DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
23. března 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 216 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze hardware: Apple iPAD po měsíci používání - oslavujte nový svět - 2. část
03.06.2010 
Mobilni zařízení na cestách

V první části článku jsme se podívali na to, jak iPAD vypadá a na jeho koncepci. Dostali jsme se také k povedené práci s multimédii a webem. Nyní přišel čas na to, abychom se podívali, jestli si stejně dobře povede i při praktičtějších činnostech.Aby věci fungovaly

Nechme stranou multimédia, ve kterých si iPAD vede velmi dobře a pojďme se na jeho vlastnosti na chvíli podívat z pohledu pracovního nástroje. Dokáže se osvědčit i v této oblasti lidských činností?

Všechno záleží na způsobu vaší práce. Pokud jste zvyklí používat náročné desktopové aplikace, iPAD vám asi stačit nebude. Pokud je ale vaše práce založená na přístupu k elektronické poště, práci s poznámkami nebo základní tvorbě dokumentů a tabulek, pak by vám mohl iPAD posloužit velmi dobře, protože všechny tyto činnost bez větších problémů zvládá. Možná, že časem dokonce zjistíte, že pro některé činnosti jej používáte raději, než počítač či notebook.

Při většině těchto činností se dostane ke slovu povedená softwarová klávesnice. Při držení přístroje s displejem na výšku je dobrá pro zapisování URL adres či vyhledávaných termínů, ale při psaní oběma rukama - což je určitě proveditelné - není vhodnější než na několik vět jako odpověď na nový mail apod. Situace se změní, pokud přístroj chytnete tak, aby byl displej na šířku. Klávesnice má k dispozici větší prostor, tlačítka mohou být větší a podobně jako na iPhone stačí pro zaznamenání stisku jen velmi malý tlak. Zde už je situace lepší a iPAD je dobře využitelný např. i pro zapisování poznámek. Na takovéto psaní jsem si zvykl, píši rychlostí okolo 50 úhozu za minutu, což je pro mé účely více než dostatečné.

Původně jsem měl v úmyslu zakoupit k iPADu originální klávesnici s dock konektorem. Nicméně psaní je natolik dobré, že jsem od koupě alespoň prozatím upustil. Osvědčil se mi způsob psaní prostřednictvím tří prostředních prstů obou rukou, díky čemuž píši rychle i přesně. Je ale možné, že by lidé, kteří jsou zvyklí psát bez sledování klávesnice, měli jiný názor.

Dokumenty je možné do iPADu i z něho dostat mnoha způsoby. E-mail je z nich asi nejjednodušší, obzvláště nyní, když jsou díky novému firmwaru dokumenty přístupné jakékoli aplikaci, která s nimi dokáže pracovat. Dokumenty je možné dále synchronizovat skrze iTunes, sdílet prostřednictvím iWork.com nebo nahrávat prostřednictvím služeb jako je Air Sharing HD, Dropbox nebo MobileMe. Nevýhodou je, že aplikace od Applu Numbers a Keynote nedokáží dokumenty ukládat ve formátu Microsoft Excel a PowerPoint - dokáží je pouze načíst, pro uložení je nutné použít buď jejich vlastní formát nebo PDF. Nicméně brzy by měly být dostupné Documents To Go, které tento problém vyřeší. Se složitými a komplexními tabulkami a prezentacemi by mohly mít aplikace na iPADu problémy, pokud ale budete ale pracovat s dokumenty se základními funkcemi, bude určitě všechno v pořádku.

Pokud plánujete na iPAD pracovat, rozhodně doporučuji zakoupení originálního Apple pouzdra. To přístroji poskytne nejen dobrou ochranu, ale zároveň jej při používání dokáže naklonit, čímž se přístroj stane při psaní mnohem příjemnější. Dá se použít také jako stojánek při sledování videa. Pouzdro vypadá celkem obyčejně, ale to, co ztrácí na vzhledu, přidává na praktičnosti a užitečnosti.

Nový způsob práce

Apple svým balíkem iWork dobře prezentuje potenciál pracovně orientovaných aplikací plně přizpůsobených pro ovládání prostřednictvím dotykových gest. Dobrým příkladem může být tabulkový kalkulátor Numbers, který dělá z nudné činnosti, jakou je vytváření tabulek, zábavu. Virtuální klávesnice zde může mít několik podob v závislosti na tom, jaká data zadáváte - může být textová, číselná nebo třeba přizpůsobená zadávání datumů a časů. Díky tomu je vstup dat jednodušší než na počítači. To samé se dá říci i o tvorbě ohraničení, rozložení a manipulaci s buňkami - díky dotykovým gestům jsou skutečně rychlé a intuitivní. Když nyní usednu k tabulkovému programu na počítači, přijde mi jeho obsluha zdlouhavá a nudná.

Díky iPADu můžu navíc pracovat i v situacích, kde by to s jiným přístrojem nebylo možné. Tento odstavec je toho důkazem, protože jej píši v čekárně u lékaře. Bohužel jsou zdejší židle toho typu, že sedím v nakloněný dopředu a plocha vytvořená mými stehny není rovná, ale šikmá - netbook či notebook by se v tomto případě převážil. iPAD v pouzdře však ničím takovým netrpí. iPAD se tedy úspešně zabydluje v dalších a dalších oblastech mého života, protože poskytuje více možností než chytré telefony a lepší přizpůsobitelnost než notebook či netbook.

Již nyní se dá v App Store nalézt celá řada aplikací s jasně pracovním zaměřením. Jedná se o programy pro práci s grafikou či tabulkami a grafy (Omnigraph Sketcher anOmnigraffle) až po programy určené pro vzdálený přístup ke stolnímu počítači a jeho správu (Logmein Ignition a Citrix). Znovu tedy musím zdůraznit, že lidí říkající, že iPAD není přístroj pro práci a tvorbu obsahu, se mýlí.

Sladká odměna

Proč vlastně potřebuji iPAD, když mám notebook i iPhone? Protože podle mého názoru nabízí jedinečné vyvážení funkcionality, použitelnosti, přenositelnosti, přizpůsobitelnosti, výkonu i radosti z používání. V mém případě se tedy jedná o takového příjemného asistenta, jehož služby používám po většinu času. Dokáže iPAD některé z výše zmíněných zařízení nahradit? Ne. Ale skvěle pasuje mezi ně.

Počkat, někde jsem zaslechl, jestli toto místo není zaplněno netbookem. Moje odpověď však zní: “ne.” Vždy jsem raději sáhl po iPADu. Je tenčí, lehčí, rychlejší, má lepší displej i delší výdrž při práci na baterii než jakýkoli netbook. Výhodou iPADu je jeho univerzálnost - může se proměnit ve čtečku elektronických knih, v herní konzoli, v multimediální přehrávač i mininotebook. Najde využití při celé řadě činností, kde by bylo použití klasického netbooku nemožné nebo nepohodlné. I psaní je pohodlnější než u řady netbooků. Při mém způsobu používání zkrátka nemá iPAD v současné době konkurenci.

Těším se na budoucnost

iPAD je první verze produktu, který se bude samozřejmě dále vyvíjet. Ale na to, že se jedná o první verzi, je to již nyní velmi povedený kousek hardwaru. Vím, že mnoho lidí říká, že bude lepší počkat na druhou nebo třetí verzi. Osobně ale nevidím důvod. Proč si odpírat všechny ty příjemné vlastnosti? Navíc bude během několika měsíců k dispozici iPhone OS 4.0 s podporou multitaskingu, třídění aplikací do složek a celou řadou dalších funkcí a příležitostí pro tvorbu skvělých aplikací.

Nemohu se dočkat.


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Mobilni zařízení na cestách
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Mobilni zařízení na cestách:
Jaký je rozdíl mezi kartami R4i Dualcore, Gold Pro a Snoopy?


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Apple iPAD po měsíci používání - oslavujte nový svět - 2. část (Hodnocení: 1)
Od: pphmmr (pphmmr@gmail.com) - Čtvrtek, 03.06. 2010 - 13:21:44
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
nechcem podpichovat, ale tvrdil si, ze iPad nie je mozne porovnavat s notebookom, ze sme na inej vlnovej dlzke a v tomto clanku v zavere porovnavas s netbookmi a ze iPad je lahsi. Ale ved predsa nie je lahsi kvoli tomu mineralnemu sklu ako si povedal. Takze opakujem, bolo by dobre aby dalsia verzia iPadu bola o podstatne gramy lahsia.
Re: Apple iPAD po měsíci používání - oslavujte nový svět - 2. část (Hodnocení: 1)
Od: Unicorn (chcikecat@seznam.cz) - Čtvrtek, 03.06. 2010 - 13:36:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Vyhrazuji si právo nebýt zaměňován za autora článku Shaun McGill:-)
Nicméně, pokud jsi někdy koukal na rozebraný iPad, máš tam elektroniku (váha nula nula prd) (NB i iPad), displej s krycím sklem (není jak šetřit váhu nebo rozhodně ne v této cenové kategorii) (NB krycí sklo nemá), relativně velkou baterii s LiIon technologií (není dostupná lehčí technologie) (NB i iPad). Nemá relativně těžký pevný disk a HW klávesnici. Teď mi řekni, pokud to nemá být plasťák alá MSI, Acer apod., kde chceš ušetři váhu?
Re: Apple iPAD po měsíci používání - oslavujte nový svět - 2. část (Hodnocení: 1)
Od: Mirek29 (mirek29@pdasoft.cz) - Čtvrtek, 03.06. 2010 - 13:48:15
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.mp3hifi.cz
 
Podle mého se dá šetřit jen na baterii, Li-Pol jsou lehčí než Li-Ion, ale zase celkem žádný zázrak. Možná snad až přijde čas a nahradí se sklo nějakým plastem. Jinak už fakt nevim... když musí mít výrobek nějaké velikosti nějakou trvanlivost, nejde ho dělat z papíru :-/
Re: Apple iPAD po měsíci používání - oslavujte nový svět - 2. část (Hodnocení: 1)
Od: Unicorn (chcikecat@seznam.cz) - Čtvrtek, 03.06. 2010 - 14:04:09
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Li-Pol nemá jako parametr sníženou hmotnost, ale o o cca 30% vyšší kapacitu, umožňuje výrobu ve tvaru "ne obdélník" a má nižší počet cyklů životnosti. A vzhledem k tomu, že společnosti jako HP a Apple přicházejí na trh s Li-Ion bateriemi které naopak zvyšují cykly, je Li-Pol prakticky mimo zájem a asi se jedná o ukončenou technologii. Ano, krycí vrstva by byla asi cesta ke snížení hmotnosti, ale i hodinky mnoho století spoléhají na sklo, tak to má asi opodstatnění:-)
Re: Apple iPAD po měsíci používání - oslavujte nový svět - 2. část (Hodnocení: 1)
Od: Unicorn (chcikecat@seznam.cz) - Čtvrtek, 03.06. 2010 - 14:05:30
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
no mnoho století asi ne, ale dlouho, ehm:-)

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.73 sekund

RSS - články RSS - fórum