DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
25. června 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 494 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Recenze Palm: Twitter klient 2TwitMe pro Palm OS
19.10.2009 
Recenze software pro Palm

Dnes se podíváme na recenzi plnohodnotného Twitter klienta pro operační systém Palm OS. Svému uživateli nabídne skutečně bohaté funkce, které jsou pro pohodlné používání nutností. Je také dobré vidět, že i pro Palm OS, který již začíná být velmi často opomíjenou záležitostí, stále vzniká kvalitní software.Za celým počinem stojí společnost MetaViewSoft, za což si zaslouží pochvalu. 2TwitMe je skutečně plnohodnotným klientem, který nabízí (nebo brzy bude) vše potřebné, co by se dalo od pokročilejší platformy očekávat. Nechybí tedy automatické vyhledávání, prohlížení profilů a samozřejmě tedy také přidávání příspěvků. Program dokáže pracovat na pozadí a upozorňovat na nové “tweety,” dokáže využít vestavěného fotoaparátu a nové snímky uploadovat rovnou na TwitPic a nechybí ani zobrazení webových odkazů přímo uvnitř aplikace bez nutnosti jejího opuštění, což je obzvláště u Palm OS velmi cennou vlastností.

Začínáme

První věcí, kterou budete muset po instalaci aplikace provést, je nastavení vašeho úctu. Přes nabídku Others -> Settings můžete nastavit (alespoň ve verzi, kterou jsem testoval) až 12 úctu. Pokud by jste snad měli strach z přehlcení novými příspěvky nebo neúměrného množství přenesených dat, můžete nastavit kolik nových tweetů nebo přímých zpráv se bude stahovat (od 20 do 200). Pro každý účet si můžete také nastavit stahovaný obsah: tweety, přímé zprávy, @mention i výsledky vyhledávání. Takto si velmi detailně můžete nastavit pouze příjem takových informací, které vás zajímají.

V menu Nastavení naleznete:

  • Možnost nastavení serveru (ačkoli mi není jasné, proč by někdo používal cokoli jiného než twitter.com)

  • Nastavení proxy serveru

  • Možnost automatického zapnutí po každém restartování telefonu

  • Aktivace / deaktivace aktualizování obsahu při každém vstupu do programu

  • Možnost přerušení datových přenosů při vyskočení z programu

  • Nastavení barevných upozornění

Používáme

Hlavní obrazovka programu je velmi podobná Twitteru samotnému - je jednoduchá a přehledná. Přes standardní (a užitečné) Palm OS menu nacházející se v levém horním rohu máte přístup k nastavení skrývajícímu možnost znovunačtení obsahu, zkratkám apod. V pravé horné části se pak nachází nabídka pro výběr zobrazení konkrétního úctu nebo všech úctu zároveň. Pokud aplikace přenáší data, signalizuje to zobrazením malé ikonky v pravém horním rohu. V tento moment aplikace bohužel zamrzne a je nutné počkat až do dokončení stahování. Při rychlém připojení to není problém, pokud ale máte pomalejší datové přenosy, může to zdržovat, ačkoli objemy přenášených dat nebudou nijak vysoké.

Největší část okna hlavní obrazovky si pro sebe samozřejmě uzmou příspěvky. I přes použití na dnešní dobu poměrně nízkého rozlišení 320 x 320 bodů se jich sem díky malému fontu vejde rovnou 9. (Na toto nemá žádný vliv ani použití programů pro změnu standardního písma jako je např. Fontsmother). Malý font je použit vždy, což ale nemusí být pro každého výhoda. Někteří lidé by určitě přivítali možnost použít písmo větší, protože dají přednost lepší čitelnosti před větším množstvím zobrazených zpráv.

V přehledu zpráv vidíte jméno autora, čas publikace zprávy a okolo prvních 80 znaků každého příspěvku. Posunovat se můžete prostřednictvím D-PADu, šipkami na displeji i tahy prstů. Ty sice nedosahují pohodlí jako u webOS, ale rozhodně jsou použitelné.

Ve spodní části displeje se pak nacházejí tlačítka pro rychlé znovunačtení obsahu úvodní obrazovky, přidání vlastního příspěvku a pro minimalizaci programu. V tomto stavu je uživatel upozorňován na nové zprávy prostřednictvím standardního systémového dialogu (můžete vidět na obrázku).

Jak je na tom program při každodenním použití?

Kliknutím na některý z příspěvků dojde k jeho otevření ve vlastním okně. Odsud můžete odpovědět, příspěvek přepískat, zaslat autorovi přímou zprávu nebo jej přidat do oblíbených. Pomocí D-PADu se můžete dostat zpět i přesouvat mezi jednotlivými příspěvky. Samozřejmě můžete vybírat také odkazy na další tweety, což je jednou z nejlepších funkcí (a obzvláště, pokud máte pomalé 2G připojení).

Po kliknutí na odkaz máte totiž dvě možnosti - zobrazení ve webovém prohlížeči Blazer nebo pouhé zobrazení textového náhledu, které jsem si velmi oblíbil. Známou nevýhodou Palm OS je absence multitaskingu a neustálé přecházení mezi 2TwitMe a webovým prohlížečem by rozhodně nebylo ničím příjemným. A protože většina tweetů odkazuje na informační články nebo na příspěvky z blogů, zobrazení grafických prvků ve většině případů ani není nutné. Nechybí ani možnost rychlého zobrazení TwitPic obrázků.

Jsou zde ale také omezení: nelze otevřít další odkazy ze stránky, kterou si necháte promítnout v náhledu a nelze odsud kopírovat text. Zatím se objevovaly také drobné chybky v zobrazení některých znaků, zde by mělo ale dojít k rychlé nápravě.

Pokud při prohlížení jednotlivých příspěvků kliknete na uživatelské jméno nebo na @mention, dojde opět k zobrazení dalšího okna, tentokrát se základními informacemi o uživateli: dozvíte se zde jméno, lokalitu, prohlédnete si obrázek a následovníky / následované. Je dobré zmínit, že obrázky se nezobrazí vždy - další chyba, která si zaslouží nápravu. Je zde také volba pro následování daného uživatele, v současné verzi programu ale nebyla funkční.

Tweetování s programem 2TwitMe je dokonalým příkladem jednoduchosti. Zmáčknete tlačítko “Post” a ihned vyskočí okno, do kterého napíšete své sdělení světu. Pak si ještě můžete vybrat účet, přes který chcete příspěvek vložit a případně také obrázek, který bude nahrát na Twitpic - obrázek buď vyberete z paměti přístroje nebo vyfotografujete nový. Bohužel zde chybí automatické zkracování odkazů, kvůli kterému je publikování odkazů oproti pokročilejším klientům dosti ztíženo.

Užitečné, skutečně užitečné

A tak to zkrátka je! Twitter je populární, jednoduchý a užitečný způsob jak se podělit o informace a přesně takový je i 2TwitMe. Jednoduchý, ale zároveň plně vybavený a dokonale funkční pro účel, pro který byl stvořen. Společnost MetaViewSoft, tvůrce programu, nadále pracuje a proto věřím, že budou brzy napraveny všechny chyby a nedodělky, které jsem ve článku zmínil.

Vyplatí se tedy do programu investovat? To je otázka pro každého a odpověď na ní bude závislá na tom, jak moc jste zvyklí používat Twitter samotný. Cena 7 USD ale není vysoká a vzhledem k možnostem programu je nastavená velmi rozumně. Program s tolika funkcemi a chytře řešenými drobnostmi stojí určitě za to alespoň vyzkoušet.


Kategorie Komunikace
Výrobce MetaViewSoft
Licence Komerční
Verze 1.2
Nároky Palm OS 5.0
Cena 6,95 U$
Download 2TwitMe.zip - 145 kB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Tim Carroll pro Palm Info Center.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2  iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.59 sekund

RSS - články RSS - fórum