DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
18. ledna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 122 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Recenze pro Android: Proč nejsou tablety s Androidem tak úspěšné, jak se čekalo?
16.01.2012 
Hardware Android

Předpokládalo se, že v roce 2011 se tablety s Androidem konečně stanou pro iPAD od Apple velkou konkurencí. Ve skutečnosti se tak ale nestalo. Proč tablety s Androidem selhaly?Loňský veletrh CES nebyl v podstatě o ničem jiném, než o Androidových tabletech. Google právě představoval třetí verzi operačního systému Android, která byla ušita přesně na míru těmto zařízením. Zahanbit se samozřejmě nenechali ani výrobci koncových zařízení, kteří představili obrovské množství tabletů nejrůznějších cenových kategorií.

Technologický svět nežil ničím jiným. Lidé byli možnostmi Androidu HoneyComb uneseni. Nemluvilo se o ničem jiném. Motorola, Asus i další výrobci předváděli své nablýskané kousky a lidé žasli nad tím, co všechno mají umět. Apple iPAD se v té době již hřál na výsluní, za rok 2010 se ho prodalo kolem 15 milionů kusů. Cíl Androidu pro následující období byl jasný – ukousnout si co nejvíce z obrovského trhu, který se pro tablety otevíral.

V oblasti chytrých telefonů na tom byl Android přeci jen lépe. Klíčový byl rok 2010, ve kterém se z velmi malých tržních podílů během několika málo měsíců dostal na první pozici mezi mobilními platformami. Pokud jsme se podívali na všechny ty velké výrobce, nemohli jsme očekávat nic jiného ani na poli tabletů. V nejhorším případě se očekávalo, že podíl Androidu a iPADu bude vyrovnaný. Ještě v polovině roku 2011 většina zasvěcených komentátorů věřila tomu, že tablety s Androidem do konce roku ovládnou trh.

K tomu ale nikdy nedošlo.

Místo toho Android běžel jen zhruba na 15 – 30 % prodaných tabletů (mírně záleží na úhlu způsobu výpočtu prodejů a také na tom, co ještě za tablet s Androidem považovat, a co již ne – viz. Kindle Fire). To sice není ideální, ale zároveň to není ani nejhorší.

Zřejmě to ale horší bude, protože aktuální čísla rozhodně neskýtají příliš naděje v lepší budoucnost. oslední údaje totiž hovoří o tom, že v počtu navštívených webových stránek tvoří na americkém trhu 95% přístupů právě iPAD (v globálním měřítku je to 88%; samozřejmě porovnáváme v rámci tabletů). Z toho se dají vyčíst dvě věci – za prvé buď zákazníci tablety s Androidem kupují stále méně, nebo za druhé – je nepoužívají. Nejspíše to bude kombinace obojího. Ať je tomu tak či onak, zdá se, že situace tabletů s OS Android nevypadá zrovna růžově.

Co tedy vězí za takovým propadem zájmu o tato zařízení během roku 2011? Osobně za tím vidím čtyři hlavní příčiny, na které se nyní postupně podíváme.

4. Displeje s poměrem stran 16:9

Google se snažil být inovativní, a proto se do tabletů rozhodl prosadit displeje s poměrem obrazu 16:9 místo toho, aby zvolil stejné rozlišení jako iPAD, tedy 4:3. Znělo to dobře, bylo to něco nového. Navíc je poměr stran 16:9 spojován s HD rozlišením a 4:3 s SD rozlišením. Probléme je však v tom, že pokud vezmete takovéto zařízení do ruky, působí vratce a nešikovně. Standardně se tyto tablety navíc používají s displejem naležato, tudíž pak v ruce působí, jako kdybyste uchopili displej od notebooků, akorát bez klávesnice. Formát iPADu je přirozenější, protože připomíná např. knihu nebo časopis. Pokud tablet s displejem o poměru stran 16:9 uchopíte na výšku, bude vám displej zase připadat příliš úzký. Nyní již bude pro Google řešení tohoto problému dost obtížné. Standardně s poměrem stran 16:9 totiž počítá nejen nový Android 4.0, ale i obrovské množství přístrojů, takže i kdyby se Google rozhodl software předělat, příliš by to nepomohlo.

3. V korporátní prostředí se Androidu příliš nevěří

Jedním ze způsobů, jak výrazně pomoci prodejům tabletů s Androidem, byly velké kontrakty s odběrateli, jako jsou nemocnice, podniky nebo školy. Takovéto subjekty by pořizovaly stovky a tisíce kusů. Hodně na to vsázel např. Samsung, který se na takovéto prodeje speciálně připravoval. Zájem ale nakonec nebyl tak veliký, protože představitelé podniků se začali obávat škodlivých aplikací a vírů (malwaru), který se na Androidu začal rychle šířit. Možnost, že se jejich prostřednictvím naprosto nepozorovaně dostanou citlivá data z paměti přístrojů do nepovolaných rukou, nechtěl nikdo riskovat. I proto prý tvoří až 95% tabletů v podnicích konkurenční iPAD.

2. Absence optimalizovaných aplikací

Navzdory potížím s poměrem stran 16:9 i počátečním problémům a chybám nového Androidu HoneyComb (které již Google vyřešil), není v podstatě samotný operační systém vůbec špatný. Skvělé jsou např. mini aplikace a možnosti, které jim systém nabízí, nebo propracovaný multitasking. Velmi hezký je také vestavěný G-mail klient. Povedla se také čtečka elektronických knih. Rovněž tak internetový prohlížeč. Problém je, že takovéhoto povedeného softwaru je ale málo. Google určitě spoléhal na externí vývojáře, ti rozhodně neukázali tolik, kolik by bylo možné. Kde jsou aplikace jako Google Analytics, Google Plus, Google Finance nebo editor Picnik? Google se místo tvorby aplikací speciálně pro tablety raději zaměřuje na HTML5 aplikace, které jsou univerzálně přenosné mezi telefony, tablety i počítači. To je jistě na jednu stranu chvályhodné a užitečné, dedikované aplikace přímo pro tablety by ale určitě znamenaly velkou konkurenční výhodu. A běžní uživatelé by určitě také přivítali spíše rychlost a jednoduchost specializovaných aplikací, které mohou spustit jedním jediným kliknutím na ikonku v nabídce. Je škoda, že se do toho Google příliš nehrne. Takto to vypadá, že Android tablety jsou užitečné pro prohlížení webu, ale příliš se již nehodí pro řadu dalších činností.

1. Ceny

Když jsem získával první informace o iPADu, očekával jsem, že Apple podobně jako u většiny svých zařízení nastaví vysokou cenu. Když jsem ale zjistil, že základní model se bude prodávat za 499 USD, byl jsem příjemně překvapen, protože jsem čekal klidně i dvojnásobku částku. Právě rozumně nastavenou cenu považuji za vůbec jeden z nejdůležitějších marketingových tahů společnosti Apple. Ještě větší šok jsem však zažil při představení prvního významnějšího tabletu s Androidem. Byla jím Motorola Xoom a cena byla nastavena na úroveň 800 USD. Tato částka mě přinutila k nechápavému kroucení hlavou. Hned se objevila celá řada názorů a komentářů, které takto vysokou cenu ospravedlňovaly a vypočítávaly, co vše navíc Motorola oproti iPADu nabízí. Teoreticky byly ty argumenty správné, prakticky však Motorolu Xoom nikdo nekupoval. Během roku 2011 se cena těchto tabletů postupně ustálila na zhruba 400 – 500 USD, přesto to však bylo z pohledu běžných uživatelů příliš za něco, co se hodí zejména k prohlížení internetu.

Co teď?

Ani vlastní čísla společnosti Google nemohou malovat příliš dobrou budoucnost a není příliš pravděpodobné, že situaci výrazně zlepší uvedení Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Ten totiž výše zmiňované problémy pro tablety neřeší, zaměřuje se spíše na sjednocení systému pro chytré telefony i tablety. Největší nectnosti zůstávají stále zachovány.

V minulých týdnech samotný Google zveřejnil informace o tom, že pod vlastní značkou připravuje špičkový tablet, který se na trh dostane v polovině roku 2012. Neoficiálně se také spekuluje i o tom, že Google rovněž připravuje levný 7“ tablet jako konkurenci pro Amazon Kindle Fire, který se velmi rychle stal druhým nejprodávanějším tabletem roku 2011.

Nicméně dokud Google nedokáže vyřešit čtyři výše zmiňované nedostatky, nebude se nejspíš situace tabletů založených na této platformě příliš zlepšovat.


Zdroj: Jason Hiner pro Tech Republic.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Android
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Android:
Samsung Galaxy S2 - nejlepší Android současnosti


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Proč nejsou tablety s Androidem tak úspěšné, jak se čekalo? (Hodnocení: 1)
Od: Unicorn (chcikecat@seznam.cz) - Úterý, 17.01. 2012 - 10:26:09
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Jj, velice střízlivý komentář.
Také jsem poukazoval na to, že 16:9/10 je formát na nic, že to zařízení vyvrací z ruky (špatné těžiště). Argument, že je to lepší na filmy mě spíše rozesmál.
Ale největší vinu na sporném úspěchu Androidích tabletů nese....Google. Jeho systém 1 a 2 byl pro tablety naprosto nepřipravený (no on už 1 a dotykové displej, že...), u 3 prakticky okamžitě řekl, že pracuje na 4. To má vzbudit důvěru v platformu u koho?
Je třeba chápat, že pro Google je Android především další médium pro reklamu, tak k tomu i přistupuje, což se bohužel nemusí střetávat se zájmy uživatelů.

Re: Proč nejsou tablety s Androidem tak úspěšné, jak se čekalo? (Hodnocení: 1)
Od: vaklaf (hanus.vaclav@gmail.com) - Pondělí, 23.01. 2012 - 12:49:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Pěkná recenze, prakticky s ní souhlasím.

Nejsem si ale jist jak moc by byl velký problém udělat android tablet s rozlišením 4:3. Přeci jen androidích zařízení je hodně druhů a již teď je i více různých rozlišení a tím i poměrů stran. Jasně že z dalšího poměrů stran by vývojáři nebyli nadšeni ale asi by to šlo...

A ono to úzce souvisí i s optimalizovanými aplikacemi - je jich málo. Mě např. chybí ta speciální vydání novin a časopisů tak jak je tomu pro iPad. Opravdu bych si rád četl Chip, Lidové noviny apod. přímo v tabletu.

Byznys třetích stran s aplikacemi pro iPad je prostě mnohonásobně větší než u aplikací pro Android. Proto vývojáři upřednostňují iOS a pro Android vydávají aplikací méně a proto uživatelům chybí. A pokud chybí jedné platformě tabletu obsah, tak upřednostním platformu které to nechybí. Navíc jak bylo v článku zmíněno, cenově naprosto srovnatelnou...

Re: Proč nejsou tablety s Androidem tak úspěšné, jak se čekalo? (Hodnocení: 1)
Od: wq123 (KK24783670@163.COM) - Pondělí, 31.10. 2016 - 06:06:47
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
longchamp handbags [www.longchamps.us.com], nike roshe [www.rosherun.co.uk], oakley [www.oakley--sunglasses.com.au], jazz jersey [jazz.nba-jersey.us.com], michael kors [www.michael-kors.cc], hermes birkin bag [www.hermes-bags.net], ugg australia [www.ugg-australia.com.de], marc jacobs [www.marc-jacobsonsale.com], five finger shoes [www.vibram-fivefingers.in.net], the north face outlet [www.northfaceoutlet.com.co], ray bans [www.raybans-sunglasses.com], kevin durant jersey [thunder.nba-jersey.us.com], converse [www.converse.net.co], hermes bags [www.hermes-outlet.net.co], salomon [www.salomon-schuhe.com.de], nike [www.nike-skor.com.se],
Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.48 sekund

RSS - články RSS - fórum