DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
23. března 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 225 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

iPhone: iPhone 4 - přichází skleněný král chytrých telefonů II.
08.07.2010 
Recenze hardware

V dnešním pokračování recenze tolik očekávaného Apple iPhone 4 se podíváme na zoubek vestavěné kameře, jak je na tom iPhone s kvalitou sluchátek a mikrofonů a omrkneme jeho softwarovou výbavu.Fotoaparáty

Fotoaparáty jsou v souvislosti s novým iPhone častým tématem hovoru, protože právě v této oblasti se Apple uchyloval k inovacím jen velmi pomalu. Fotoaparát u modelu 3GS disponoval rozlišením tři megapixely a doplňovalo jej jen několik základních funkcí. Pro rychlé vyfocení zajímavých okamžiků to sice stačilo, s žádnými extra fotografiemi se ale nedalo počítat. Apple nyní konečně vyslyšel přání svých zákazníků, kteří chtěli telefon s kvalitním fotoaparátem a na záď iPhone 4 přidal dobře vybavený fotoaparát s rozlišením pět megapixelů, který navíc doplňuje VGA kamera pro videohovory nad displejem.

Začněme hlavním fotoaparátem. Při představení telefonu Steve Jobs hovořil o tom, že kvalita fotografií není jen o co nejvyšším rozlišení, ale také o zachycení více fotonů. Čím více zachytíte fotonů, tím více získáte světla a tím lepší budou výsledné snímky. Apple tedy využívá nejnovějších zpětně-osvětlovaných snímačů, které jsou citlivější na získané světlo, a musíme říci, že fotografie pořízené iPhonem 4 vypadají opravdu výborně. Fotografie vypadají dobře bez jakýchkoli úprav, občas jsem se však setkali s menšími problémy při ostření nebo s horším osvětlením. Povedené, i když trochu nevýrazné fotografie pořídíte i se zapnutým bleskem, u kterého je však vidět jeho slabší výkon. Použitelné snímky je však možné i za horších světelných podmínek pořídit bez blesku. Zdá se tedy, že ona zmiňovaná fotonová teorie má něco do sebe. Automatické ostření funguje většinou velmi dobře, povedlo se nám zachytit i skvěle vypadají makro fotografie. Bez větších potíží jsme v pohodě iPhone 4 používali i místo běžného fotoaparátu. Nejenže vytváří skvělé fotografie, ale výkonný hardware se dokáže postarat i o jejich téměř okamžité zpracování. K dispozici je i 5x digitální zoom nebo nastavení chování blesku (zapnutý, vypnutý nebo automatický). O moc více nastavení však k dispozici bohužel není, chybí např. i vyvážení bílé. Naštěstí se jedná o Apple, takže se dá počítat s tím, že brzy bude k dispozici dostatek aplikací, které možnosti fotoaparátu dokáži podstatně rozšířit a využít jeho schopností naplno.

Potěšeni jsme byli i záznamem videa v rozlišení 720p, přestože čočka má trochu problémy se stabilitou a projevuje se zde i známý neduh CMOS snímačů jellyvision, který způsobuje zakulacování hlav natáčených lidí, pokud nedržíte telefon opravdu stabilně bez jakýchkoli pohybů. Přesto si raději vystačíme s telefonem, než abychom do kapsy dávali ještě další přístroj typu Flip HD určený pouze pro záznam videa (i když bychom uvítali větší úložnou kapacitu). Videa, která jsme natočili, byla povedená, většinou bez jakýchkoli artefaktů a ani za horšího světla jsme nezaznamenali ani propad snímkové frekvence, přesně jak slibuje Apple. Pěkný je i program iMovie pro okamžitou úpravu videa přímo v telefonu (více si o tomto programu řekneme později).

Na čelní straně se pak setkáme již jen s běžnou VGA kamerou. Při záznamu vašeho obličeje během videohovoru si vede dobře. Překvapivě dobře si vede i při horším osvětlení. Svými možnostmi však nevykračuje z obvyklých vlastností takovýchto snímačů. Využití by si mohla najít při nahrávání videa v různých neobvyklých úhlech a nepřekvapilo by nás ani její využití v nejrůznějších hrách.

Reproduktor, sluchátko

Ani u předchozích generací jsme neměli se sluchátkem či reproduktorem žádné zvláštní problémy (i když je pravda, že vyšší hlasitost bychom uvítali), takže nás zajímalo, zda Apple bude pracovat na zlepšení v této oblasti. A skutečně se to stalo, sluchátko i reproduktor jsou nyní mnohem hlasitější a zaznamenali jsme i vyšší čistotu zvuku. Pokud jste četli naši recenzi Motoroly Droid, pak jistě víte, že jsme ji označili za jeden z nejlépe znějících přístrojů, který jsme kdy slyšeli. Nový iPhone se jí rozhodně dokáže vyrovnat. Bezproblémové bylo telefonování i na velmi rušné ulici, kdy jsme i přes houkající sirénu a hlasy upovídaných chodců velmi dobře slyšeli hlas druhé strany včetně ujištění, že sami jsme slyšet také velmi dobře. Vypadá to tede, že druhý mikrofon si své místo na slunci skutečně zaslouží. Oproti iPhone 3GS je slyšet jasný posun, díky kterému se iPhone 4 může směle svou kvalitou zvuku postavit oproti nejnovějším soupeřům typu HTC EVO. Bezproblémové bylo i používání hlasitého reproduktoru, který i při nastavení vyšší úrovně hlasitosti netrpěl žádným zkreslením. Kvalitou zvuku bychom nový iPhone 4 mohli přirovnat např. k BlackBerry Bold.

Software

Jak už tomu u Apple produktů bývá, hardware je jen jednou polovinou celku. Spolu s iPhone 4 přichází s iOS4, což je přeznačený iPhone OS s velkou porcí nových funkcí, mezi které patří multitasking, videohovory v podobě aplikace FaceTime, složky pro organizaci aplikací, rozšíření e-mailového klienta a řada dalších drobnějších vylepšení, které opět posouvají mobilní operační systém společnosti Apple o kus dál. Nový iPhone se dočkal také upravené verze čtečky elektronických knih iBooks známé z iPADu a populárního iMovie. Systém vychází ze stále stejných základů jako jeho předchozí verze, přesto však přináší některé zásadní změny.

Multitasking

Velká a docela kontroverzní novinky. Od prvního okamžiku, kdy Apple přišel s možností instalace nových aplikací si lidé stěžovali na nemožnost používat více programů současně a libovolně se mezi nimi přepínat. Některé vestavěné programy (Mail, iPOD, Safari atd.) to sice zvládali, aplikace od externích vývojářů však měly smůlu.

Jedním z nejčastějších důvodů k prolomení systému (tzv. jailbreaku) byla touha právě po této funkci, protože tak výkonný přístroj, jako je iPhone, by to měl bez problémů zvládat. Apple proti této funkci argumentoval rychlým vybíjením přístroje. Nebyl by to ale Apple, kdyby nepřišel se svým “správným” řešením. Jeho multitasking totiž pracuje trochu jinak, než je běžné u ostatních systémů. Na pozadí neběží kompletní programy, ale pouze jejich části, které umožňují např. podržet si GPS signál, přehrávání muziky, zůstat on-line v internetové telefonní aplikaci nebo rychlý návrat zpět do programu v původním stavu tak, jak jste jej opustili.

Takže jak se Apple s celým problémem vypořádal? Je jeho řešení použitelné a funkční? Odpověď zní: ano.

Pro mnohé z nás se o multitasking nemusí jednat, pro většinu z nás toto řešení ale jako multitasking poslouží. Je to tak. Vypadá to jako multitasking, chová se to jako multitasking, funguje to jako multitasking - takže nač si vlastně stěžovat? Potřebné aplikace navíc většinou fungují přesně tak, jak po nich požadujeme - jedním z příkladů může být IRC klient Colloquy - a to při splnění všech pravidel a regulací stanovených Apple. Dříve jsme museli kvůli funkčnosti IRC na pozadí telefon jailbreakovat. Nyní je možné vytvořit takové řešení, které vyhovuje uživatelům i lidem z Cupertina (rozumějte Apple). Výsledkem je fungující aplikace bez jakýchkoli chyb i bez výraznějšího vlivu na výdrž baterie. Sice se nám nelíbí, že jsme na něco takového museli čekat tak dlouhou dobu a ocenili bychom také otevřenější a více flexibilní řešení, ale co je podstatné - funguje to a funguje to dobře.

Jak to Apple udělal? Tady je popis toho, jak multitasking na novém iPhone 4 (a iPhone 3GS) funguje:

 • Rychlé přepínání aplikací:

  Dříve bylo možné opustit rozepsaný e-mail a později se vrátit přesně tam, kde jste skončili, aniž by jste ztratili vytvořený text. Mnozí z vás to jistě znají. Toto nyní funguje i všude jinde. Pokud opustíte program, můžete se později vrátit přesně tam, kde jste skončili. Rychlé přepínání mezi aplikacemi je možné přirovnat k přechodu mezi “zapauzovanými” programy. Jednoduché přepínání aplikací zajišťuje jednoduchá funkce, která po dvojitém stisku tlačítka na úvodní obrazovku zobrazí seznam naposledy spuštěných programů. Je to skutečně velmi jednoduchý systém, který uzavírá nejstarší spuštěné programy. Rozhodně bychom uvítali něco pokročilejšího s možností nastavení oblíbených programů nebo priorit, ale i na toto základní řešení se dá brzy zvyknout.

 • Dokončování rozpracovaných úloh:

  Díky této funkci mohou programy dokončovat úkoly, které jste jim zadali předtím, než jste z nich vyskočili. Můžete tak například nahrávat fotografie v Evernote, stahovat soubory přes Dropbox nebo články v aplikaci New York Time, zatímco děláte něco jiného. Takto nějak si většina lidí multitasking představuje. (Většina aplikací pouze čeká v klidovém stavu - fungují pouze v momentě, kdy je používáte.) Neznáme přesné schopnosti této API, ale zdá se, že programátorům nechává relativně hodně prostoru. Této funkce využívá např. IRC klient Colloquy pro udržení neustálého připojení. Tuto funkci jsme v iOS4 nečekali, ale je tu, a to je dobře. Doufejme, že podobným způsobem budou brzy fungovat i Twitter aplikace a další programy.

 • Audio a VoIP:

  Účel těchto dvou funkcí je jasný. První umožňuje poslouchat muziku, i když je přehrávač “překrytý” jiným programem, a dokonce ji ovládat prostřednictvím malého panelu v přepínači úloh a druhá funkce umožňuje programům pro telefonování zůstávat neustále on-line. Nyní tak můžete během hovoru přes Skype přeskočit do e-mailového klienta a vyhledat potřebnou informaci a být neustále na příjmu i při používání jiného programu. Tato API navíc umožňuje pořizovat záznam, i když jste mimo program - dobrým příkladem využití této funkce je nejnovější verze programu Evernote.

 • GPS:

  Jednoduše řečeno, program může z dobrých důvodů přijímat GPS data i pokud není zrovna spuštěn jako hlavní aplikace. Počítat musíte s rychlým vybíjením baterie, ale kdo by intenzivněji používal GPS bez připojení ke zdroji energie, že? Navíc to, že GPS aplikace neztratí kontakt se satelity např. během hovoru je rozhodně dobře. Využití by to mělo mít i v aplikacích typu FourSquare, které mohou být spuštěny na pozadí a upozorňovat vás na nové události.

Apple kombinuje výše zmíněné prostředky s dobře známými pomůcky, jako jsou např. push notifikace, s výborným výsledkem. Asi je jasné, že někteří uživatelé si budou stěžovat na absenci skutečného multitaskingu, na druhou stranu je ale pravda, že i tento systém nabízí řešení pro naprostou většinu možných případů a využití. iOS4 přichází s funkčním řešení většiny výtek, které uživatelé dříve vznášeli a některé drobné nedostatky je určitě možné prominout. Pokud by se vše zlepšovalo takovýmto způsobem i nadále, bylo by to jedině dobře.


Dokončení zítra...


Zdroj: Joshua Topolsky pro engadget.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze hardware
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze hardware:
Recenze odolného smartphonu Motorola Defy druhá část


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund

RSS - články RSS - fórum