Samsung Captivate je mírně upravenou verzí populárního Samsungu Galaxy S přizpůsobenou požadavkům operátora AT&T. Pokud jste o tomto telefonu již slyšeli, zcela jistě víte, že se jedná o telefon se systémem Google Android a špičkovou výbavou, díky které se může zcela bez obav pustit proti nejvybavenějším telefonům konkurence!
Telefon byl představen v březnu 2010 a již při svém představení vyvolával rozruch. Je totiž vybaven procesorem Hummingbird na frekvenci 1 GHz, 4” Super AMOLED displejem nebo např. novým uživatelským rozhraním Touchwiz 3.0. Je ale telefon skutečně tak výjimečný, jak se o něm říká? To se dozvíte na následujících řádcích.
Hardware
Jednoduchá černá krabička
První věcí, které si jistě všimnete, je nízká hmotnost. Telefon je se svými 127 gramy totiž lehčí než Motorola Droid a dokonce než iPhone 4. Pochválit lze také nízkou tloušťku. Celkově telefon v ruce působí, jako by jej něco nadnášelo. Zvyknete si na to opravdu rychle a následně vám budou všechny ostatní telefony připadat “strašně” těžké.
Na rozdíl od pravého Galaxy S má Captivate mírně hranatější design, ne nepodobný HTC Pure, Windows Mobile telefonu v nabídce AT&T. Tato verze možná není tak atraktivní, ale je alespoň méně pravděpodobné, že telefon zaměníte za iPhone, takže změna má určitý smysl.
Tlačítka na Captivate, prý 10x rychlejší ovládání
Pod displejem se nachází čtyři kapacitní dotyková tlačítka s funkcemi pro vstup do menu, návrat na úrovní obrazovku, návrat zpět a hledání. Posuvník pro regulaci hlasitosti se nachází na levé boční straně. Na horní stranu výrobce umístil 3,5 mm jack a microUSB kabel pro nabíjení a synchronizaci. MicroUSB konektor je možné uschovat za drobnou posuvnou krytku, čímž zabráníte vnikání prachu a dalších nečistot. Toto provedení má i svou zápornou stranu, kdy je mírně složitější zasunutí kabelu. Není to sice nic hrozného, pokud ale kabel připojujete několikrát za den, budete chvílemi nešťastní.
Tlačítko pro hlasitost
Tlačítko pro zapnutí
Na rozdíl od většiny ostatních telefonů s vypínací tlačítko přesunulo z horní hrany na pravý bok. Tlačítko nicméně nahmatáte velmi snadno, takže si brzy zvyknete.
Pokud telefon otočíte, spatříte čočku pětimegapixelového fotoaparátu a kovový kryt baterie (při konstrukci měla být použita karbonová vlákna). Kryt baterie působí oproti zbytku těla kvalitněji, není ale problém jej poškrábat, takže doporučuji nešetřit opatrností nebo pořízení pouzdra.
3.5mm sluchátkový jack, microUSB port
zadní kamera
Kryt baterie drží na místě díky zbytku zadního panelu. Jedná se o velmi pevný mechanismus, kdy jsme měli strach, že kryt povolí zrovna v okamžiku, kdy to budete nejméně čekat.
Umístění baterie, microSD karty a SIM karty
Pod krytem se nachází akumulátor s kapacitou 1500 mAh, slot pro SIM kartu i slot pro paměťovou kartu (tu lze vyměnit i bez vyjmutí baterie). Když u mluvíme o baterii, povívejme se i na její výdrž. Celý den by měla zvládnout bez větších obav. Tento údaj se bude samozřejmě u každého mírně lišit, obavy z výdrže mít ale nemusíte.
SuperAMOLED displej
Samsung představil svou sérii telefonů vybavenou Super AMOLED displeji na Světovém mobilním kongresu v únoru. V té době se však jednalo zatím o neznámou technologii plnou zajímavých příslibů. SuperAMOLED displeje jsou ale již mezi námi a skutečně musíme potvrdit, že nabízejí skvělé podání barev i výborný kontrast (černá je opravdu černá).
Další věcí, kterou Samsung sliboval, byla mnohem lepší čitelnost v exteriérech, což se nakonec také potvrdilo. Při normálním venkovním osvětlení je takovýto displej mnohem lépe čitelný než displej Google Nexus One, který je vyroben “pouze” AMOLED technologií. Čitelnost na přímém slunečním světle je sice stále ještě trochu problémová a budete si muset najít určitý úhel, pod kterým je displej možné přečíst pohodlněji.
Pod kapotou
Telefon je poháněn 1 GHz procesorem Cortex A8 "Hummingbird." Ani takovýto silák však Samsungu nestačil a proto telefon vybavil ještě bezkonkurenčně výkonným grafickým čipem, který předčí všechno ostatní.
">
Captivate má 512 MB RAM a 16 GB interní paměti. Z těchto 16 GB je 1,7 GB vyhrazeno pro instalaci aplikací. V Androidu 2.2 bude možné navíc aplikace instalovat i na paměťovou kartu i do oné velké interní paměti. Spolu s naším telefonem jsme obdrželi 2 GB microSD kartu, telefon však zvládne spravovat karty až do kapacity 32 GB.
Tyto čísla ale nemusíte nijak zvlášť řešit, telefon je zkrátka rychlý a pamětí vás nebude nijak omezovat.
Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.