DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
24. června 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 482 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Recenze hardware: Recenze dlouho očekávaného tabletu HP TouchPad
11.07.2011 
Recenze hardware

Tablet HP TouchPad je mnoha uživateli netrpělivě očekáván. Bude se jednat o první tablet s operačním systémem webOS a řadou dalších velmi zajímavých vlastností. Velmi často je označován za přímého soupeře iPADu od Apple. Zdali je opravdu tak dobrý, nebo se jedná pouze o další pokus vylákat ze zákazníků peníze, se můžete dozvědět na následujících řádcích.iPAD je všude. Už jsem z toho unavený. I to byl jeden z důvodů, proč jsem se tak těšil na HP TouchPad. A proč jsem právě teď tak zdrcený.

Proč na tom záleží?

Když se začneme bavit o tabletech, každému se jistě jako první vybaví Apple iPAD. A po chvíli možná i několik dalších přístrojů jiných výrobců. Právě na TouchPad mnoho uživatelů spoléhalo, protože se jako první mohl stát výrazně viditelnějším reprezentantem oné skupiny „ostatních.“ Na rozdíl od nich totiž slibuje přinést řadu zajímavých vlastností, mezi které patří webOS cloudová služba Synergy pro synchronizaci všeho možného i nemožného, silný multitasking v podobě dobře známých kartiček, skvělá konektivita mezi přístroji značky a řada dalších velmi zajímavých (minimálně konceptuálně) funkcí.

Pro nezasvěcené ještě doplním, že TouchPad je první tablet s operačním systémem webOS, elegantní mobilní platformou známou z chytrých telefonů. Jedná se také o první hlavní produkt, který se na trh dostává po spojení Palmu s HP. V Hewlett-Packard na webOS hodně spoléhají, chystají se z něj vybudovat softwarovou platformu pro celou řadu zařízení, mimo telefonů a tabletů např. i pro tiskárny nebo dokonce počítače.

Jak se používá

Materiály lžou. Zadní černá lesklá plastová skořepina navozuje pocit lehkého přístroje. Což ale TouchPad není. Způsob zaoblení všech hran implikuje pocit tenkého přístroje. Tím ale TouchPad až do takové míry rovněž není. Určitě je ale TouchPad velmi elegantní a čistý přístroj, což by mohl být dobrý výchozí předpoklad. A víte, čemu se podobá? Až děsivě se podobá iPhonu 3G a původní verzi iPADu.

Když začnete TouchPad používat, neubráníte se pocitu, že webOS s použitím na tabletu počítal od samého počátku. Jako platforma pro tablet totiž působí zcela přirozeně, v porovnání s tím, co je k dnes k dispozici, možná vůbec nejlépe. Pokud si odečtete většinu gest, působí vše stejně dobře jako na chytrých telefonech. Příkladem může být skvěle ovladatelný multitasking zobrazující jednotlivé spuštěné aplikace jako kartičky, se kterými můžete dále pracovat.

Samozřejmě, že v HP webOS pro použití na velkém displeji poupravili. Hlavní změnou jsou nyní tzv. panely, do kterých se mohou transformovat informace z jednotlivých aplikací. Pokud znáte Twitter z iPADu, již víte, o čem je řeč. Jedná se o členění jednotlivých částí aplikací do určitých vrstev – např. v e-mailovém klientu se ze základního zobrazení dostanete tahem prstu do strany nejprve do konkrétní složky a pak i ke konkrétní zprávě. Skvělý je také rozšířený systém notifikací umístěný do horní lišty, líbilo se mi zejména spravování jednotlivých událostí v náhledech bez nutnosti otevírat konkrétní potřebný program přes celý displej. Užitečné např. v momentě, kdy vám prostřednictvím IM aplikace píše více lidí současně.

Mnoho užitečných věcí je však často sráženo nedotaženými detaily. Psaní na jinak povedené přepracované klávesnici sráží např. psaní tečky realizované dvojitým stiskem mezerníku. Počítejte také s komplikovaným nahráváním hudby. A smiřte se s tím, že téměř vše se otevírá do formy nově vyskakujících kartiček (včetně nastavení nebo oken webového prohlížeče), jejichž počet může být v krátké době docela vysoký.

V dnešní době o úspěchu a neúspěchu jednotlivých platforem rozhoduje zejména kvalita a dostupnost softwaru. Pro TouchPad bylo v době zahájení prodeje k dispozici zhruba 300 aplikací. Výběr zatím není příliš široký, minimálně prozatím je nutné se smířit s absencí takových programů, jako je Netflix, Nook, Instapaper nebo Rdio. Řada aplikací je v současnosti dostupná také jako zkušební verze – to je případ čtečky Kindle nebo Facebooku. Vývojáři nemají žádnou možnost propojení zpoplatnění tabletové a telefonní verze aplikace, vše je tedy nutné platit v případě potřeby dvakrát. Škoda je také toho, že na rozdíl od iPhonu a iPADu nejsou aplikace spustitelné na obou verzích – aplikaci ze smartphonu tedy na Touchpadu nelze používat.

WebOS je třetí tabletovou platformou, která si poradí s technologií Flash a je zároveň třetí tabletovou platformou, kde Flash vypadá jako nedodělané smetí. Někdy funguje dobře, někdy ne (příkladem může být Amazon video), každopádně si ale bere hodně energie a paměti, takže jsem jej raději vypnul. Internetový prohlížeč se jeví dobře, přirovnal bych jej k mixu standardního androidího prohlížeče a mobilního Safari. Výdrž baterie se při náročném stylu používání pohybovala okolo sedmi hodin.

Co se mi líbí

Základní koncepce pro výborný tablet s řadou povedených inovativních prvků. Multitasking realizovaný prostřednictvím kartiček. Excelentní systém notifikací na nejrůznější události. Využívání konceptu panelů pro servírování informací v komplexnějších aplikacích po vzoru Twitteru na iPADu. JustType pro rychlé a pohodlné vyhledávání všeho potřebného. Aplikace pro práci se zprávami, která pro všechny kontakty slučuje zprávy všech možných typů. Technologie pro snadné sdílení informací mezi Pre 3 a Touchpadem umožňující např. sdílení zpráv nebo webových stránek vzájemným přiblížením přístrojů. Komu by se také nelíbilo dobíjení baterie skrze TouchStone bez nutnosti připojovat nabíječku, ačkoli je zhruba o 20% pomalejší? TouchPad také díky svým Beats audio reproduktorům poskytne nejlepší zvuk ze všech dnes dostupných tabletů.

Co se mi nelíbí

Neříká se mi to jednoduše, ale celá řada věcí bohužel zatím zdaleka nefunguje tak, jak by měla. Programy se někdy spouštějí příliš dlouho, a to dokonce i v případě, že tablet není ničím jiným vytížen (jednou jsem čekal na zobrazení nastavení displeje 20 vteřin). Nedostatkem jsou také prodlevy v reakcích přístroje na vaše povely. A zadávat více povelů po sobě snad ani nezkoušejte. Velké problémy jsem měl také s provozem jinak výše zmiňované a teoreticky chválené aplikace pro práci se zprávami (často nefungoval instantní messaging, e-maily se otevíraly velmi dlouho apod.). Problém představuje také nahrávání hudby do přístroje a řada dalších, v současnosti nedotažených záležitostí. Vše je o to horší, že se většinou jedná o na první pohled velmi povedené funkce a možnosti.

Koupit nebo nekoupit?

V současné době mi HP TouchPad tak trochu láme srdce. Má totiž tak blízko k dokonalosti jako snad ještě nikdo jiný. A zároveň je od ní tak moc vzdálený. Vraťme se k TouchPadu znovu za šest měsíců. Mohl by být úžasný. Pokud se tomu nestane, bude to velká škoda.


Zdroj: Matt Buchanan pro gizmodo.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze hardware
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze hardware:
Recenze odolného smartphonu Motorola Defy  druhá část


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.45 sekund

RSS - články RSS - fórum