních verzí. To se ještě jmenoval GCz a uměl jen online stahovat listingy keší a navigovat k nim. Zkoušel jsem jej a celkem se mi líbil. Ale to pravé přišlo teprve s verzí GCzII. Největší změnou byla možnost uložit si listingy přímo do přístroje a nemuset si je tak stahovat v terénu. Což je perfektní vzhledem k často velmi omezenému signálu v místech, kde jsou keše uloženy. Pojďte se se mnou podívat, co program nabízí a jak se dá ke geocachingu používat.

Nastavení parametrů

Prvním krokem, který musíte udělat, je nastavit si GPS. Poté svoje přihlašovací údaje pro server www.geochaching.com. Dobré je také nastavit si parametry stahování (kam se mají data stahovat, kolik keší a logů chcete mít v seznamu) a parametry hledání (zda chcete stahovat i nalezené a vlastní keše nebo ne. Pokud chcete používat GoogleMaps, je dobré si nastavit i cestu k tomuto programu.

Načtení seznamu

Po nastavení programu už můžete vyhledat keše, které chcete lovit. Vybrat si můžete s celkem devíti možností: vyhledat nejbližší keše podle PSČ (ne vždy to funguje optimálně), kód keše, názvu keše, souřadnic, aktuální polohy, … Myslím si, že možností je dost.


Výběr parametrů pro stažení seznamu

Po výběru způsobu se stáhne příslušný seznam keší. U každé keše je uveden název, velikost, druh a informace, zda je popis keše již offline stažen nebo ne (žlutá složka se zelným plus). Program totiž zvlášť ukládá seznamy a zvlášť keše. Takže se může stát, že z požadovaného seznamu jsou již některé keše staženy.


Seznam keší

Za poslední keší v seznamu je ještě tlačítko pro načtení seznamu dalších 20 keší. Klepnutím na libovolnou keš se stáhnou podrobnosti o ní (pokud již nejsou staženy) a tyto se ihned zobrazí. Program umožňuje také stažení všech keší naráz. To ovšem může chvíli trvat.

Celý seznam si pak můžete uložit. To je výhodné, pokud se k němu budete později chtít vrátit. Keše v seznamu lze také různým způsobem třídit. Já nejvíce používám třídění podle vzdálenosti od určité keše. To když ji právě ulovím a chci jít k další. Ale můžete si keše setřídit podle názvu, druhu, …

Zobrazení keší v mapě

Program samotný žádné mapy nemá a ani neumožňuje si vlastní vytvářet. Umí však spolupracovat s programem GoogleMaps, ve kterém si tak můžete zobrazit celý seznam keší nebo třeba jen jedinou keš a naplánovat si k ní cestu.


Keše v GoogleMaps

Tento způsob je velmi dobrý, pokud hledáte keše ve městě. Pak vám plán ulic určitě pomůže. Horší je to v terénu. Tam jsou GoogleMaps celkem na nic. Já jsem si proto zvykl na kombinaci GCzII se SmartMaps. Pro hrubé přiblížení ke keši použiji SmartMaps. Pokud potřebuji listing, nápovědu nebo logy, pak přepnu do GCzII. Stejně tak použiji GCzII pro finální dohledání keše.

Hledáme keš

Po klepnutí na konkrétní keš se zobrazí informace o ní úhledně rozdělené do několika částí.


Podrobnosti o keši

U mnoha keší je důležitý listing (Description). Ten se zde zobrazí i s obrázky (pokud samozřejmě nezakážeme jejich stahování) a s veškerými podrobnostmi. Obzvláště mne potěšilo, že program nekomolí některé zákeřné vzorce pro výpočet finálních souřadnic. Když nejde keš najít, pak pomůže nápověda (Hint). Ta je zde již odkódována. A pokud ani nápověda nestačí, dá se mnohé najít v zápisech ostatních kačerů (Cache logs).


Logy

Logy jsou uspořádány za sebou. Po kliknutí na libovolný z nich se zobrazí podrobný zápis i s případnou fotografií (opět pokud jsme povolili její stažení).

Další informace se týkají obsahu keše. Tedy toho, zda jsou v ní nějaké travelbagy nebo geomince.


Obsah keše

Zde si můžete zobrazit cíl daného předmětu, podívat se na zápisy k němu, případně ho ihned po nalezení zalogovat.

Hledání keše

Po takto důkladné přípravě se můžete pustit za keší. K tomu slouží GPS Monitor. Po jeho zobrazení musíte ještě zadat, kam vás má šipka navigovat. Zda za keší nebo za souřadnicemi, které přímo zadáte.


GPS Monitor

GPS Monitor zobrazuje místo, kam máte jít, váš aktuální směr a také vzdálenost ke keši. Můžete si zvolit možnost, že vždy nahoře bude sever. Užitečné je také zapnout si automatické přepíná zobrazení GPS Monitoru podle vzdálenosti ke keši.

Pokud hledáte mystery nebo multicache, pak budete potřebovat zadat do GPS Monitoru vlastní souřadnice. I to je velice jednoduché.

Po úspěšném nebo i neúspěšném nalezení keše program umožňuje zalogovat se, což je velmi příjemná možnost.


Logování keše

Závěr

Program GCzII je vynikajícím pomocníkem každého lovce keší. Myslím si, že v současné době neexistuje stejně dokonalý nástroj, který je navíc zadarmo. Program jsem zkoušel na mnoha keších a musím říci, že mne už nenapadá příliš věcí, které by se daly vylepšovat. Snad jen lepší export do GPX (momentálně program exportuje jen keše bez dodatečných waypointů). Program umí stahovat listingy, nápovědy i logy (dokonce i s obrázky), navigovat na různé body (keš, stage, …), vytvářet vlastní body, exportovat body do GPX souborů, importovat z GPX souborů. Kromě toho umožňuje logování keší i trackovacích předmětů. Možná by byl zajímavý editor vzorců pro výpočet finálních souřadnic. Ovšem vzhledem k různorodosti těchto vzorců (a někdy i naprostým popřením základních matematických pravidel) mne nenapadá, jak by se toto dalo prakticky realizovat.

Program sice není lokalizován do češtiny, ale jeho ovládání je jednoduché, takže ho zvládne i průměrné počítačově gramotný člověk.

Na závěr jen malá poznámka. Program jsem testoval na verzi 0.2.33.21. Mezitím vyšla verze 0.2.34.1. A vzhledem k pilnosti autora NICQUE je docela možné, že v okamžiku, kdy tuto recenzi budete číst, bude k dispozici novější a dokonalejší verze tohoto vynikajícího programu. Doporučuji proto sledovat jeho webové stránky.


Kategorie Volný čas
Výrobce NICQUE
Licence Freeware
Verze 0.2.34.1
Nároky Windows Mobile
Pocket PC
Cena Zdarma
Download GCzII_20090710_1930_0234_01.cab - 865 kB
Hodnocení * * * * *

Jiri_Zacpal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Windows Mobile
· Další články od autora Jiri_Zacpal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Windows Mobile:
Emulátor Pocket PC 2003 na vašem PC


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek



Re: GCzII - Na keše s listingem i nápovědou (Hodnocení: 1)
Od: Toxy (toxy@e-toxy.com) - Úterý, 28.07. 2009 - 07:48:27
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.dewtex.net
Výbornej softik na kešení je taky Geoscout. Ten sice není za darmo, ale co sem tak zkoušel tak GCz má ještě co dohánět...





Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.70 sekund

RSS - články RSS - fórum