DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
12. srpna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 179 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Recenze hardware: Samsung Galaxy Nexus  první s Androidem Ice Cream Sandwich 2.
29.11.2011 
Recenze hardware

Pojďme se v dnešním pokračování recenze Samsung Galaxy Nexus podívat na některé další aspekty nového Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. V tomto článku však rozhodně nevyzdvihneme vše, co bychom mohli, ale spíše zajímavé novinky nebo věci, které nějak souvisejí přímo se samotným telefonem. Neberte jej tedy jako vyčerpávající popis nového Androidu.People Hub

Místo aplikace kontakty se v nové verzi systému nachází tzv. People Hub, který se stává novým prostředkem pro kompletní správu informací o svých známých. People Hub dokáže sdružovat informace s Googlu, Google Plus i dalších sociálních služeb (trochu zvláštní je, že mezi nimi chybí Facebook) včetně možnosti nechat si zobrazovat nejnovější informace a stavy.

Klávesnice

Na první pohled se může zdát klávesnice téměř stejná jako u starších verzí operačního systému. Jakmile ale začnete psát, brzy si uvědomíte, že klávesnice je přesnější a lépe reaguje na jednotlivé dotyky. Díky tomu je možné psát o něco rychleji a na psaní si navíc nevyžaduje tolik soustředění.

Internetový prohlížeč

Internetový prohlížeč byl v nejnovější verzi systému také výrazně přepracován. Řady změn si na první pohled určitě nevšimnete, ale takové hardwarové akceleraci můžeme děkovat za mnohem rychlejší vykreslování stránek nebo plynulé rolování i v případě graficky náročných webů. Určitě se jedná o nejrychlejší internetový prohlížeč, jaký jsme na Androidu kdy viděli. Bez problémů je schopný překovat i prohlížeče v Samsungu Galaxy SII či Samsungu Galaxy Note.

Z Androidu HoneyComb si nový prohlížeč přenesl synchronizaci se záložkami počítačového prohlížeče Google Chrome a nechybí ani rychlé postranní menu. Jednou z důležitých inovací je možnost vyžádat si identifikaci jako klasický desktopový prohlížeč, což zaručí načítání klasických verzí webových stránek (tato volba se ukrývá z výsuvného menu v pravém horním rohu).

Překvapením pro nás bylo, že Samsung Galaxy Nexus (alespoň v současné době) nepodporuje Adobe Flash. Ten by však měl být již brzy k dispozici prostřednictvím Android Marketu. Na druhou stranu ale musíme říci, že nám Flash během několikadenního testování nijak nechyběl. A to je možná dobře.

Knihy, video a hudba

Telefon samozřejmě přichází připraven pro napojení na služby Googlu nabízející knihy, video i hudbu, pokud jste však mimo území Spojených států, bude jejich využití značně omezené. V tom případě se budete muset spolehnout na multimédia uložená do vnitřní paměti telefonu, cloudový materiál vám bohužel zůstane zapovězen. Všechny očekávané aplikace fungují podle očekávání, i v tomto případě však samozřejmě prošly příslušnými desénovými proměnami.

Gmail

Již dříve excelentní aplikace byla od základu předělána, a nyní je ještě lepší, než byla doposud. Díky tomu, že systém počítá s větším dostupným prostorem na displeji, se sem vejdou i tlačítka pro provedení základních akcí, takže často není nutné vůbec vstupovat do nabídky. Nově je možné také pohybem prstu doleva nebo doprava přecházet mezi jednotlivými zprávami, což také ušetří nějaký ten čas. Všechny tyto optimalizace znamenají, že nyní můžete dělat více i přes menší počet kliknutí.

YouTube

Aplikace pro přístup na YouTube nabízí tří základní možnosti, které spočívají ve sledování videí z přihlášených kanálů, v procházení videí dle kategorií a spravování svých vlastních videí. A jako vždy můžete samozřejmě nahrávat nová videa rovnou z telefonu.

Největší inovací je tak podpora YouTube Live zpřístupňující seznam odchozích i archivovaných živých přenosů, které je nyní možné sledovat stejně, jako uložená videa.

Monitor rad

V nastavení systému se nově objevila položka Monitor Dat, která slouží pro zobrazení přehledu přenesených dat prostřednictvím mobilních datových přenosů. Pokud máte omezené datové přenosy na určité měsíční množství, může to být neocenitelné. Nastavit si totiž můžete nejen upozornění na přenesení určitých množství dat, ale i limit, po kterém se přenosy zablokují. Nechybí ani podrobnější informace o tom, kolik dat přenášejí jednotlivé aplikace s tím, že problémové aplikace lze odkázat pouze na Wi-Fi připojení.

„Filmové“ studio, Galerie a Editor fotografií

Filmové studio, které jsme mohli nejdříve najít v Androidu Honeycomb, si od modelu Galaxy Nexus našlo cestičku i do chytrých telefonů. Již z názvu se dá vytušit, že se bude jednat o program, který nabídne základní možnosti pro úpravu videa. Díky němu můžete videa ořezat, přidat mezi ně přechody, doplnit je ho hudbu na pozadí nebo řadu dalších efektů. Neznáme sice nikoho, kdo by to myslel s úpravou videa na telefonu vážně, ale je hezké tu možnost mít.

Podobným doplňkem je i editor fotografií, který je nově součástí galerie. Opět jou k dispozici pouze základní možnosti typu oříznutí, redukce červených očí či několika grafických efektů, které by však mohly většině uživatelů stačit. A následně lze fotografii nahrát třeba na Google +.

Proměnou prošla také vestavěná Galerie fotografií, která nyní kromě fotografií uložených v paměti telefonu svému uživateli může servírovat také snímky uložené na Google + či Picasse. Zmiňovat, že přepracován byl i design, je snad již zbytečné.

Pokud bychom měli dojmy z nové verze operačního systému ve stručnosti shrnout, musíme říci, že se jedná o důležitý krok kupředu. Je vidět, že Google si dal důkladně záležet i na největších detailech celého prostředí i všech základních aplikací. Google Ice Cream Sandwich se vydává zcela novým směrem a my již nemůžeme dočkat, až bude na trhu více přístrojů s touto platformou.

Výdrž baterie

Po několika dnech používání můžeme říci, že výdrž baterie je zhruba srovnatelná s výdrží Samsungu Galaxy SII. Telefon obsahuje akumulátor s rozumnou kapacitou 1750 mAh, což se odráží ve schopnosti celkem spolehlivě přečkat celý pracovní den. Při náročném provozu (prohlížení internetu přes Wi-Fi i 3G, poslech hudby, fotografování a několik telefonátů) telefon vydržel o něco méně než 14 hodin (Galaxy SII vydržel při podobném stylu práce zhruba 13 hodin).

Pokud například častěji nahráváte video, dá se očekávat, že výdrž o něco klesne, totéž bude samozřejmě platit, pokud si nastavíte maximální jas displeje (AMOLED displeje jsou oproti LCD úspornější při slabším osvětlení, se vzrůstajícím jasem se i tak ale jich spotřeba zvyšuje).

Jsme přesvědčeni o tom, že telefon bez potíží zvládne absolvovat celý náročný pracovní den, jedinou výjimkou mohou být pouze případy velmi častého využívání fotoaparátu nebo dlouhé mobilní datové přenosy.

Fotoaparát

Již jsme si říkali, že Galaxy Nexus na zadní straně nabídne fotoaparát s rozlišením pět megapixelů doplněný o kamerku s rozlišením 1,3 mpx na své čelní straně nad displejem. To byly navíc jediné specifikace, které byly při představení telefonu uveřejněny, takže je jasné, proč právě toto vyvolalo v souvislosti s Galaxy Nexus zřejmě největší vlnu kritiky. Většina dnešních špičkových telefonů totiž nabítí rozlišení minimálně osm megapixelů, což je oproti pěti megapixelům citelný rozdíl. A ačkoli zůstává pravdou, že Galaxy Nexus se v případě fotoaparátu nedá s většinou osmimegapixelové konkurence kvalitativně srovnávat, stále si vede lépe, než další přístroje s pětimegapixelovými snímači.

Pokud má snímač k dispozici dostatek světla, je Galaxy Nexus schopen pořídit výborně vypadající snímky včetně makro záběrů. Podobně dobře je možné hodnotit i záznam videa (30 fps při rozlišení 720p a 25 fps při rozlišení 1080p) – i zde je však podmínkou dostatečné osvětlení. Dobře dopadlo i hodnocení dynamické hloubky záběru.

Při horším osvětlení kvalita snímků klesá. Zde Galaxy Nexus trpí zejména tím, že nevyužívá senzoru se zadní prostupností světla, které nabízí konkurence, a ukazuje se, že jsou velkou výhodou. Při horším osvětlení klesá i frekvence snímků u videa, která se v rozlišení 720p i 1080p drží zhruba okolo 24 fps.

Zaujala nás nová aplikace pro obsluhu fotoaparátu. Obvykle totiž nenásleduje po pořízení snímku žádná prodleva a hned můžete fungovat dále, pokud však budete příliš horlivý, může se stát, že se vám ve výsledku podaří pořídit jen sérii rozmazaných obrázků. Je ale opravdu skvělé moci do fotoaparátu rychle vstoupit ihned z obrazovky pro odemčení telefonu a téměř bez jakékoli prodlevy ihned pořídit snímek. To je vůbec jedna z největších výhod fotoaparátů v mobilních telefonech – jsou neustále při ruce a umožní velmi rychle pořídit zajímavé záběry s minimem vynaložené námahy.

Novinkou v Androidu Ice Cream Sandwich je také panoramatický režim, který jsme již mohli vidět např. u telefonů Sony Ericsson, HTC či Samsung. Za dobrého osvětlení funguje velmi dobře a výsledné fotografie s rozlišením 3972 x 678 bodů (2,7 mpx) jsou kvalitou srovnatelné s běžnými snímky. Jejich pořizování je navíc velmi snadné – stačí stisknout spoušť a telefon pomalu posunovat zleva doprava (nebo naopak). Po několika vteřinách zpracovávání pak telefon vygeneruje výsledné panorama. Výhodou je také, že telefon vás upozorní, pokud je pohyb příliš pomalý nebo rychlý, aniž by ukončil nahrávání.

Je pravdou, že Galaxy Nexus u fotoaparátu nenabízí to nejlepší, co by mohl. Na druhou stranu se nejedná o nijak zásadní záležitosti, které by nás při používání fotoaparátu výrazněji omezovaly. V každém případě se jedná o telefon velmi dobře schopný pořídit kvalitní fotografie i videa ve Full HD rozlišení, která sice dech nevyrazí, ale rozhodně ani neurazí.

Úpravy systému (hackování)

Telefony řady Nexus byly již od své první generace vývojářsky snad vůbec nejpřívětivějšími telefony, a ani Galaxy Nexus není výjimkou. Pokud jednou odemknete bootloader přístroje, což lze velmi snadno provést příkazem “fastboot oem unlock,” budete si moci se svým telefonem dělat v podstatě vše, co budete chtít (tedy samozřejmě za předpokladu, že víte jak). Dá se očekávat, že i v tomto případě vznikne obrovské množství uživatelských ROM, stejně jako tomu bylo u předcházejících modelů této série.

Závěr

Pokud jste (jako mnoho dalších netrpělivých uživatelů) čekali na další významný telefon s Androidem, můžete přestat čekat. Galaxy Nexus je totiž možné bez skrupulí označit za Android telefon roku 2012.

Ještě než vám však telefon bez výhrad doporučíme, projdeme si několik věcí, které stojí za to zvážit. První z nich je výdrž baterie. Ta se při náročném vytížení pohybuje okolo 14ti hodin, což sice může být pro řadu uživatelů dostatečné, někomu by to ale stačit nemuselo. Druhou takovou záležitostí je fotoaparát. Ten sice není vysloveně špatný, je však nepopiratelnou pravdou, že řada dnešních přístrojů je na tom mnohem lépe (příkladem může být Sony Ericsson Xperia Arc či HTC Sensation). Pokud tedy očekáváte u fotoaparátu ve svém telefonu to nejlepší, mohli by jste být zklamaní.

Osobně jsem však telefonem Galaxy Nexus nadšen. Jedná se o nejlepší chytrý telefon, který jsem měl možnost používat a již po pár dnech je mi jasné, že ke starší verzi Androidu se zkrátka nebudu chtít vrátit. Řada starších telefonů se nového Androidu 4.0 sice rovněž dočká, ale osobně bych jej již na žádném jiném telefonu používat nechtěl. Díky rychlosti hardwaru i softwaru, povedené grafice uživatelského prostředí i elegantnímu designu jsem telefon používal skutečně s radostí.

Pokud uvažujete o pořízení nového chytrého telefonu, nad pořízením Galaxy Nexus byste měli důkladně popřemýšlet, protože se jedná o budoucnost, kterou si můžete koupit již nyní.

Líbilo se nám:

Tenké a lehké provedení s velkým displejem. Android Ice Cream Sandwich slibující vysokou rychlost a přívětivější uživatelské prostředí. Kompletní otevřenost pro vývojáře.

Nelíbilo se nám:

Vysoké výkonnostní nároky animovaných tapet. Spolehlivý, ale ne vynikající fotoaparát. Chybějící podpora technologie Flash ihned po vybalení telefonu z krabice. Omezená dostupnost telefonu.

Podtrženo a sečteno:

Pokud čekáte na další zásadní Android telefon, můžete si začít připravovat peněženku. Galaxy Nexus je totiž určitě přístrojem, který budete chtít v příštím roce vlastnit.


Zdroj: Alex Dobie pro AndroidCentral.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze hardware
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze hardware:
Recenze odolného smartphonu Motorola Defy  druhá část


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.60 sekund

RSS - články RSS - fórum