DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
24. června 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 511 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Mobilní telefony: Nokia E72 - spolehlivý smartphone II.
20.01.2010 
Články napříč platformami

Nokia E72 je velice zajímavý chytrý telefon se systémem Symbian S60 vybavený hardwarovou QWERTY klávesnicí a špickovými funkcemi. Rozhodně se však nejedná o telefon pro každého - zaujme zejména pracovně vytížené uživatele nebo uživatele, kteří často využívají nejrůznější odrůdy textové komunikace a vyžadují rychlou a pohodlnou možnost psaní.Ačkoli je otázkou, jak velký důraz by měl být u takovéhoto telefonu a potažmo v jeho recenzi kladen na fotografování a další multimédia, je pravdou, že:

a) Nokia do telefonu dodala hudební přehrávač, hlasové vyhledávání hudby, přístup do obchodu Music Store, program pro práci s fotografiemi známý z multimediálních přístrojů N series apod. Zdá se tedy, že na tuto oblast klade docela velký důraz.

b) Asi každý, kdo čte tento web, vyžaduje přístroj s plnohodnotnou výbavou včetně alespoň základní, přesto ale pohodlné práce s multimédii a fotografováním.

Jistě si z první části pamatujete na optický joystick umístěný ve středu navigační klávesy. Pokud je v nabídce povolený, najde své využití i při fotografování. Položením palce na joystick dojde k zaostření na místo nacházející se uprostřed hledáčku, po jeho stisknutí pak dojde k pořízení samotné fotografie.

Pokud máte joystick v nabídce deaktivovaný, fotí se stejně jako u ostatních telefonů Nokia bez dotykového displeje - zmáčknete střed D-PADu, telefon zaostří a pořídí snímek. Je to sice jednoduchý způsob, ale máte málo možností ovlivnit, na který z objektů telefon zaostří.

Rozhraní ovládací aplikace fotoaparátu je podobné jako u ostatních telefonů S60. Co se kvality fotografií týče, musím uznat, že nejsou vůbec špatné. Níže můžete porovnat několik snímků z Nokie E72 oproti snímkům z Nokie N97:

Pro srovnání výřez fotografie pořízené N97 (vpravo):

Při fotografování s aktivovaným joystickem musíte dávat pozor na svůj palec. Ten má totiž tendenci automaticky zamířit právě na střed joysticku, čímž může dojít k zaostření dříve, než si přejete, což má za následek nutnost palec zvednout a opět zaměřit celou scénu. Ostření nefunguje ani po návratu z nabídky - vždy je nutné zvednout prst a zaostřit znovu. Abych byl upřímný, stisknutí tlačítka “t” (jako na E71) je asi jednodušší možností.

Natáčení videa odpovídá standardu E series - nabídce VGA rozlišení při rychlosti 15 sn/s. Kvalita není špatná, chybí ale jakékoli lepší možnosti ostření a videa jako taková jsou vhodná pouze pro běžné použití nebo zábavu. U manažerského telefonu v tom ale nevidím velkou překážku.

Multimédia

Oddíl o fotoaparátu jsme zakončili konstatováním, že ten se rozhodně nedá označit za špatný a můžeme pokračovat v multimédiích. Začít můžeme třeba reproduktorem, který je sice monofonní, svou kvalitou ale rozhodně nadprůměrný.

Přehrávání videa těží z FP2, který získal navíc nové kodeky (včetně WMV) i nějaký ten výkon. Na přístroji s takovýmto displejem asi často video sledovat nebudete, nutný základ pro pohodlné přehrávání natočeného videa, klipů stažených z internetu nebo přes vestavěnou aplikaci pro přístup na YouTube tu ale najdete. Výhodou je usazení displeje na šírku - nemusíte se starat o rotaci videí, vždy budou správně natočena.

Přehrávání hudby je výborné, se svými připojenými sluchátky jsem si poslech užíval. Se standardně dodávanými sluchátky to samozřejmě již tak slavné nebylo - ale to je běžný problém. Spolehnout se můžete i na plnohodnotný softwarový ekvalizér.

Do trochu matoucí situace se dostáváme při práci s galerií, obrázky a videi. V nabídce se nachází program Galerie, který zobrazuje multimediální obsah rozdělený do kategorií Obrázky a Videa. Jenže volbou Obrázky se dostanete do složky, která obsahuje i videa.. V organizaci multimédií si tedy Nokia nevede dobře a telefon by si zde rozhodně zasloužil nápravu.

Hudební vyhledávání je funkce pracující s hlasovými příkazy. Jednoduše telefonu sdělíte název skladby a telefon ji vyhledá ve své kolekci. Nevím, jak moc je to využitelné, opět si musím spíše postěžovat na chybějící podcasty. Je ale pravda, že to funguje více než dobře. Konečně nastává doba, kdy začínají být služby založené na rozpoznání hlasu použitelné a funkční. Mezi další výbavu patří FM rádio (s možností stažení pokročilejší verze určené pro model 6120 Classic), Music store, Video centrum nebo Share online.

Internet

Internetový prohlížeč odpovídá nárokům běžných uživatelů, bohužel však stále chybí možnost kopírování textů z webové stránky. Největším omezením je pak samozřejmě malý displej s nízkým rozlišením, protože i velmi jednoduché stránky vyžadují mnoho rolování a zoomování neustále dokola. Řešením může být používání speciálních upravených verzí webových stránek, iPhone, přístroje s dotykovou verzí Symbianu nebo Android jsou ale zkrátka dále.

Další možností je bezplatná Opera Mini stejně jako Skyfire. Optický joystick funguje k posouvání kurzoru na displeji, navíc by měl být optimalizovaný pro rychlejší rolování pomocí gest (rychlé přejíte palcem po jeho ploše), nijak výrazně se to ale neprojevuje. Ovládání bohužel není příliš intuitivní ani přesné, pohyb po velkých stránkách nebyl příliš příjemný. Celé je o to horší, že nemůžete joystick vypnout, protože by jste přišli o možnost lepšího ostření u fotoaparátu.

Nově se u S60 telefonů setkáváme s aplikací Chat, což je klient s napojením na Google Talk, Ovi Chat a Yahoo Messenger. Funguje jako součást služeb Nokia Messaging, má ale několik chybiček. Např. několika majitelům tato funkce z nabídky jednoduše zmizela a museli provést tovární restart, aby ji mohli opět používat. Jinak se ale jedná o slibnou a fungující náhradu za konkurenční řešení.

Files on Ovi je odkaz na on-line průvodce napomáhající ve využití nepřetržité zálohovací služby. Facebook bohužel také není aplikací, ale rovněž pouhým odkazem na internetové stránky. Škoda, doufejme, že to bude napraveno. Stejná situace panuje také okolo MySpace. Ještě jednou si musím postěžovat na absenci aplikace pro práci s podcasty. Doufejme, že i to bude opraveno.

Ovi Store je skutečným klientem, který alespoň automaticky kontroluje nové dostupné aktualizace. Obchod samotný se již konečně začíná přeměňovat do použitelné podoby, alespoň pro běžné použití. Pro telefony s bohatou mezi které E72 patří, zde budete něco skutečně uživatelného hledat obtížně.

Kancelářské aplikace

Ve složce s kancelářskými pomůckami se můžete těšit na plnohodnotnou verzi kancelářského balíku Quickoffice Premie s možností editace a ukládání dokumentů. Můžete počítat s možností bezplatné aktualizace na verzi 6.0, která umožní pracovat s nejnovějšími formáty dokumentů a přináší nové funkce.

Mezi další programy, na které se můžete těšit, patří slovník, lupa Font magnifier (licencovaná od Psilocu), WiPresenter (umožňuje přes Wi-Fi nebo Bluetooth ovládat prezentace), Multiscanner (pro fotografování vizitek a uložení údaju do adresáře), program pro práci se zip archivy a Adobe PDF viewer.

Další aplikace

Trochu mě překvapilo, že ikonka pro spuštění navigace Ovi Maps je ukryta až hluboko v nabídce, místo aby byla v její hlavní části, ale hlavní je, že zde je a že program samotný funguje rychle a spolehlivě. Dále se v nabídce nachází freewarová aplikace World Traveler (rovněž od Psilocu) nebo několik povedených her.

Trendem poslední doby je hlasové ovládání a proto Nokia do nabídky zařadila také programy Vlingo umožňující používat vlastní hlasové povely.

Nokia Messaging

Pro práci s e-maily se v nabídce nachází moderní Nokia Messaging. Záměrně jsem jej nechal až na úplný konec, protože se jedná o nejvíce kontroverzní součást posledních E series přístrojů. Někteří lidí jej milují a vidí v něm velký krok vpřed. Někteří jiní v něm vidí potenciál a zároveň Nokii obdivují za dlouhé testovací období betaverze místo toho, aby program testovala interně a pak jej zařadila do nabídky svých telefonů, přesto všechno ale program vyvolává rozpačité dojmy.

Jak se dalo očekávat, Nokia Messaging v E72 byl stejně náchylný k chybám jako na jakémkoli jiném telefonu, na kterém jsem jej doposud testoval. V tomto případě jsem ani nemohl kompletně dokončit nastavení, protože program mě stále dokola žádal o zadání e-mailové adresy a hesla - bez jakékoli hlášky, potvrzení apod. Chyba. Jedná se o komplexní nástroj s podporou celé řady služeb a připojení, který však není podle mého názoru zatím připraven k ostrému nasazení. Až budoucnost ukáže, jestli kvůli své komplexnosti vůbec někdy bude.

Od mnoho jiných lidí jsem slyšel, že Nokia Messaging v E72 (v současné verzi firmwaru) má vážné problémy s komunikací s Microsoft Exchange 2003, což je vzhledem k cílové skupině uživatelů další velký problém.

Závěr

Vedle chybějících podcastů, zmateného řazení multimédií nebo problémů s Nokia Messagingem se v telefonu bohužel dají nalézt i další znaky nedoladěného firmware. Příkladem může být např. zadávání znaků do okna pro vyhledávání na webu - pokud začnete rychle psát, telefon první znaky nestihne zaznamenat. To je jasným důkazem špatného vyladění telefonu, které by mělo být co nejdříve vyřešeno.

Musím říci, že je docela znepokojující, když se na konci roku 2009 dostane na trh telefon s takovýmito nedodělky. Jádro operačního systému i součástí jako je Feature Pack 2 přitom již musejí být dávno stabilizované, problémy tedy vznikají někde ve vývojovém týmu tohoto telefonu.

Jak bylo zmíněno v první části, samotný hardware E72 je podobně spolehlivý jako u E71, což je telefonu nutno přičíst k dobru, novinka se navíc může pochlubit několika vylepšeními. Výkonnost telefonu je také dobrá, telefon nabízí dostatečné množství operační i úložné paměti. Příliš se mi nelíbil ani optický joystick, Nokia by i zde měla ještě zapracovat na jeho integraci do ovládacího rozhraní.

Nokii N97, Samsungu i8910 HD i Sony Ericssonu Satio jsem dal před konečným verdiktem určitý čas, protože se jedná o přístroje, které jdou svou vlastní cestou a které přinášejí svým způsobem něco nového, takže trocha trpělivosti nemohla uškodit.

Jenže Nokia E72 se na trh měla zkrátka dostat dokončená - telefony E series se až doposud mohly těšit dobré reputaci. Současný firmware telefonu bych byl schopný akceptovat jako betaverzi, ale ne jako finální stav, se kterým se telefon začíná prodávat. Je docela smutné, když jsou zákazníci, kterých by si Nokia měla cenit nejvíce, používáni jako testovací zvířátka. Přístroje z E series tak ztrácejí na důvěryhodnosti a spolehlivosti.

Takže ještě jednou - v rukou mám moderní telefon, který se začíná prodávat v nedokončeném stavu. Nokia E75 si mohla dovolit čekat několik měsíců na první výrazný upgrade firmware, E72 jej ale potřebuje okamžitě - určitě alespoň pro aktualizaci programu Nokia Messaging. Týmu zodpovědnému za vývoj hardware lze v tomto případě doporučit snad jen poopravení přesahu hrany na zadním krytu.


Zdroj: Steve Litchfield pro All about Symbian.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Články napříč platformami
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Články napříč platformami:
ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek20160630caihuali (Hodnocení: 1)
Od: 2016315yuanyuan (kyuanyuan921@163.com) - Čtvrtek, 30.06. 2016 - 09:09:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
thomas sabo uk [www.thomassabo.me.uk]
longchamp pas cher [www.longchamppas-cher.fr]
coach outlet [www.coachoutletonline-stores.us.com]
mbt shoes outlet [www.mbtshoesoutlet.us.com]
calvin klein underwear [www.calvinklein.in.net]
ray ban sunglasses [www.raybansunglass.com.au]
swarovski crystal [www.swarovskicrystal.us.com]
rolex orologi [www.rolex-watches.it]
fitflops clearance [www.fitflopssale.in.net]
coach outlet online [www.coachoutlethandbags.us.com]
ray-ban sunglasses [www.raybansun-glasses.in.net]
lululemon uk [www.lululemonoutlet.org.uk]
michael kors uk outlet

Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.75 sekund

RSS - články RSS - fórum