DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
18. ledna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 120 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Recenze hardware: Recenze HTC Sensation XL první část - úvod
25.01.2012 
Hardware Android

HTC Sensation XL je v mnohém podobné dalším modelům výrobce, přesto ale nabídne několik unikátních vlastností. Mezi ty patří vedle skvělého zpracování také např. obří displej (ač s nižším rozlišením), rychlý procesor (ač jednojádrový), nejnovější verze uživatelského rozhraní Sense, rozumná výdrž baterie, povedený fotoaparát nebo třeba praktická indikační LED dioda. Rozhodně neurazí ani funkce pro vylepšení zvuku Beats Audio spolu s povedenými dodávanými sluchátky. HTC Sensation XL je tak dalším povedeným modelem výrobce ve střední až vyšší třídě.HTC Sensation je v mnohém podobný s dalšími novějšími telefony výrobce. Zejména máme na mysli model Sensation XE, který se rovněž chlubí zvukovým rozšířením Beats Audio, přesto však novinka přináší řadu změn a jde svou vlastní cestou. Větší podobnost je možné hledat u jednoho z přístrojů s operačním systémem Windows Phone.

Hardware

Ano, konstrukce telefonu je totiž zcela shodná s modelem HTC Titan, dnes testovaný přístroj však samozřejmě přichází s OS Android.

Jednou z nejdůležitějších změn v rámci řady Sensation je bezesporu zvětšený displej, který nyní dosahuje úhlopříčky 4,7 palců při rozlišení 480 x 800 bodů. Displej je velmi jasný a ostrý, a i když se nejedná o AMOLED jednotku, je o poznání jasnější než displej u Sensation XE. Displej je navíc dobře čitelný za všech možných typů osvětlení, dokonce i na přímém slunečním světle. Pochvalu si zasloužení i zcela věrné zobrazení barev s čistou bílou a skutečně tmavou černou.

Tělo telefonu je vyvedeno v trochu odlišném designu, než jsme zvyklí. Použití bílé barvy na tělo přístroje a stříbrné na nejrůznější drobné doplňky přeci jen není zcela běžné. Displej i celá čelní strana jsou alespoň pro tentokrát dokonale ostré, výrobce zde nepoužil žádné prohnutí. I díky minimální tloušťce přístroje (9,9 mm) a zaobleným hranám se jinak velký telefon (132,5 x 70,7 mm) dobře drží v ruce a příjemně se ovládá. I přesto, že uchopit přístroj do ruky může být obtížnější, nemělo by hrozit jeho vyklouznutí, přesto však doporučujeme dávat při držení na telefon pozor. Trochu pomáhá i pozměněný zadní kryt, který nyní není z tolik kluzkého materiálu jako u starších modelů.

Čelní straně přístroje samozřejmě dominuje displej, kvůli kterému bychom mohli přehlédnout několik dalších prvků. Nad displejem se nachází otvor reproduktoru krytí drátěnou mřížkou a poblíž také indikační LED dioda, která je však v neaktivním stavu neviditelná. Mezi další prvky pak patří logo výrobce, světelný senzor a hlavně kamerka s rozlišením 1,3 mpx. Pod displejem se pak nacházejí čtyři dotyková tlačítka se známými funkcemi pro návrat na hlaví obrazovku, pro aktivaci nabídky, pro návrat o krok zpět a spuštění vyhledávání.

Notifikační LED dioda svou činností upozorňuje na:

 • Plně nabitou baterii a připojený USB kabel nebo napájecí adaptér (zelené trvalé světlo)

 • Novou událost (zelené blikání)

 • Nabíjení baterie (trvalé oranžové světlo)

 • Vybitou baterii (oranžové blikání)

Spodní strana telefonu nabídne pouze tlačítko pro sejmutí zadního krytu a otvor mikrofonu. Na levé straně se nachází microUSB konektor pro nabíjení telefonu a jeho připojení k PC a pravá strana propůjčila prostor tlačítku pro ovládání hlasitosti. Na horní straně telefonu se pak nachází vypínač, 3,5 mm jack konektor a otvor druhého mikrofonu s funkcí redukce okolního ruchu.

Přidržením vypínacího tlačítko dojde k vyvolání nabídky s následujícími možnostmi:

 • Vypnutí přístroje

 • Aktivace režimu „Letadlo“

 • Restart

Zadní straně dominuje zejména čočka fotoaparátu, který se může pochlubit následujícími parametry: F2.2, rozlišení 8 mpx, BSI senzor a duální LED blesk. Vše je připraveno i pro fotografování za horších světelných podmínek. Součástí zadního krytu je i stříbrné okruží kolem fotoaparátu, které slouží za prvé jako ochrana sklíčka čočky a za druhé vytváří mírnou mezeru mezi zadním krytem a podložkou, díky které může lépe vyniknout zvuk druhého reproduktoru. Dalšími prvky na zadní straně jsou pak vyražený název výrobce a červené logo prozrazující příslušnost k rodině Beats Audio (Dr Dre).

Po sejmutí zadního krytu je možné za použití nehtu vyjmout akumulátor, což je operace nutná k tomu, aby bylo možné do telefonu vložit SIM kartu.

Na sejmutém zadním krytu si můžete z vnitřní strany rovněž všimnout čtyř kovových kontaktů určených pro propojení krytu a telefonu. Přítomnost těchto kontaktů prozrazuje, že zadní kryt je součástí systému antén. Po jeho sejmutí tedy sice chytá telefon signál, ten je ale o dost slabší, než když je kryt nasazený.

I vnitřnostmi přístroje se Sensation XL od svých bratříčků mírně liší. V jeho útrobách se nachází jednojádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz doplněný o 768 MB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Absence slotu pro paměťové karty bohužel neumožní žádný rychlý a pohodlný způsob rozšíření této stávající kapacity. Telefon nyní podporuje Wi-Fi 802.11 ve verzích b a g, nechybí ani podpora DLNA pro sdílení multimediálního obsahu. Připraveno je rovněž Bluetooth 3.0 schopné spolupracovat s drtivou většinou dnešního bezdrátového příslušenství.

Akumulátor s kapacitou 1600 mAh je uživatelsky vyměnitelný a vydržet by měl až 410 minut hovoru v sítích 3G a 710 minut hovoru v sítích GSM. Při mém stylu používání, kdy jsem během dne navštěvoval sociální sítě, telefon spravoval 3 e-mailové schránky (push metodou), četl jsem si elektronické knížky a občas zavolal, zbývalo na konci dne telefonu ještě 34% energie.

Software

Ústředím softwarové části testovaného telefonu je Android 2.3.5 obohacený o uživatelské prostředí Sense 3.5. Největšími změnami prošlo právě prosředí Sense, které bylo inovováno v mnoha oblastech:

 • Stiskem tlačítka pro návrat na hlavní obrazovku je stále možné vyvolat náhled všech obrazovek, nově je však toto tlačítko rovněž možné využít k přidání další obrazovky, nebo smazání některé ze stávajících

 • Přes panel „Rychlého nastavení“ dostupný skrze systémovou notifikační lištu je nyní možné rychleji zpřístupnit nastavení Wi-Fi, přibyla rovněž možnost sem umístit i další funkce

 • Do telefonu je možné nově přidat také účty pro Evernote (pro synchronizaci údajů ze svého internetového konto do telefonu, spolupracuje např. s HTC Notes Widget) a Tango pro video telefonování prostřednictvím vestavěného klienta

 • Do nabídky widgetů byl přidán HTC Tasks widget schopný spolupracovat s úkoly na Exchnage nebo Google Tasks (jedná se o vůbec první telefon s Androidem, který dokáže v základu synchronizovat úkoly)

 • Vylepšen byl widget zobrazující předpověď počasí (nyní přináší více informací a změněna byla i grafika), zobrazen je na displeji při uzamčení telefonu

 • Klient pro práci se zprávami nyní umožňuje důležité zprávy označit vlaječkou

 • V některých aplikacích je možné skrýt spodní lišty s tlačítky (např. v kontaktech), provést je to možné stisknutím a přidržením prstu na této liště

 • Oddíl pro přizpůsobení systému byl nyní rozdělen do tří sekcí: 1) Přidat na domovskou obrazovku (widget, aplikaci, zkratku, složku), 2) Displej (Scény, Skiny, tapety, odemykací obrazovka, zkratky na odemykací obrazovce) a 3) zvuky (nastavení zvuku, vyzváněcí tóny, upozornění, alarm), díky čemuž je vše přehlednější a intuitivnější

 • Aplikace fotoaparátu nyní ukazuje přesné místo, na které fotoaparát zaostřil a varuje také před otřesy telefonu, které by mohly způsobit rozmazání fotografií. Přibyla také možnost automatické detekce tváří a automatický průvodce pro tvorbu panoramatických snímků. Mezi scénickými režimy se nově nachází noční HDR režim pro tvorbu HDR snímků s deaktivovaným bleskem. Novinkou je také sériové snímání umožňující pořízení pěti snímků v rychlé sérii za sebou

 • Galerie byla doplněna o možnost rychlého označování přátel z Facebooku a Flickru, přibyla také možnost základních editačních operací nebo přidání jednoduchých grafických efektů, video je nyní možné oříznout o nepotřebné části

 • Řadou proměn prošla i obrazovka pro odemčení přístroje, v mnoha aspektech si ji navíc může uživatel upravit dle svých potřeb. Standardně může zobrazovat tapetu, mnoho dalších informačních prvků a zejména také zástupce čtyř aplikací rychlého spuštění (v základu telefonní aplikace, mail, fotoaparát a zprávy).

Kromě tapety je možné odemykací obrazovku nechat zobrazovat také různé informační panely. Podle potřeby si tak zde uživatel může nechat zobrazovat aktuální předpověď počasí, informace ze sociálních sítí, velké hodiny, informace o stavu akciových trhů nebo vybrané fotografie.

Výhodou HTC Sensetaion XL je také možnost kooperace s internetovým portálem výrobce. Odtud je možné nejen bezplatně získávat další obsah pro svůj telefon (grafické skiny, widgety apod.), ale hlavně používat několik velmi užitečných služeb, mezi které patří pohodlné nastavení přesměrování hovorů, přesměrování zpráv (SMS i e-mailů), tzv. prozvonění (telefon začne nahlas zvonit, pokud jej nemůžete najít) a vzdálené zablokování přístroje s odesláním nadefinované zprávy.

Po připojení k telefonu k počítači máte k dispozici několik režimů, ve kterých bude spolupráce probíhat. Telefon se může buď pouze nabíjet, dále se může připojit jako další disková jednotka, telefon může být připojen v režimu HTC Sync, telefon může sdílet své připojení do počítače a telefon se může připojit k internetu skrz počítač.

HTC eBooks reader a HTC Watch

Nejjednodušším způsobem, jak se dostat do čtečky elektronických knih, je umístění příslušného widgetu na některou z hlavních obrazovek, na kterém pak mohou být zobrazovány vámi rozečtené knihy.

Samotná čtečka pak funguje podle očekávání – mezi stránkami se pohybujete tahem prstů a prostřednictvím tlačítka s lupou je možné v textu vyhledávat. Samozřejmostí je možnost nastavení velikosti písma i podpora přidávání záložek. Čtečka si samozřejmě také pamatuje místo, kde jste čtení minule přerušili a při návratu ke knize ji otevře právě zde.

Přímo z prostředí čtečky je možné nakupovat knihy z nabídky společností Kobo (čtečka pochází z její dílny) a Adobe.

Jedinou větší výtkou tak musím směřovat k okrajům, které by mělo být ideálně možné vypnout, aby bylo možné využít co největší prostor displeje k zobrazení samotného textu, v současné podobě telefon docela plýtvá místem.

HTC Watch je jedna z nejnovějších aplikací v nabídce telefonů HTC. Kromě hlavní aplikae se skládá i z widgetu a jejím hlavním úkolem je umožnit majiteli nákup a sledování nejnovějších filmů a seriálů. Princip je jednoduchý – stačí zadat číslo své kreditní karty, vybrat si požadovaný titul a stáhnout si jej. Pak již nic nebrání jej v klidu a pohodlí shlédnout. Nabídka filmů i seriálů je dnes již široká. Navíc není nutné čekat na kompletní stažení vybraného titulu, film nebo seriál můžete začít ihned s tím, že jeho zbytek se průběžně stahuje na pozadí, zatímco vy se již bavíte jeho sledováním počátečních scén. Zaplacený titul je možné sdílet mezi více HTC přístroji.

Samotnému sledování také nelze příliš vytknout. Širokoúhlé qHD rozlišení displeje je pefrekftní pro přehrávání moderních filmů ve formátu 16:9, díky čemuž je využit celý displej a nikde neobtěžují černé pruhy. Zobrazení je navíc čisté a ostré, zcela srovnatelné např. s iPhonem 4. Během přehrávání jsou k dispozici všechny běžné ovládací prvky, pokud přehrávání přerušíte a k filmu se vrátíte později, přehrávat naváže přesně tam, kde jste minule přestali.

Během přehrávání je samozřejmě možné využít reproduktor přístroje, jehož kvalita není špatná, připojením sluchátek je ale samozřejmě možné dosáhnout mnohem lepších výsledků (zejména díky funkcím SRS virval Sound Systém nebo HTC 5.1 surround).

Nevýhodou je skutečnost, že je prostřednictvím HTC Watch možné přehrávat pouze zakoupené materiály, své filmy sem nijak importovat nemůžete (za tímto účelem je nutné využít např. Galerii).


Pokračování zítra...


Zdroj: Shaun McGill pro Lost in Mobile.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Android
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Android:
Samsung Galaxy S2 - nejlepší Android současnosti


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Recenze HTC Sensation XL první část - úvod (Hodnocení: 1)
Od: wq123 (KK24783670@163.COM) - Pondělí, 31.10. 2016 - 06:06:29
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
longchamp handbags [www.longchamps.us.com], nike roshe [www.rosherun.co.uk], oakley [www.oakley--sunglasses.com.au], jazz jersey [jazz.nba-jersey.us.com], michael kors [www.michael-kors.cc], hermes birkin bag [www.hermes-bags.net], ugg australia [www.ugg-australia.com.de], marc jacobs [www.marc-jacobsonsale.com], five finger shoes [www.vibram-fivefingers.in.net], the north face outlet [www.northfaceoutlet.com.co], ray bans [www.raybans-sunglasses.com], kevin durant jersey [thunder.nba-jersey.us.com], converse [www.converse.net.co], hermes bags [www.hermes-outlet.net.co], salomon [www.salomon-schuhe.com.de], nike [www.nike-skor.com.se],
Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund

RSS - články RSS - fórum