DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
17. ledna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 98 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze hardware: Recenze elegantního HTC Rhyme - druhá část - software
15.02.2012 
Hardware Android

Dnes se blíže podíváme na softwarovou výbavu stylového smartphonu HTC Rhyme s OS Android ve verzi 2.3.5 doplněným o uživatelskou nadstavbu HTC Sense.Software telefonu

Již výše jsme si prozradili, že v telefonu se nachází operační systém Google Android ve verzi 2.3.5 doplněný o uživatelskou nadstavbu Sense. Ta se zde nachází ve své nejnovější variantě 3.5 a přináší řadu zajímavých vylepšení:

 • Do notifikačního panelu přidává lištu s rychlým ovládáním základních funkcí (Wi-Fi, Bluetooth apod.) včetně možnosti sem umístit vlastní odkazy

 • Do telefonu je možné zadat účet pro synchronizaci poznámek se službou Evernote

 • V telefonu se nově objevuje HTC Tasks widget pro práci s úkoly, vítaná je jejich synchronizace s Exchange nebo Google Tasks

 • Sekce pro přizpůsobení telefonu se nyní dělí na více částí podle vlastností, kterých se týká (Domovská obrazovka, Displej a Zvuky)

 • Vylepšena byla aplikace pro fotografování, která nyní např. informuje o automatickém ostření, o stabilizaci obrazu a nově přináší režimy jako Panorama, sériové snímání nebo speciální HDR režim pro fotografování v noci

 • Rozšířeny byly možnosti vestavěné galerie, kde lze nyní provádět základní úpravy snímků nebo oříznout natočená videa

 • Obměnou prošla i obrazovka pro odemčení přístroje, kromě jasné indikace zmeškaných a nových událostí je odsud nově možné také rychle spouštět několik základních aplikací včetně fotoaparátu (zkratky jsou uživatelsky definovatelné)

 • Hlavní část obrazovky pro odemčení přístroje navíc může vždy nést jeden ze stěžejních motivů, kterým může být statická tapeta, grafická předpověď počasí, přehled informací ze sociálních sítí, aktuální stav akcií, velké hodiny nebo prezentace vybraných snímků z galerie

Ve výchozím stavu má uživatel k dispozici sedm hlavních obrazovek, na kterých je rozmístěno několik základních widgetů typu hodiny, vyhledávání, HTC Locations, Uživatelské tipy, HTC Watch nebo widget sociálních sítích. Jako výchozí, tedy hlavní obrazovka, slouží prostředí, čtvrtý displej. Mezi displeji se nejjednodušeji přesunete tahy prstů do stran s tím, že z poslední obrazovky lze plynule přejít opět na první. Rotaci obrazovek doplňuje moc pěkná grafika.

Pokud si chcete nechat zobrazit souhrnný pohled na všechny obrazovky, případně potřebujete zpřeházet jejich pořadí, stačí na kterékoli z nich použít dotykové gesto používané pro zmenšování, tedy přiblížení dvou prstů k sobě. Nepotřebné obrazovky lze odsud také vymazat.

V krátkosti se pojďme podívat také na hlavní nabídku aplikací (tzv. launcher). Ten je možné otevřít stisknutím ikonky v levém spodním rohu na hlavní obrazovce a stejně jako dříve je orientován vertikálně. Na rozdíl od jeho dřívějších variant se ale programy již neposunují po řádcích, ale rovnou skokově po celých obrazovkách. Pomocí tří ikonek ve spodní liště je možné základní filtrování programů - první ikonka zobrazí všechny programy, druhá zobrazí nejčastěji používané programy a třetí ikonka zobrazí uživatelem doplněné programy. Prostřední ikonka s hvězdičkou si určitě zaslouží pochvalu - zejména pokud máte v telefonu velké množství programů, dokáže ušetřit při spouštění programů dost času.

Součástí rozhraní Sense je také upravená aplikace pro práci s telefonními funkcemi. Výchozí obrazovka v tomto režimu zobrazuje ve své prostřední části velkou numerickou klávesnici pro vytáčení a vyhledávání čísel s tím, že ve spodní části se zobrazují výsledky vyhledávání a ve vrchní poslední kontakty, se kterými jste komunikovali. Pomocí tlačítek ve spodní části obrazovky je možné rychle přecházet mezi telefonní aplikací, adresářem (People), skupinami kontaktů a historií uskutečněných hovorů.

Kromě blokování vybraných čísel nabízí telefon i řadu dalších praktických záležitostí, mezi které patří např. ztlumení vyzvánění příchozí hovoru otočením telefonu displejem dolů (totéž vyvolá i stisk tlačítka hlasitosti nebo vypínače), dále nechybí ani funkce pro ztlumení vyzvánění v momentě, kdy vezmete telefon do ruky a režim, kdy telefon automaticky zvýší hlasitost vyzvánění v případě, že telefon uložíte např. do kapsy nebo do brašny. Chytré také je, že telefon může automaticky aktivovat hlasitý režim, pokud přístroj oddálíte od tváře.

Přepracována byla také standardní notifikační lišta, jeden z nejznámějších prvků operačního systému Android vůbec. V HTC se ji rozhodli rozdělit do dvou částí reprezentovanými přepínacími roletkami ve spodní části displeje. Standardně lišta slouží svému hlavnímu účelu - informuje o nejrůznějších novinkách a událostech, po přepnutí do druhé části však zprostředkuje také rychlý přístup k nejdůležitějším nastavením telefonu.

HTC do standardní nabídky přidalo rovněž řadu svých widgetů, z těch nejzajímavějších můžeme jmenovat např. Facebook Chat, Poznámky, Zkratky, Show me, HTC Tasks, HTC Watch nebo Endomondo. Řadu dalších je možné stáhnout z webového portálu Sense.

Monitor spotřeby

Velmi užitečným doplňkem je také tzv. Monitor spotřeby, což je program, který neustále běží na pozadí systému a monitoruje spotřebovaná data, provolané minuty a odeslané zprávy, díky čemuž má uživatel dokonalý přehled o svých aktivitách.

Je však velká škoda, že kromě možnosti vše smazat a nastavit výchozí datum není možné také nastavit pro jednotlivé sledované veličiny limity, po jejichž překročení by byl uživatel upozorněn. V každém případě je to však rozhodně lepší, než nic.

Fotoaparát

Fotoaparát je možné z nabídky zpřístupnit prostřednictvím dvou ikonek: první slouží ke spouštění fotoaparátu, druhá aktivuje rovnou režim pro natáčení videa. Obě ale vedou do stejné aplikace, která se pouze pokaždé spouští v jiném režimu.

Během fotografování jsou k dispozici následující volby a informace: ovládání zoomu, indikátor otřesů, přepínání mezi fotografováním a natáčením videa, obsluha blesku, spoušť, vložení efektů, vstup do galerie a nastavení scénických režimů.

Přes nastavení je pak k dispozici řada dalších voleb, mezi které patří samospoušť, vyvážení bílé, nastavení citlivosti ISO, nastavení rozlišení, zobrazení náhledu, poměr stran, geotagging, automatické ostření, zvuk závěrky, rozpoznání tváře, mřížka pro automatické ostření apod.

HTC Watch a čtečka elektronických knih

Nikomu neuškodí chvilka oddechu, a právě pro tento případ má HTC Rhyme ve své nabídce připravenu aplikace HTC Watch umožňující pohodlné sledování videa (které je přímo možné koupit nebo "pronajmout").

Řada uživatelů však dá jistě přednost raději relaxaci s nějakou zajímavou knihou, a ti místo HTC Watch v nabídce zvolí HTC Reader. Jedná se o šikovnou čtečku s podporou formátu ePub, která si navíc automaticky vyhledá všechny kompatibilní soubory na paměťové kartě. Čtečku je navíc možné navíc pohodlně spustit rovnou z úvodní obrazovky prostřednictvím připraveného widgetu (ten zobrazí 20 posledních knih, pro další je nutné otevřít samotnou aplikaci).

Pokud se pustíte do čtení, budete velmi pravděpodobně spokojeni. Po stránkách se pohybujete tažením prstů, nechybí funkce pro vyhledávání v textu ani možnost si přizpůsobit font podle svých potřeb. K dispozici je rovněž možnost přidávání záložek, i když program si automaticky pamatuje, kde jste při čtení skončili. Prostřednictvím obchodu Kobo je možné knihy prostřednictvím programu rovnou zakoupit. Jako jediný nedostatek tak vidíme zbytečně velké okraje po stranách, jejichž velikost nelze nijak upravit.

HTC Sync

Společnost HTC spolu se svými telefony dodává aplikaci HTC Sync, která umožňuje přístroje s Androidem pohodlně propojit s počítačem a následně např. synchronizovat kontakty, kalendář, multimédia, záložky internetových stránek či dokumenty, případně také instalovat aplikace nebo snadno stahovat fotografie a videa.

Aplikační výbava:

V nabídce přístroje se nacházejí v základu tyto aplikace:

 • Adobe Reader
 • Kalkulátor
 • Kalendář
 • Historie hovorů
 • Kamera
 • Fotoaparát
 • Hodiny
 • Média
 • Dock
 • Stahování
 • Dropbox
 • Endomondo
 • Facebook
 • FB Chat
 • Flash Player nastavení
 • Svítilna
 • FM rádio
 • Friend Stream
 • Galerie
 • Gmail
 • Google Search
 • HTC Hub
 • HTC Likes
 • Internet
 • Google Latitude
 • Locations
 • Mail
 • Mapy
 • Android Market
 • Zprávy
 • Zrcátko
 • Hudební přehrávač
 • Navigace
 • Poslední novinky
 • Poznámky
 • O2
 • Lidé
 • Telefon
 • Místa
 • Kancelářský balík Polaris Office
 • Rychlé vyhledávání
 • Čtečka e-knih
 • Nastavení
 • Show Me
 • Akcie
 • Google Talk
 • Správce úloh
 • Úkoly
 • Teeter
 • Program pro přenos dat z jiných zařízení
 • Twitter
 • Monitor dat
 • Hlasový záznamník
 • Hlasové vyhledávání
 • HTC Watch
 • Počasí
 • Wi-Fi Hotspot
 • YouTube


Dokončení zítra...


Zdroj: Shaun McGill pro Smartphonegurus.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Android
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Android:
Samsung Galaxy S2 - nejlepší Android současnosti


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Recenze elegantního HTC Rhyme - druhá část - software (Hodnocení: 1)
Od: wq123 (KK24783670@163.COM) - Pondělí, 31.10. 2016 - 06:05:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
longchamp handbags [www.longchamps.us.com], nike roshe [www.rosherun.co.uk], oakley [www.oakley--sunglasses.com.au], jazz jersey [jazz.nba-jersey.us.com], michael kors [www.michael-kors.cc], hermes birkin bag [www.hermes-bags.net], ugg australia [www.ugg-australia.com.de], marc jacobs [www.marc-jacobsonsale.com], five finger shoes [www.vibram-fivefingers.in.net], the north face outlet [www.northfaceoutlet.com.co], ray bans [www.raybans-sunglasses.com], kevin durant jersey [thunder.nba-jersey.us.com], converse [www.converse.net.co], hermes bags [www.hermes-outlet.net.co], salomon [www.salomon-schuhe.com.de], nike [www.nike-skor.com.se],
Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.68 sekund

RSS - články RSS - fórum