PDASoft

Václav Semerád III.
Publikováno: Čtvrtek, 02.03. 2006 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Knižní čtvrtek

Knihy Václava Semeráda jsme zde už dvakrát měli a dnes si můžete opět vychutnat celkem 3 opravdu dlouhé romány ze série Galaktického společenství (myslících bytostí). Sice předcházejí časově těm, které zde už byly uveřejněny, ale i jednotlivě se jedná o skvělé počteníčko!Narozen(a): 14.12.1945, Pardubice
Věk: 61 let

Ing. Václav Semerád se narodil v Pardubicích 14.12.1945. V roce 1969 ukončil studia na jaderné fakultě ČVUT, několik let pracoval jako energetik a později zůstal u výpočetní techniky. Láska k vědeckofantastické literatuře ho však doprovází už od dětství.

Václav Semerád obdivuje celou řadu autorů sci-fi, od známých, jakými jsou A.C.Clark, Stanislav Lem, bratři Strugačtí, až po autory ve světě neznámé - J.M.Trosku, Františka Běhounka (kterého osobně znal a má ho rád nejen jako autora) nebo Ludvíka Součka. Nemá rád autory, kteří si libují v brutalitě, nebo kteří přenášejí pozemské nešvary do vesmíru jako cosi přirozeného. Nedá se proto říci, že by se pokoušel některé autory, zejména v moderní době, napodobovat. Popisuje raději takový svět, jaký by chtěl mít.

GSMB 3: Kerré, bohyně z hvězd

Rok vydání: 1992 v Nové Inspiraci

Kniha má dvě dějové roviny. V jedné je popisována havarie pozemské průzkumné lodi Touha, patřící Galaktickému společenství, na planetě Saimeo. Kosmonauté se tam setkávají se zaostalou civilizací, což by asi nebylo nic neobvyklého, kdyby tam nemuseli hledat útočiště před zkázou. Jejich loď je prakticky vrak a oni sami mají jen velice omezené možnosti.

Druhou dějovou linií je střetnutí civilizace Gurroa (známé jako civilizace dětí, které smetly bitevní flotilu Agríšů) s největší obludou, jaká by mohla ve vesmíru skutečně vzniknout. Právě tato bitva znemožňuje Galaktickému společenství poslat pomoc ztracené posádce lodi Touha...

SF Doc, iSilo 4

GSMB 4: Čikea a Čivi

Příběh ptačích bytostí a jejich přítele ze Země, který se jich zastane proti dravé civilizaci Kígorů.

SF Doc, iSilo 4

GSMB 5: Sorky, prokletá planeta Gíjó

Už jste slyšeli o prokleté planetě? Jediné, odkud kdysi Bardžané neslavně utekli... To je ona!

SF Doc, iSilo 4Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1838