DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
23. března 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 208 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

iPhone: iPhone 4 - přichází skleněný král chytrých telefonů III.
09.07.2010 
Recenze hardware

V závěru recenze skvělého nového Apple iPhone 4 se můžete dozvědět novinky o vylepšení emailového klienta, dlouho chybějící podpoře složek, jak na tom je s výdrží baterie, příslušenstvím, ale i o tom, ce v novém smartphonu není a chybí.FaceTime

Pokud jste o videotelefonování ještě neslyšeli, Apple se vás jistě pokusí přesvědčit, že přišel s “vynálezem století.“ Pravda je ale taková, že na mnoha jiných místech (a abychom byli přesní, tak i v USA), není tato služba ničím novým. V Evropě a v Asii je tato služba známá již delší dobu. Apple si ale nemohl nechat ujít výbornou marketingovou příležitost a také skutečnost, že videotelefonování není mezi lidmi téměř vůbec rozšířené. Takže nezbývá jež jej prodat obyčejným lidem.

Může to Apple dokázat? Možná ano, možná ne. Rozhodně jsme však zaujati koncepcí Applu a jeho ochotou FaceTime zpřístupnit každému, kdo bude mít zájem. Tím je myšleno, že aplikace komunikující na stejném protokolu mohou vývojáři připravit i pro další platformy, nejenom pro telefony Apple. V současné době je však FaceTime možné využívat pouze na iPhone 4 a to ještě navíc pouze při připojení přes Wi-Fi. Příležitostí si službu vyzkoušet zatím tedy příliš není. Podle našich zkušeností je navíc nutné mít pro stabilní videohovor dobrý příjem signálu. Jinak se totiž přenos obrazu trhá nebo hovor vypadne celý. Kvalita dostupných Wi-Fi sítí ale nezávisí na Apple, takže mu za to nemůžeme připisovat vinu. Výhodou FaceTime na Apple však je, že nevyžaduje žádné nastavování a je přímo vestavěna do klasické telefonní aplikace na iPhone.

Ale jak to vypadá? Pokud mám říci pravdu, je to docela ohromující. Nechceme dělat žádné PR a mluvit o tom, jak tato služba všechno změní, ale mít možnost zatelefonovat přátelům a vidět je přitom má stále ještě tak trochu sci-fi nádech. Je to zcela nová možnost komunikace a takový pohled na Eifellovu věž, který vám živě ze svého telefonu někdo zprostředkuje, působí opravdu zajímavě. Již se těšíme na programy, které budou náhodně spojovat uživatele, kteří si budou moci o čemkoli popovídat.

Používání aplikace není nijak složité - do aplikace se můžete přepnout kdykoli jste připojeni nebo můžete připojení vyvolat přímo z programu. Překvapilo nás, že během hovoru není možné vypnout přenos obrazu - jde to pouze se zvukem. Pokud si budete přát, aby druhá strana neviděla obraz, nezbude vám nic jiného, než zakrýt čočku rukou.

Začlenění této funkce je opravdu zajímavou novinkou a divili bychom se, kdy Apple neměl do budoucna daleko více úmyslu, než jsou pouhé hovory doplněné o přenos videa. Velký přínos by mohla mít podpora konferenčních hovorů pro více úcastníku a těšíme se také, až bude FaceTime možné využívat také ve 3G sítích a nikoli jen při připojení přes Wi-Fi, protože takto je to stále ještě značné omezení. Většímu rozšíření by mělo pomoci také rozšíření i na jiné platformy, než je iPhone.

Složky

Co můžeme říci o slokách? Bylo na čase. Jsme rádi, že Apple konečně přidal takovouto funkci do svého systému. Její začlenění je dostatečně jednoduché, i když by se mohlo hodit mít možnost do jedné složky vložit více než 12 programů současně. Dokáži si představit, že se v telefonu nashromáždí více než 12 programů, které by chtěl mít člověk v jedné skupině. Na jednu stranu je pochopitelné, že chtěl Apple zachovat co největší jednoduchost a přehlednost, ale možnost rozšíření místa by se určitě hodila.

Vylepšení e-mailového klienta

Na vylepšení e-mailovaného klienta mnozí z nás čekali až bolestivě dlouho. Mezi hlavní novinky patří sjednocený inbox (všechny nové zprávy se zobrazují na jednom místě) a zobrazení zpráv v podobě chatového rozhovoru (konečně!). Obě tyto nové vlastnosti dělají používání programu mnohem příjemnější. Takový Gmail má stále ještě náskok, ale rozdíl již není tak výrazný. Program nyní působí mnohem komplexnějším dojmem, po čemž uživatelé již dlouho volali - přecházet z jedné schránky do druhé (v závislosti na počtu nastavených úctu), totiž opravdu nebylo nic příjemného.

iBooks, iMovie

Pěkným doplňkem jsou i iBooks. Pokud jste viděli iBooks na iPADu, čeká vás něco podobného. Jen v menším podání. K aplikaci toho není moc co říct. Snad jen, že kromě nejrůznějších čteček od ostatních máte nyní k dispozici i řešení přímo od Apple. Nabídkou se nemůže rovnat obchodům jako je Amazon či Barnes & Noble, v mnoha ohledech je ale čtečka lepší - zajímavá je např. synchronizace poznámek ke knížkám nebo záložek napříč různými přístroji.

iMovie je oproti tomu něco zcela nového. Nemůžeme říci, že by možnost nahrávat video a upravovat jej nebyla představena již v iPhone OS 3 a modelu 3GS - možnosti této aplikace jsou ale mnohem pokročilejší. Za 4,99 USD získáte řadu možností včetně přechodů mezi klipy, možnost přidání zvuků, vložení titulků a různá schémata. Program je šikovný na rychlé úpravy klipů, ale vše je docela pomalé a počkáte si i na základní operace, jako je rozdělení klipů. Program navíc dokáže nastavit jen začátek a konec videa, takže pokud chcete jeden klip rozdělit na více částí, musíte víckrát použít stejné výchozí video a posunovat dobu začátku a konce. Celkově se ale jedná o povedenou součást výbavy telefonu, která se může často hodit. Věříme, že pokud jej budou uživatelé kupovat, Apple připraví další vylepšenou verzi s ještě bohatší nabídkou možností.

Co v novém operačním systému není

Apple se za spoustu nových funkcí a vlastností nedá upřít snaha, přesto se ale stále najdou záležitosti, které mohl vyřešit jinak (= lépe). Systém dosáhl již své čtvrté verze a proto nás znepokojuje stále stejně primitivní systém upozornění na nové záležitosti. Pokud patříte mezi vytížené uživatele, jistě víte, o čem je řeč - nejrůznější upozornění na příchozí zprávy, nové schůzky či push notifikace vyskakují v jednom kuse. I když všechny ostatní operační systémy včetně Windows Phone 7 využívají elegantní způsoby, jak tato upozornění odsunout na později, Apple se drží stále svého již několik let vžitého systému. Proč? Nedokážeme to vysvětlit. Nechápeme, že někdo v Apple si to neuvědomuje a nesnaží se o nápravu. Možná se o to postará nedávno přijatý “guru na notifikace” Rich Dellinger, který je měl na starosti v Palmu. Doufejme!

Druhou věcí, která nás mrzí, jsou chybějící widgety. Apple jeden takový nabízí pro ovládání hudebního přehrávače, pro práci s nejrůznějšími informacemi však není dostupný ani jediný. Situace se nyní sice o něco zlepšila díky možnosti multitaskingu a rychlého přepínání mezi programy, ale taková ikonka předpovědi počasí by přeci mohla být na očích rovnou.. Žádáme příliš mnoho? Konkurence podobnou funkčnost nabízí již dávno, snad se brzy přidá i Apple.

Příslušenství

Nebyl by to nový iPhone bez nového příslušenství, tentokrát je ho ale docela málo. Apple nabízí novou kolébku za 29 USD a kolekci barevných gumových ochranných pouzdrech za stejnou cenu. Pouzdra tohoto typu sice nemáme příliš v lásce, zdá se ale, že telefon dokáží ochránit dobře. K tomu bychom mohli dodat, že jsme na vlastní oči viděli iPhone 4 hozený s pouzdrem i bez pouzdra napříč místností bez známek jakéhokoli poškození a zažily jsme i jeden pád na podlahu, opět bez jediného škrábance.

Výdrž baterie

Baterie je pro mnoho uživatelů velmi důležitou součástí telefonu. Pro tyto uživatele přinášíme dobré zprávy. Výdrž nového iPhone 4 bude zcela jistě velmi dobrá, ačkoli jsme neměli dostatek času ji podrobně prověřit. I z několika mála dní se však dá usuzovat, že si telefon dobře povede i při skutečně náročném provozu. Na jedno nabití nám přístroj vydržel v provozu po více než 38 hodin. Během této doby proběhle několik hovorů, hráli jsme hry, přijali mnoho push mailů, pracovali s kalendářem, poslouchali hudbu v automobilu přes Bluetooth a zkoušeli všechny ty nové funkce. Telefon takto vydržel fungovat od půl jedenácté sobotu ráno až do jedné hodiny v noci na pondělí. Zvýšená kapacita baterie v kombinaci s procesorem A4, který se zdá být energeticky šetrným, se projevila pozitivně.

Závěr

Nebudeme dlouho chodit okolo horké kaše - iPhone 4 je podle nás nejlepší chytrý telefon, který nyní můžete koupit. Kombinace hardwaru (zejména skvělého displeje nebo nových fotoaparátů) a vylepšeného operačního systému z něho dělají skutečně lákavý kousek elektroniky. Ano, přesto zde zůstávají některé nectnosti, bez kterých bychom se určitě rádi obešli. A samozřejmě se najde i několik lákavých alternativ od jiných výrobců. Pokud ale telefon posuzujeme jako celek, tedy hardware, software, výkon, výběr aplikací a mnoho jiných dalších záležitostí, jedná se o absolutní špičku. Již dávno neplatí, že Apple je krok za konkurencí - i když je jasné, že někomu bude více vyhovovat Android nebo Symbian, nebo že jiní budou hledat přístroj s hardwarovou klávesnicí. Uvidíme, jak dlouho si iPhone 4 tuto skvělou pozici udrží, všichni totiž víme, že trh s chytrými telefony se mění neuvěřitelně rychle a doslova zítra se zde může objevit přístroj, který iPhone 4 překoná.


Zdroj: Joshua Topolsky pro engadget.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze hardware
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze hardware:
Recenze odolného smartphonu Motorola Defy  druhá část


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 1

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.47 sekund

RSS - články RSS - fórum