DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
25. června 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 478 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Recenze hardware: Dlouho očekávaný tablet Amazon Kindle Fire 2.
01.12.2011 
Recenze hardware

Dnes pro vás máme dokončení poměrně detailní recenze dlouho očekávaného tabletu Amazon Kindle Fire, který útočí jak na skupinu uživatelů eBooků, tak iklasických tabletů.Prohlížeč

Amazon o svém prohlížeči Silk prohlašuje, že většinu náročnějších činností včetně renderování a zpracování dalšího složitějšího obsahu provádí vzdáleně na svých serverech, čímž přístroji šetří značnou část práce. V důsledku toho by měl být prohlížeč rychlejší a šetřit energii. Určitě muselo být vykonáno mnoho práce. Stála ale za to? Inu, nejedná se o nejrychlejší prohlížeč, s jakým se můžeme setkat, ale vzhledem k tomu, na jakém běží hardwaru, rozhodně předčí očekávání.

Pokud jsme Fire položili vedle iPADu 2, většinou v renderování stránek ztrácel, vždy to ale bylo hodně těsné. Tentýž test jsme provedli také v případě Samsungu Galaxy Tab 7.0 Plus, kde byla situace opačná – ve většině případů těsně vyhrával Fire. A odpustit jsme si nemohli ani porovnání s tabletem BlackBerry PlayBook – zde byla ale situace hodně vyrovnaná, dokonce by se dalo říci, že snad i nerozhodná.

Takže co se renderování týče, nelze si na nic stěžovat. Sice není Fire úplně nejrychlejší, se špičkou je ale srovnatelný a navíc nejsou na vykreslených stránkách vidět žádné vady či artefakty, které by prozrazovaly, že vše probíhá vzdáleně, a ne na přístroji samotném. Na druhou stranu jsme se občas potýkali s pomalejšími reakcemi přístroji při rolování na stránkách nebo jejich zvětšování / zmenšování. Ani tentokrát to není žádný velký důvod ke stížnostem, ale určitě by to šlo i lépe.

Uživatelské prostředí prohlížeče je pohodlné a intuitivní. Adresní řádka, která se standardně nachází v horní části displeje, zmizí, jakmile začnete po stránce rolovat, takže zbytečně nezabírá místo. K dispozici je také seznam otevřených stránek, mezi kterými se tak můžete snadno přepínat. Snadná je také práce s oblíbenými stránkami, která se dá přirovnat ke standardnímu Android prohlížeči.

Poslední navštívené stránky se navíc zobrazují v karuselu a dokonce si je můžete přidat i mezi oblíbené položky (je však trochu zvláštní, že tak nelze učinit přímo z prohlížeče samotného, protože nejdřív musíte navštívit potřebnou stránku, pak prohlížeč opustit a zde až stránku přidat k oblíbeným).

Klávesnice

Klávesnice na Kindle Fire je veskrze základní s tím, že nabízí odhadovaná slova, která byste mohli chtít napsat. Nápověda je samozřejmě užitečná, psaní samotné je ale trochu stísněné, obzvláště pokud přístroj držíte na výšku. Trochu nám vadil také mezerník posunutý k levému okraji displeje, za což může nepříliš šťastně umístěné tlačítko pro napsání tečky. Obzvláště pokud jste zvyklí mačkat mezerník palcem pravé ruky, můžete očekávat v textu spoustu teček navíc. S přístrojem na šířku se píše o něco lépe, ani zde se však nedočkáme změny v rozložení znaků.

Pokud si však na zvláštní umístění tečky zvyknete, bude se vám na klávesnici psát o něco lépe než na její standardní obvyklé systémové variantě. Již jsme zmiňovali, že automatické napovídání slov dokáže při psaní opravdu pomoci, na druhou stranu zde chybí jakékoli automatické opravy.

Hudební přehrávač

Pokud používáte možnost ukládání své hudby na cloudových úložištích Amazonu, budete mít svou hudbu k dispozici ihned po prvním spuštění přístroje. Hudba se samozřejmě fyzicky v přístroji nenachází, ale není problém ji sem rychle streamovat. Přehrávání v tomto případě začne během několik vteřin, a pokud chcete, můžete si jednotlivé sklady, alba ale třeba i veškerou hudbu od konkrétního autora do přístroje nechat jednoduše stáhnout. Takto můžete snadno udržovat svou soukromou hudební off-line kolekci přesně v té podobě, v jaké si ji přejete mít.

Velmi snadné je i nakupování hudby – pro některé uživatele možná až příliš snadné. Tlačítko pro návštěvu internetového obchodu s hudbou se totiž vždy nachází v pravém horním rohu přehrávače, takže pořízení alba svého oblíbeného interpreta je opravdu otázkou několika krátkých sekund. Ceny jsou nastaveny docela rozumně a hudbu si můžete po zaplacení ihned stáhnout do svého přístroje, případně si ji nechat pouze ve svém cloudovém úložišti.

Ani prostředí internetového prohlížeče není nijak složité, většinu plochy zabírají náhledy jednotlivých alb, zbytek tlačítka pro ovládání přehrávání. Naštěstí se zde nachází i posuvník pro regulaci hlasitosti, na druhou stranu je ale pravda, že ten vám příliš nepomůže při poslechu hudby s vypnutým displejem.

Vestavěné reproduktory příliš kvality nepobraly, navíc jsou oba umístěny na jednu stranu, takže ačkoli jsou dva, výsledný stereo efekt se téměř dokonale stírá. Navíc i při nastavení maximální hlasitosti hraje Fire docela potichu.

Zapojení sluchátek situaci samozřejmě o něco zlepší, ani v tomto případě nás přístroj ale nijak neuchvátí. Při zahájení přehrávání je slyšet slabé lupání, navíc je po celou dobu přehrávání docela patrný i jemný šum. Pro audiofily tedy Fire určitě nebude tím pravým.

Video přehrávač

Základ je stejný jako u hudebního přehrávače – prostřednictvím dvou záložek máte přístup ke své kompletní sbírce videí, ať již jsou uložena v přístroji, nebo na webu. A stejně tak i zde lze videa z webového úložiště snadno stáhnout do paměti přístroje. Jen je nutné pamatovat na jejich velikost – jeden dvouhodinový film má kolem 550 MB, což znamená, že do přístroje se jich vejde zhruba 10 – a to pouze v případě, že v paměti již nebude nic jiného.

Naštěstí však filmy není nutné stahovat – pokud totiž máte přiměřené připojení k internetu, lze je přehrávat rovnou, bez toho, aniž by se ukládala do vnitřní paměti. Při tomto způsobu přehrávání je však nutné se smířit s tím, že kvalita obrazu nebude nijak vysoká. Na filmy se sice dá dívat, pokud si ale potrpíte na kvalitu, bude lepší si je stáhnout předem.

Amazon v současné době navíc stále rozšiřuje nabídku streamovaného obsahu prostřednictvím své služby Prime. Nabídka sice zatím není tak široká jako např. u služby Netflix, ale rozhodně již má co nabídnout. Škoda, že odsud nelze nic stahovat do paměti přístroje. Výhodou je, že by pro Fire měly být brzy k dispozici i další služby, typicky právě Netflix nebo Hulu.

Ani zde by ovládání nemělo činit potíže, při sledování videa ovládací prvky po chvíli zmizí, takže můžete nerušeně sledovat na celém displeji. Bohužel Fire není vybaven HDMI výstupem, své filmy a seriály si tudíž nijak nepromítnete na větší obrazovce.

Čtení magazínů

Čtení magazínů je určitě jednou z věcí, na které chce Amazon založit popularitu svého tabletu. V současné době je v nabídce kolem 400 nejrůznějších titulů, šance, že si najdete některý, který vás bude zajímat, je tedy docela vysoká.

Sami jsme si stáhli několik různých magazínů a naše zkušenosti byly veskrze dobré, nikoli však skvělé. Zde se totiž ukazuje, že sedmipalcový displej je přeci jen docela malý a navíc jeho nižší rozlišení vždy nestačí pro dobré zobrazení malého písma. Při čtení se tedy budete muset smířit s častým zvětšováním a zmenšováním textu. Připravena je i možnost zobrazení v obyčejné textové podobě, pak ale přicházíte o formátování textu i doplňkové obrázky, čímž čtení časopisů výrazně ztrácí na svém kouzlu.

Přechod mezi stránkami je naštěstí rychlý, reakce přístroje přiměřené a totéž se dá říci i o zmenšování či zvětšování textu, takže asi největším omezením je menší úhlopříčka displeje. (Zde by se tedy Fire s větším displejem skutečně hodil – ale až čas ukáže, zdali Amazon přijde i s tímto modelem.)

Čtení komiksů

Amazonu se před vypuštěním svého tabletu na trh podařilo podepsat dohody s řadou významných vydavatelů komiksů, takže ty se staly další oblastí, na kterou může lákat potenciální zákazníky. Komiksy se v digitální podobě různými kanály vydávaly již dříve, proto je dobře, že si je lze zakoupit i pro Fire. Jaké jsou tedy naše dojmy z jejich čtení? Až na několik drobností výborné!

Stejně jako u magazínů se často stávalo, že text nebyl kvůli menšímu displeji příliš dobře čitelný. A to více šokující je, že zde není možné obraz zvětšovat standardní cestou pomocí gest! Naštěstí je však alespoň možné na dané místo klepnout, čímž dojde k přepnutí do zobrazení na jednotlivá okénka, kde je text již větší. Mezi těmito okénky se lze při čtení rovněž pohybovat. Není to podle našeho názoru ideální řešení, v některých případech by se hodila možnost zvětšit text obyčejný postupem více, ale alespoň si takto lze vše pohodlně přečíst.

Ale až na tento problém je čtení komiksů na Kindle Fire skvělým zážitkem.

Čtení knih

Fire patří do rodiny Kindle, je tedy jasné, že právě čtení bude jednou z jeho důležitých vlastností. Samozřejmě tedy můžete počítat s přístupem ke všem dříve nakoupeným knihám, kde dokonce můžete díky synchronizaci ve čtení pokračovat tam, kde jste skončili na jiném přístroji. I zde je možné si nechat zvlášť zobrazit knihy uložené v paměti přístroje a knihy, které jsou uložené v cloudovém prostoru.

Hovořit o tom, že i zde je zaručen velmi snadný přístup k obchodu s knihami, je snad již zbytečné. Pokud si nejste jisti, zdali se vyplatí daný titul kupovat, můžete si stáhnout ukázku. Zajímavostí je, že prostřednictvím Kindle Owners Lending Library služby Prime si můžete jednu knihu měsíčně zapůjčit zcela zdarma.

Čtení probíhá podle očekávání. Standardně se texty zobrazují černou barvou na bílém podkladu, pokud by vám to ale nepřišlo pohodlné, můžete si barvy přehodit, a číst si bílý text na černém podkladu (k dispozici je pak i možnost hnědého textu na žlutém pozadí). Nastavovat lze i další náležitosti, jako je velikost písma, řádkování, zarovnání nebo typ fontu (k dispozici jich je osm).

Pohyb mezi stránkami se uskutečňuje tažením prstu do patřičné strany, bohužel však nestačí klepnout prstem k okraji displeje, jak to funguje např. na novém dotykovém Kindle Touch.

Další vlastnosti

Kindle Fire obsahuje již v základu také omezenou verzi kancelářského balíku QuickOffice vhodného pro otevírání souborů Microsoft Word, Excel a PowerPoint. Pokud budete chtít dokumenty i editovat či vytvářet, budete si však muset zakoupit plnou verzi v hodnotě 14,99 USD.

Nechybí ani jednoduchá aplikace pro práci s elektronickou poštou. Není sice tak povedená, jako klasický Gmail od Google, ale svou práci rozhodně odvede (a synchronizace s Gmailem funguje i zde). Dokonce nechybí ani možnost odesílat přílohy.

Konkurence

Jistě, na trhu je dnes řadu různých tabletů se stejně velkým displejem, s cenou 200 USD je ale těžké hledat jakoukoli přímou konkurenci. Asi nejvíce se podle našeho názoru blíží Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus, který lze s Fire i přes své menší rozměry, vyšší výkon či přístup na Android Market porovnávat jen docela těžko, protože stojí dvojnásobek. O něco levněji je možné pořídit BlackBerry PlayBook, i jeho cena je však docela jinde. I ten nabídce vyšší výkon, nabídka softwaru je však v tomto případě ještě limitovanější, než-li je tomu i Fire.

Konkurencí může být i T-Mobile Springboard (pochází od Huawei), který se nám v testu líbil a pokud vám nebude vadit dvouletý úvazek, lze jej získat velmi levně.

Největší konkurencí novému Kindle Fire tak bude Nook Tablet od Barnes & Noble. Ten bude sice o něco dražší, jeho specifikace však nabízejí o něco lepší výbavu. V testu jsme jej však bohužel prozatím neměli.

Příslušenství

Na to, v jak velkém balení se Kindle Fire dodává, toho uvnitř mnoho nenaleznete (Fire je dodáván ve větší krabičce, než-li např. Samsung Galaxy Tab 10.1). A teď se podržte – uvnitř se kromě samotného přístroje nachází pouze micro-USB síťový adaptér pro nabíjení. Není zde dokonce ani datový USB kabel! A to je vzhledem k tomu, že Amazon svým tabletem cíli i začínající uživatele, docela zarážející. Inu, je vidět, že Amazon se snaží co nejvíce tlačit cestu, kdy uživatelé budou své přístroje plnit převážně prostřednictvím internetu.

V nabídce Amazonu se nachází velké množství nejrůznějších pouzder a krytů všech možných typů, barev i cenových kategorií.

Kindle Fire však bohužel nepodporuje Bluetooth, žádné z těchto pouzder tak bohužel nenabídne integrovanou bezdrátovou klávesnici.

Závěr

Pokud přihlédneme k ceně, musíme říci, že se Fire povedl. Je to dobře použitelný tablet, který hezky vypadá, působí dobře v ruce a může se pochlubit kvalitním displejem. Zkušenější uživatelé na něm zcela jistě najdou řadu nedostatků, která může začít chybějícím přístupem na Android Market, na druhou stranu se dnes řada služeb stěhuje na web, takže často stačí jen dobrý internetový prohlížeč. A ten Kindle Fire má.

V přímém porovnání s jinými populárními tablety by Fire příliš neuspěl. Nenabídne tak vysoký výkon, jeho prostředí je přeci jen omezenější, paměť menší a displej s úhlopříčkou 7 palců je pro některé činnosti také limitem. Jenže konkurence stojí často dvakrát i třikrát tolik. Takto se na celou věc musíme dívat.

Kindle Fire je rozhodně zařízení se skvělým poměrem ceny a výkonu a možná také vůbec nejlepším přístrojem s přímou integrací přístupu k on-line multimediálním službám. Místo stahování různých jednotlivých aplikací zde máte přístup k obchodu s knihami, hudbou, filmy, magazíny, komiksy i aplikacemi, který se velmi snadno ovládá a chlubí se širokou nabídkou za dobré ceny. Určitě je co zlepšovat, ale Kindle Fire je určitě skvělou ukázkou, jak by to mohlo fungovat v budoucnosti.

Výhody:

  • Neuvěřitelná cena
  • Kvalitní konstrukce
  • Snadný přístup k neuvěřitelnému množství multimédií

Nevýhody:

  • Vždy ne zcela přesvědčivá výkonnost
  • Chybí přístup na Android Market
  • Místo nedotažené prostředí

Podtrženo a sečteno

První pokus Amazonu na poli tabletů vždy nedosahuje úrovně konkurence, za poloviční cenu to po něm ale snad ani nemůžeme chtít.


Zdroj: Tim Stevens pro engadget.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze hardware
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze hardware:
Recenze odolného smartphonu Motorola Defy  druhá část


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.43 sekund

RSS - články RSS - fórum