PDASoft

Emulátor Pocket PC 2003 na vašem PC
Publikováno: Pátek, 23.09. 2005 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Windows Mobile


Chcete si "ošahat" ovládání Pocket PC, ale nikdo vám jej nepůjčí? Stejně jako POSE si můžete pustit emulátor Pocket PC na počítači s Microsoft Windows a odzkoušet si, jak se s touto kapesní verzí Windows skutečně pracuje.Emulátory kapesních počítačů na klasických stolních PC mají několik výhod. Nemusíte ono PDA vůbec vlastnit, můžete testovat aplikace před tím, než je nahrajete na skutečného PDA a tím se vyhnout potenciálním virům nebo aplikacím, které nesplňují vaše nároky. Bohužel neexistuje, obdobně jako PalmOS Emulator, program a do něj obrazy jednotlivých zařízení. Pro emulaci Pocket PC si musíte stáhnout a nainstalovat celé vývojářské prostředí.

Postupně instalujte:

Celá instalace je intuitivní a bylo by zbytečné ji popisovat. Pouze si připravte 1 GB volného místa na disku. Musíte mít operační systém Windows 2000 nebo novější.

Ve Start menu poté najdete složku Microsoft Pocket PC 2003 SDK a v ní Pocket PC 2003 Emulator. Po chvilce se černý display rozsvítí a naběhne Today.

Aplikace do emulátoru dostanete jedním z následujících tří způsobů:

  • Přes ActiveSync (verze 3.7 a vyšší)
  • Přes eMbedded Visual C++ 4.0 a funkci Export
  • Nasdílením složky v emulátoru a v PPC pak přes File Manager

Více informací naleznete v nápovědě Pocket PC SDK a Emulator for Windows CE Help.Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1507