DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
31. března 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 202 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Tiskové zprávy: Symantec upozorňuje na nárůst kyberšpionáží
26.04.2013 
Články napříč platformami

Symantec Corp. představil výsledky zprávy Internet Security Threat Report s pořadovým číslem 18 (ISTR), podle které v roce 2012 došlo ke 42procentnímu nárůstu cílených útoků ve srovnání s předchozím rokem. Cílené kyberšpionáže se zaměřují na krádeže duševního vlastnictví a stále častěji jsou terčem firmy z výrobního sektoru a malé organizace, které jsou cílem dokonce v 31 procentech případů. Malé podniky jsou atraktivní cíle samy o sobě, ale zároveň mohou být prostředkem pro ohrožení větších firem prostřednictvím útoků typu „watering hole“. V bezpečí nejsou ani spotřebitelé, které i nadále ohrožuje ransomware a stále častěji mobilní hrozby, zejména na platformě Android.„ISTR 2013 ukazuje, že kyberzločinci nezpomalují své tempo a pokračují v hledání nových způsobů, jak krást data z organizací všech velikostí,“ říká Stephen Trilling, chief technology officer, Symantec. „Propracovanost útoků ve spojení s dnešním složitým IT světem, zejména díky virtualizaci, mobilitě a cloudu, vyžaduje od firem i nadále proaktivní přístup a používání komplexních bezpečnostních řešení, pokud chtějí zůstat v bezpečí.“

Více informací najdete na blogu společnosti Symantec:

Hlavní zjištění ve zprávě ISTR 18:

Malé podniky jsou pro útočníky cestou nejmenšího odporu

Symantec zaznamenal největší nárůst cílených útoků mezi podniky s méně než 250 zaměstnanci. Malé podniky jsou nyní terčem ve 31 procentech všech těchto útoků, což je trojnásobný nárůst oproti roku 2011. Zatímco malé podniky mohou mít pocit, že jsou imunní vůči cíleným útokům, zločince lákají jejich informace o bankovních účtech, údaje o zákaznících a duševní vlastnictví. Útočníci se zaměřili na malé podniky, které často nedodržují adekvátní bezpečnostní postupy a nemají odpovídajícím způsobem zabezpečenou infrastrukturu.

Počet webových útoků vzrostl v roce 2012 o 30 procent. Řada z těchto útoků pochází z napadených webových stránek malých podniků. Tyto webové stránky byly použity v masivních kybernetických útocích, podobně jako útoky typu „watering hole“. V útocích typu „watering hole“ ohrožuje útočník webové stránky, například blogy nebo webové stránky malých firem, které vytipovaná oběť často navštěvuje. Když oběť později navštíví ohroženou webovou stránku, pronikne cílený útok bez povšimnutí do počítače. Elderwood Gang byl jedním z prvních, kdo začal aktivně využívat tento typ útoků. V roce 2012 během jednoho dne úspěšně napadl 500 organizací. V těchto scénářích útočník využívá slabé zabezpečení jednoho podniku k obcházení potenciálně silnějšího zabezpečení jiné firmy.

Výrobní sektor a znalostní pracovníci se stávají primárním cílem útoků

Vládní organizace vystřídal na špičce nejčastěji napadaných organizací výrobní sektor. Symantec věří, že za touto změnou je nárůst útoků zaměřených na dodavatelské řetězce. Kyberzločinci vytipují dodavatele a subdodavatele s cennými informacemi, u kterých je pravděpodobnost úspěšného útoku. V případě napadení podniků v dodavatelském řetězci získají útočníci přístup k citlivým informacím ve větších společnostech. Top manažeři tak již nejsou hlavním cílem kyberútoků. V roce 2012 byli nejčastější obětí těchto typů útoků ve všech odvětvích znalostní pracovníci (27 procent) s přístupem k duševnímu vlastnictví a s přístupem k prodejím informacím (24 procent).

Mobilní malware a škodlivé webové stránky ohrožují spotřebitele i firmy

V minulém roce vzrostl počet mobilního škodlivého kódu o 58 procent a 32 procent všech mobilních hrozeb se pokoušelo ukrást informace, jako jsou například e-mailové adresy a telefonní čísla. Překvapivě tento nárůst nemusí souviset jen s 30procentním nárůstem mobilních zranitelností. Zatímco Apple iOS měl nejvíce zdokumentovaných zranitelností, Symantec ve stejném období zaznamenal jen jednu hrozbu. Android měl naopak méně zranitelností, ale více hrozeb než jakýkoli jiný mobilní operační systém. Android se díky svému tržnímu podílu, otevřené platformě a širším možnostem šíření škodlivého kódu stal oblíbenou platformou kyberzločinců.

Navíc 61 procent škodlivých webových stránek jsou legitimní webové stránky, které byly ohroženy a infikovány nebezpečným kódem. Obchodní a technologické webové stránky a stránky zaměřené na on-line nakupování patří mezi top pět typů stránek se skrytým škodlivým kódem. Symantec tento fakt připisuje na vrub neopraveným zranitelnostem na legitimních webových stránkách. V uplynulých letech byly tyto stránky často zaměřeny na prodej falešný antivirů nic netušícím spotřebitelům. Oblíbenou variantou škodlivého kódu se stal ransomware, zvláště nebezpečná útočná metoda, protože přináší útočníkům vysoké zisky. Útočníci zneužijí napadené webové stránky k infikování a uzamčení přístroje nic netušícího uživatele a za jeho odemknutí požadují výkupné. Dalším stále častějším zdrojem infekce na webových stránkách je malvertisement. Zločinci nakoupí reklamní prostor na legitimních webových stránkách a použijí jej k zamaskování svého útočného kódu.


Zdroj: www.symantec.com

Miroslav_Palounek
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Články napříč platformami
· Další články od autora Miroslav_Palounek


Nejčtenější článek na téma Články napříč platformami:
ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.44 sekund

RSS - články RSS - fórum