DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
17. ledna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 96 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze hardware: Recenze HTC Sensation XL  druhá část - software
26.01.2012 
Hardware Android

V dnešním pokračování recenze přístroje HTC Sensation XL se podíváme především na jeho softwarovou výbavu.Launcher:

Uživatel má k dispozici sedm hlavních obrazovek, jako výchozí slouží ta prostřední (čtvrtá) a na obrazovkách jsou rozmístěny tyto mini aplikace:

  • Předpověď počasí
  • Mail (SMS)
  • Friend Stream (informace ze sociálních sítí Twitter a Facebook)
  • Hodiny s počasím
  • Google Vyhledávání a Lidé
  • Novinky
  • Uživatelské tipy

Jak je již u HTC tradicí, centrální (tedy čtvrtá) obrazovka ve své vrchní části obsahuje widget s hodinami a počasím. Tak je tomu snad u všech HTC přístrojů s Androidem od doby, kdy umožňují používání widgetů. Telefon si automaticky podle sítě vyhledá aktuální umístění, takže počasí vždy odpovídá místu, ve kterém se pohybujete. Pokud to telefonu navíc umožníte, může vždy po odemčení displeje zobrazit animovanou předpověď přes celý displej. Jedná se o velmi hezky zpracované animace doplněné o zvuk. A pokud si na předpovědi počasí opravdu potrpíte, nechybí ani tzv. živá tapeta, která vás bude o počasí informovat na pozadí veškerého dění.

Launcher pro spouštění aplikací, který standardně spustíte ikonkou v levé spodní části displeje, prošel také úpravou. Mezi nainstalovanými programy se posunujete nahoru a dolů, místo postupného rolování známému až doposud, se však vždy posune jedná celá kompletní obrazovka. Ve spodní části displeje se pak nacházejí tři ikonky pro přepínání režimů zobrazení. Stiskem první ikonky je možné nechat zobrazit všechny programy v telefonu, druhá ikonka slouží pro zobrazení nejoblíbenějších a nejpoužívanějších programů a třetí ikonka zobrazí pouze vámi doinstalovaný software.

Zejména díky prostřední ikonce je možné ušetřit spoustu času, protože tak máte své nejpoužívanější programy ihned na dosah, aniž byste je museli hledat mezi desítkami dalších zástupců.

Pokud se vrátíme zpět na hlavní obrazovku a stiskneme tlačítko v pravém spodním rohu, dostaneme se k rozšířeným možnostem nastavení, kde máte možnost si upravit celou řadu věcí ohledně designu i chování telefonu. Ke stejné nabídce se dostanete i v případě, že déle přidržíte prst na neobsazené části hlavních displejů.

Dotykovým gestem složeným z přiblížení dvou prstů k sobě je pak možné vyvolat souhrnný grafický náhled na všechny pohotovostní displeje a rychle se mezi nimi přepínat nebo také měnit jejich pořadí.

Audio:

Pro použití s klasickými drátovými sluchátky již HTC Sensation XL nenabídne jako některé starší modely podporu funkce SRS virtual sound, ale místo ní se může pochlubit podporou technologie Beats Audio (kterou je nutné používat s dodávanými přizpůsobenými sluchátky). A to je jedna z hlavních výhod telefonu, protože dodávaná sluchátka jsou povedená a jejich pořízení zvlášť by nebylo úplně levnou záležitostí. Mezi výhody těchto sluchátek patří také velmi tenký červený kabel nebo různě velké násadky do uší v základním balení umožňující bezproblémové používání u většiny uživatelů. Ke sluchátkům navíc obdržíte i praktické pouzdro.

Telefonní aplikace:

Aplikace pro obsluhu telefonních funkcí vychází ze starších modelů, přesto ale byly v několika ohledech přizpůsobena. Základní obrazovka se skládá z klasického digitálního číselníků pro vytáčení čísel a vyhledávání kontaktů ve spodní části a seznamu lidí, se kterými jste byli v poslední době v kontaktu, ve své vrchní části. Číselník lze však skrýt a nechat si tak zobrazit seznam přes celý displej.

Samozřejmě nechybí ani možnost zobrazení kompletní historie vaší komunikace nebo rychlá aktivace hlasového vytáčení. Pomocí jednoduchého přepínače můžete také snadno filtrovat kontakty, které chcete mít zobrazené (volit lze mezi kontakty z Googlu, Twitteru, Exchange, Facebooku nebo SIM karty).

Celkově je telefonní aplikace na Sensation XL velmi dobře použitelná. Stejně jako u předchůdců funguje také rychlé vypnutí vyzvánění, pokud při příchozím hovoru otočíte přístroj displejem dolů (stejně tak ale poslouží i stisknutí tlačítek pro regulaci hlasitosti nebo vypínače). Zachovány zůstaly také funkce pro automatické snížení hlasitosti vyzvánění, pokud vezmete telefon při příchozím hovoru do rukou nebo tzv. kapesní režim, kdy telefon rozpozná své uložení do kapsy a automaticky zvýší hlasitost vyzvánění. Během hovoru může také být automaticky aktivován hlasitý reproduktor v případě, kdy oddálíte přístroj od obličeje.

E-mail:

Vylepšena byla také aplikace pro správu elektronické pošty. Nastavit je možné samozřejmě více účtů s tím, že doručené zprávy je pak možné prohlížet buď zvlášť pro každou schránku, nebo všechny společně. Zprávy jsou ve schránkách řazeny dle času doručení a u každé je zobrazen datum doručení, předmět a krátký náhled. Důležité zprávy lze označovat. Nechybí ani hromadná práce s poštou – např. pro mazání nebo jejich označení za přečtené.

Pro zpřehlednění složek s doručenými zprávami nechybí ani možnost zobrazovat elektronickou poštu v konverzacích, kdy jsou zprávy od jednoho odesilatele sdružovány dohromady. V případě potřeby je možné zprávy ve složce řadit dle různých kritérií (datum, priorita, předmět, odesilatel nebo velikost) a nechybí ani podpora takových funkcí, jako je automatické odesílání zpráv, pokud není uživatel ve své kanceláři či možnost odeslat pozvání na schůzku s potvrzením.

Fotoaparát:

Fotoaparát je možné z nabídky zpřístupnit prostřednictvím dvou ikonek: první slouží ke spouštění fotoaparátu, druhá aktivuje rovnou režim pro natáčení videa. Obě ale vedou do stejné aplikace, která se pouze pokaždé spouští v jiném režimu.

Během fotografování jsou k dispozici následující volby a informace: ovládání zoomu, indikátor otřesů, přepínání mezi fotografováním a natáčením videa, obsluha blesku, spoušť, vložení efektů, vstup do galerie a nastavení scénických režimů.

Přes nastavení je pak k dispozici řada dalších voleb, mezi které patří samospoušť, vyvážení bílé, nastavení citlivosti ISO, nastavení rozlišení, zobrazení náhledu, poměr stran, geotagging, automatické ostření, zvuk závěrky, rozpoznání tváře, mřížka pro automatické ostření apod.

Počasí:

Pokud jste fanoušky předpovědí počasí, bude pro vás Sensation XL ten pravý telefon. Již v základu totiž tento telefon nabídne hodiny s předpovědí, živou tapetu s předpovědí, možnost zobrazení předpovědi při uzamčeném displeji, animaci s předpovědí při odemčení přístroje a nakonec také jednu specializovanou aplikací.

Aplikace je nejen bohatě animovaná, současně ale přináší i velké množství nejrůznějších informací. Kromě informací o teplotě (aktuální + maximální a minimální) dále zjistíte informace o předpovědi počasí, o aktuálním stavu počasí a dále také vlhkost, povětrnostní podmínky, viditelnost a východ a západ slunce. K dispozici jsou navíc různé pohledy a také rozsáhlý seznam měst, ve kterých je možné počasí sledovat.

Předpovědi počasí je možné sledovat i v detailnějších pohledech – kromě předpovědi na aktuální den, noc a zítřek jsou k dispozici např. i hodinové předpovědi a předpovědi až na pět dní dopředu. Aplikace využívá kromě zobrazení ikon také nejrůznější grafy.

Klávesnice:

Standardně je připravena QWERY klávesnice s dvěma alternativními rozloženími (telefonní a kompaktní). Čísla a většina alternativních znaků je dostupná přes přepínač (případně při podržení standardně zobrazených tlačítek). K dispozici je samozřejmě i systém automatického psaní stejně jako automatická kontrola napsaného textu. Psaní na klávesnici je celkově dobré, rychlé a podpořené inteligentně pracujícími automatickými funkcemi.

Lokalizační funkce a navigace:

Navigační a lokalizační funkce má v případě HTC Sensation XL na starosti aplikace Locations. Je přístupná přes svůj widget i z nabídky a poslouží např. při vyhledávání zajímavých nebo potřebných míst v okolí, při získávání směru i při navigování na tato (i jiná) místa. Mapové podklady je možné stáhnout předem a jejich poskytovatelem je Tom Tom. Poskytovatelem navigačního systému je pak společnost Route 66.

Při vyhledávání je možné hledat mezi tzv. body zájmu (POI), které je možné filtrovat dle názvu nebo dle vzdálenosti, nechybí ale ani možnost vyhledávat např. podle názvů ulic nebo měst. Na dané místo vás pak může program rovnou dovést.

Součástí aplikace je i funkce Footprints, která bývala dříve samostatným programem. Díky této funkci si můžete na pro vás zajímavých místech uložit jejich pozici, doplnit ji o fotografii nebo poznámku a mít tak jistotu, že na tato místa nezapomenete a v případě potřeby se na ně budete moci kdykoli velmi snadno vrátit.Díky používání .KMZ souborů je možné tyto informace přenést i ze starších HTC telefonů jako je HTC Hero nebo HD2.

Internetový prohlížeč

Při prohlížení internetu si Sensation XL vede velmi dobře. Načítání (i složitějších) webových stránek je rychlé, bez problémů jsou zobrazovány i Flash animace. Díky velké dobře se dobře čte i malý text (ačkoli někdy může být mírně rozostřený).

Plynulé je i posunování stránek nebo jejich přibližování a oddalování, kde bez problémů fungují dobře známá dotyková gesta. Co se rychlosti týče, není možné prohlížeči skutečně nic vytýkat.

Připraveno je dokonce i několik nepříliš častých vylepšení. Text v internetových stránkách je totiž možné označit a dále s ním pracovat. Kromě běžného kopírování textu je možné vybranou pasáž také rychle sdílet prostřednictvím sociálních sítí nebo ji rovnou přeložit nebo vyhledat např. na Wikipedii.


Dokončení zítra...


Zdroj: Shaun McGill pro Lost in Mobile.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Android
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Android:
Samsung Galaxy S2 - nejlepší Android současnosti


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Recenze HTC Sensation XL  druhá část - software (Hodnocení: 1)
Od: wq123 (KK24783670@163.COM) - Pondělí, 31.10. 2016 - 06:06:24
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
longchamp handbags [www.longchamps.us.com], nike roshe [www.rosherun.co.uk], oakley [www.oakley--sunglasses.com.au], jazz jersey [jazz.nba-jersey.us.com], michael kors [www.michael-kors.cc], hermes birkin bag [www.hermes-bags.net], ugg australia [www.ugg-australia.com.de], marc jacobs [www.marc-jacobsonsale.com], five finger shoes [www.vibram-fivefingers.in.net], the north face outlet [www.northfaceoutlet.com.co], ray bans [www.raybans-sunglasses.com], kevin durant jersey [thunder.nba-jersey.us.com], converse [www.converse.net.co], hermes bags [www.hermes-outlet.net.co], salomon [www.salomon-schuhe.com.de], nike [www.nike-skor.com.se],
Přečíst zbytek komentáře...

Re: Recenze HTC Sensation XL  druhá část - software (Hodnocení: 1)
Od: wq123 (KK24783670@163.COM) - Pondělí, 31.10. 2016 - 06:06:26
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
longchamp handbags [www.longchamps.us.com], nike roshe [www.rosherun.co.uk], oakley [www.oakley--sunglasses.com.au], jazz jersey [jazz.nba-jersey.us.com], michael kors [www.michael-kors.cc], hermes birkin bag [www.hermes-bags.net], ugg australia [www.ugg-australia.com.de], marc jacobs [www.marc-jacobsonsale.com], five finger shoes [www.vibram-fivefingers.in.net], the north face outlet [www.northfaceoutlet.com.co], ray bans [www.raybans-sunglasses.com], kevin durant jersey [thunder.nba-jersey.us.com], converse [www.converse.net.co], hermes bags [www.hermes-outlet.net.co], salomon [www.salomon-schuhe.com.de], nike [www.nike-skor.com.se],
Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.55 sekund

RSS - články RSS - fórum