DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
20. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 192 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze hardware: Nokia E7  výborný telefon s novým Symbianem a QWERTY klávesnicí 3.
06.04.2011 
Recenze hardware

Nokia E7 je výborně zpracovaný pracovní přístroj perfektního vzhledu, kvalitní konstrukce a povedené QWERTY klávesnice. Dnes na vás čeká dokončení této poměrně velmi detailní recenze přístroje, přičemž se zaměříme na softwarovou výbavu přístroje, která není zrovna chudá.Kancelářské aplikace balíku Office

Díky aplikaci QuickOffice má Nokia E7 ihned po vybalení z krabice schopnost zobrazovat a editovat soubory ve formátech Microsoft Office (Word, Excel a Powerpoint). Je však pravda, že to by u takovéhoto přístroje mělo být samozřejmé.

Word a PowerPoint

Jedním z hesel nového balíku by měla být 100% kompatibilita s Office, která by měla zaručovat naprosto věrné zobrazení a dokonalé přenášení změn mezi telefonem a počítačem. Podle toho, co jsem stihl vyzkoušet, se zdá, že by tomu tak být skutečně mohlo. Možnosti Quick Office co se zobrazení týče, jsou samozřejmě omezené. Program zvládá pracovat se základním formátováním textu, s nastavením písma, s odstavci a odrážkami či s tabulkami. Podporována je i práce s obrázky.

Excel

I funkce tabulkového kalkulátoru jsou samozřejmě omezené. Zcela tak například chybí podpora grafů, a i zbývající možnosti jsou pouze základní. Alespoň, že zůstala zachována možnost práce s více listy v rámci jednoho souboru.

Navigace mezi buňkami a zadávání dat je ale dost náročné, vůbec zde nefungují zažité návyky z počítačových programů a vše vám bude trvat hodně dlouho. V případě QuickOffice se tak mnoho nezměnilo a celý produkt je velmi podobný stavu, ve kterém byl někdy v roce 2009. Škoda.

Adobe PDF reader

Součástí nabídky aplikací Nokie E7 je i prohlížeč PDF souborů Adobe PDF 2.5 LE (jedná se o funkčně omezenou verzi, za plnou verzi je nutné zaplatit). Pro základní prohlížení program postačí, brzy ale narazíte na jeho limity – chybí zalamování textu a dokonce i zobrazení přes celý displej. Je to škoda, displej je sice velký, právě u PDF je to ale stále málo a je tedy škoda, když část dostupného prostoru ještě zabírá ovládací lišta.

Co dále najdeme ve složce s kancelářskými aplikacemi:

  • Správce soubor
  • Slovník
  • Poznámky
  • ZIP manažer
  • Kalkulačka
  • Diktafon
  • Čtečka SMS zpráv
  • Microsoft Communicator

Navigace

Ovi Mapy ve verzi 3.6 nabídnou řadu užitečných funkcí, mezi které patří např. podpora pinch-to-zoom, provázání se sociálními sítěmi nebo možnost stahovat si mapy kdykoli a kdekoli. V kombinaci s výkonným hardwarem a velkým displejem bylo používání navigace na E7 příjemnou záležitostí. Jako největší nevýhodu přístroje tak vidím trochu problematické shánění držáku do vozu kvůli relativně velkým rozměrům telefonu. A hodil by se i hlasitější reproduktor. Kromě automobilové navigace je možné přepnout i do režimu pěší navigace, kdy je telefon dobře použitelná, možná ale narazíte na jeho hmotnost.

Nokia E7 funguje jako navigace výborně a nemohu si na nic stěžovat.

Vyhledávání

Globální vyhledávání je součástí operačního systému Symbian již dlouho. V Nokii E7 je možné takto prohledávat kontakty, zprávy, e-maily, kalendář a mnoho dalšího. V případě potřeby je možné zadat pouze určitý typ záznamu, což samozřejmě šetří čas. A ani v tomto případě nechybí widget pro hlavní obrazovku, který je zde díky přítomnosti hardwarové klávesnice opravdu velmi praktický, jedním kliknutím lze přepínat mezi prohledáváním telefonu a vyhledáváním na internetu.

Drobnosti

V každém přístroji se Symbianem vždy najdeme i velké množství nejrůznějších doplňkových aplikací. V E7 najdeme třeba překladač s velkou řadou nejrůznějších jazykových variant, ZIP manažer, poznámky, diktafon či diktafon.

Domovské obrazovky

Uživatel má k dispozici celkem tři úvodní obrazovky, které si může přizpůsobit k obrazu svému. Díky velkému displeji tak může mít dokonalý přehled o příchozích zprávách, sociálních sítích, schůzkách apod. Na každý z těchto tří displejů je možné umístit šest panelů zastupujících jednotlivé funkce. Již s prodeje jsou všechny tři hlavní obrazovky kompletně zaplněny. Většinou se jedná o widgety, které získávají informace z internetu, což není zrovna šťastné, protože tak dochází ke značné konzumaci přenášených dat a rychlejšímu vybíjení přístroje v důsledku činnosti procesoru a operačních pamětí.

Finální verdikt

Vyřknout celkové hodnocení nebude v tomto případě vůbec složité, horší to již bude se snahou odhadnout, jak dobře si novinka povede v prodejích. Začněme u hardwaru – v tomto případě nelze říci nic jiného, než chválu. Nokia E7 je hardwarově povedený telefon s povedeným vzhledem a výbornou kvalitou zpracování. V porovnání s N97 je E9 tenčí a zároveň nabízí lepší klávesnici a větší displej. Klávesnice je opravdu povedená a otevřený telefon se používá velmi pohodlně. Klávesnice je zcela srovnatelná s produkty dalších výrobců (např. HTC), možná i lepší.

U softwaru již situace tak jednoduchá není, Symbian 3 je trochu kontroverzní systém, který někteří uživatelé nebudou chtít. A přesvědčit spokojené uživatele systémů jako je Android či iOS, aby si telefon jako E7 pořídili, rozhodně nebude jednoduché. Dovolím si tak tvrdit, že většina uživatelů, kteří si E7 pořídí, bude přecházet z některého staršího modelu Nokia. Přechod z přístrojů jako je Nokia 9500, 9300, E90 či E71 a E72 mi dává velký smysl hned z celé řady příčin.

Jednoduché není ani srovnání s Nokií N8. Ta je totiž výrazně levnější, ale funkční výbava je hodně podobná. N8 oproti E7 dokonce nabídne automatické ostření, slot pro paměťové karty, FM vysílač, lepší reproduktor či 2 mm konektor pro nabíjení. Těchto vlastností se musela E7 kvůli přítomnosti hardwarové klávesnice a snaze o udržení co nejkompaktnějších rozměrů vzdát. Rozhodování mezi těmito dvěma přístroji bude o hledání kompromisů a o tom, čemu dá ten který uživatel ve svém případě prioritu.

Pokud však necháme stranou telefony Nokia, bude situace pro E7 ještě složitější, protože podobných přístrojů se prodává celá řada a je pravda, že model od Nokie z řady rozhodně příliš nevyčnívá. Taková Nokia N8 se může pochlubit alespoň bezkonkurenčním fotoaparátem, který má potenciál nalákat dost uživatelů. E7 nic takového nenabídne a vedle modelů jako je HTC Desire Z, Motorola Milestone 2 či HTC 7 Pro a dalších, které teprve přijdou, bude muset o své zákazníky tvrdě bojovat.

Opět se tedy dostáváme k tomu, že vše se točí okolo Symbianu. Pokud nyní používáte některý z chytrých telefonů od Nokie a jste s ním spokojeni, je obrovská šance, že budete spokojeni i s E7. Mezi největší klady telefonu patří kvalitní konstrukce, klávesnice a displej, takže telefon má rozhodně co nabídnout i uživatelům, kteří Nokii doposud neměli, a i zde je velká šance, že by mohli být spokojeni.


Zdroj: Rafe Blandford pro all About Symbian.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze hardware
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze hardware:
Recenze odolného smartphonu Motorola Defy  druhá část


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.45 sekund

RSS - články RSS - fórum