DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
12. srpna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 195 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze hardware: iPAD 2  pokračovatel legendy od Applu se opravdu povedl - 3. část
30.03.2011 
Apple iPAD

V dnešní závěrečné části recenze tabletu Apple iPAD 2 se více zaměříme na jeho softwarovou výbavu a samozřejmě nebude chybět celkové závěrečné zhodnocení tohoto přístroje.Top 5 aplikací a her pro iPAD2:

Aplikace:

Ačkoli tyto dvě aplikace nepatřili mezi sedm klíčových vlastností iPADu 2 ve výběru Steva Jobse, i u nich strávili při představování spoustu času. Na mysli mám nyní aplikace iMovie a GaragaBand. Oba byly zcela jistě vytvořeny se třemi hlavními myšlenkami – přinést na možnosti bohaté, ale výborně použitelné rozhraní, motivovat ostatní výrobce, aby přicházeli s podobně mocnými nástroji a určitě také předčít veškerou ostatní konkurenci.

Oba programy jsou zástupci softwaru nové generace a mají možnost zcela přeměnit vnímání těchto přístrojů, protože výborně ukazují, co vše je možné provádět i u přístroje s relativně malým 9,7“ displejem. Na rozdíl od loňska, kdy Apple přišel s mobilními aplikacemi z balíku Works, se mu letošní přepracované verze aplikací z balíku iLife opravdu povedly. Až do současné doby jsem měl tendenci při pracovních činnostech používat počítač. Apple těmito dvěma programy dává najevo, že to s přenášením práce na tablety myslí vážně, protože právě tyto dva programy docela dobře umožňují na iPADu provádět i docela seriózní práci.

Běžný uživatel iPADu jej sice nepoužívá na práci, to ale vůbec neznamená, že by si díky těmto dvěma programům nemohl užít velkou porci zábavy. Právě naopak – zejména Garage Band je skvělý a i naprostého začátečníka dokáže upoutat.

Oba dva programy je možné za 4,99 USD zakoupit na iTunes. Bylo by výborné, kdyby Apple připravil v podobném stylu i iPhoto či Aperture.

FaceTime

FaceTime na iPad 2 pracuje stejně jako u iPODu Touch poslední generace. Při prvním spuštění je nutné provést jednoduchou registraci prostřednictvím svého Apple ID a e-mailové adresy. iPAD2 má sice stejnou kameru, na větším displeji ale vypadá obraz přeci jen lépe. Komunikace prostřednictvím FaceTime je pohodlná probíhá podobně jako např. skrze Skype, jen v případě iPAD v mnohem přirozenější podobě než na PC. iPAD je navíc skvěle použitelný i v případě, že se chce do hovoru zapojit více lidí současně – typicky např. při telefonování ze sedací soupravy apod. Zde je formát iPADu neocenitelný.

Škoda, že Apple nenabídne možnost připojení více než dvou účastníků. Na velkém displeji by bylo možné otevřít více oken současně a umožnit tak i konference mezi více lidmi.

Ačkoli FaceTime využívá otevřený protokol, zdá se, že Apple samotný nemá žádný zájem o šíření této platformy do dalších operačních systémů. To je škoda, protože dokud se to nestane, budou mezi sebou takto komunikovat pouze uživatelé přístrojů Apple a stále tak bude existovat značný prostor pro univerzální řešení, jako je např. Skype.

Photo Booth

Photo Booth je další z nových programů. Jedná se o podobnou aplikaci jako na MacOS X vhodnou pro zabavení nejen dětí, ale i dospělých. Photo Booth nabízí osm různých efektů, pomocí kterých můžete „upravovat“ vlastní obličej i obličej ostatních lidí. Efekt je nutné na snímek aplikovat ještě před jeho pořízení, poté je snímek takto uložen mezi ostatní fotografie a lze jej dále šířit pomocí e-mailu apod. Smazání fotografie z programu Photo Booth jej vymaže i z celkové galerie.

Opět platí, že fotografie pořízené fotoaparátem nejsou nijak zvlášť kvalitní, v tomto případě to ale není až tak podstatné, protože i tak si lze užít velkou porci zábavy.

Program je také skvělou ukázkou výkonu nového procesoru, protože iPAD2 zvládne současně generovat náhled na snímek pro všechny vestavěné efekty v reálném čase.

Zrcadlení videa

Díky HDMI adaptéru je možné konečně duplikovat obraz z iOS na velkou obrazovku HDTV televizorů. Na obrazovku se přenáší opravdu vše, co vidíte na iPADu od her až po prezentace. Díky obrazovce je takto možné sdílet obsah displeje iPADu s větším množstvím dalších lidí současně. Pro přehrávání videa je lepší možností AirPlay, protože je bezdrátové, na druhou stranu ale vyžaduje mít k dispozici také Apple TV. Díky přímému napojení na HDMI konektor je obraz přenášet v plném rozlišení 1080p.

Protože má displej iPADu nižší rozlišení než většina televizorů (1024 x 768 bodů), nevyužívá obraz celou dostupnou plochu HDTV. Obraz tedy není tak velký, jak by mohl být, ale pixely jsou zobrazeny v poměru 1:1a nedochází tak k rozmazání ani jiné deformaci. V případě potřeby je navíc možné využít zoom na televizoru, kterým dnes většina z nich disponuje a obraz si roztáhnout.

Věřte mi, že hraní her s iPADem připojeným k televizoru navíc nebude skvělá zábava jen pro vás, ale i pro všechny ostatní, kteří vás budou sledovat. Méně zábavné, ale o to užitečnější je např. i promítání fotografií či prezentace dokumentů.

Úvahy o post-počítačové éře

Apple o iPADu mluví jako o zařízení zahajující post-počítačovou éru. Určitým způsobem může mít pravdu, zatím je toto dělení ale dost sporné, protože iPAD se nedokáže obejít na iTunes, na kterém je do značné míry závislý, minimálně při aktivaci, bez které je iPAD nepoužitelný. iTunes je navíc nutné použít i k obnovení aktivace po instalaci nové verze iOS.

Podobnou aktivaci na druhou stranu vyžaduje i většina přístrojů s Androidem a webOS. Bylo by výborné, kdyby výrobci těchto přístrojů na aktivaci netrvali a alespoň většinu funkcí nechali použitelnou i bez ní. Teprve až nebude takováto aktivace vyžadována nebo bude možné ji uskutečnit nějakým jiným způsobem, budeme moci začít hovořit o post-počítačové éře.

Čekání na červen

Až doposud platilo, že výraznější inovace iOS přicházely současně s novými verzemi iPhonu. To znamená, že až doposud musel nový iPAD vždy čekat tři měsíce na významnější softwarovou aktualizaci. Některé aplikace v iPADu běží nezměněny již dost dlouhou dobu a přesto působí i v iOS 4.3 více než dobře. Přesto se často zamýšlím nad tím, co všechno může přijít v iOS5.

Bude to zálohování nastavení na serverech a jeho případné bezbolestné obnovení, obdoba synchronizace nejrůznějších informací ve stylu HP Synergy, synchronizace aplikací a her napříč různými iOS zařízeními, hlasové ovládání, přepracovaný systém notifikací, možnost nakupování grafických schémat nebo něco zcela jiného?

Ceny a dostupnost

Termín uvedení na trh v USA je stanoven na 11. března. Druhá vlna – do které kromě ČR spadá např. i Austrálie, Kanada, Dánsko, Finsko, Německo, Řecko či Polsko přijde na řadu 25. března.

Ceny zůstávají stejné jako v případě první generace: 499 USD za 16 GB Wi-Fi, 599 USD za 32 GB Wi-Fi, 699 USD za 64 GB Wi-Fi. V případě přístrojů s 3G modulem se pak jedná o 629 USD za 16 GB verzi, 729 USD za 32 GB verzi a 829 USD za 64 GB verzi.

Přístroje ve všech kapacitách by měly být k dispozici v černém i bílém barevném provedení.

Závěr

iPAD 2 je postupným vývojem svého předchůdce, stejně jako to platí u většiny ostatních iOS zařízení. U většiny přístrojů se jedná o postupné, nijak zásadní vylepšování. Pokud se ale podíváme na iPhone 2G a iPhone 4, nelze popírat, že i přes postupné změny se jedná o značný pokrok. A i přes postupné změny se vždy jedná o velké lákadlo pro zákazníky.

Pokud si stále nejste jisti, jestli tablet potřebujete měli by jste pro takový přístroj dostatek využití, doporučuji, aby jste se zašli podívat do nějakého obchodu, kde je vystavují a některý (ideálně právě iPAD) si zde vyzkoušeli. Pro někoho to může být skvělý doplněk chytrého telefonu a počítače, někdo by jej opravdu nevyužil.

Pokud se rozhodujete mezi iPADem a nějakým jiným tabletem (ať již s Androidem, BlackBerry, webOS či jakýmkoli jiným), opět doporučuji iPAD. Většina z lepších konkurenčních přístrojů se pořádně ještě ani neprodává a žádný nemůže konkurovat v množství aplikací, v příslušenství, rozšíření a už vůbec ne v celkovém ekosystému služeb. Ačkoli se tyto záležitosti budou pravděpodobně rychle měnit, v současné době je volba zcela jasná. Pokud vysloveně nechcete něco konkrétního – např. displej s úhlopříčkou 7 palců, podporu Flash nebo cokoli jiného než Apple – je velmi těžké doporučit něco jiného než právě iPAD 2.

Složitější je situace, pokud zvažuje přechod z prvního iPADu na druhý. Uživatele, kteří vždy potřebují to nejnovější, teď ponechám stranou – ti to mají vyřešené a iPAD2 si koupí. Uživatelům, kteří výše váhají, doporučím zvážit zejména několik hledisek. Prvním z nich je určitě vyšší výkon procesoru i grafiky, dále větší množství operační paměti, zrcadlení videa přes HDMI, gyroskop a třeba i magnety a Smart Cover kryty. I ony kamerky pro FaceTime a záznam videa mohou přijít vhod.

V poslední době jsem byl osobně zvyklí spíše využívat iPhone 4 – protože aplikace a hry zde byly rychlejší. iPAD 2 a jeho nový A5 procesor tuto situaci ale hodně mění – kombinace velkého displeje a výkonného hardwaru je zkrátka dobrý důvod, proč opět raději vzít do ruky iPAD.

Pokud bych měl recenzi iPADu 2 nějak shrnout, zakončil bych ji asi takto: iPAD 2 je více než důstojným pokračovatel v dobře rozjeté sérii, na kterou může být Apple právem pyšný.


Zdroj: Rene Ritchie pro TiPb.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Apple iPAD
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Apple iPAD:
Keyboard Case for iPad 2  pro pohodlnější psaní


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.41 sekund

RSS - články RSS - fórum