PDASoft

4cast 1.65  Počasíčko počasí
Publikováno: Čtvrtek, 09.03. 2006 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Když se podíváte z okna, říkáte si, že snad bláznivější počasí už ani být nemůže. Jeden den pět stupňů nad nulou a venku se do vás opírá slunko (nejlépe v průběhu pracovního týdne) a druhý den prší se sněhem a v noci mrzne do mínus 20 (zákonitě o volném víkendu). Tím spíše potřebujete mít vždy po ruce (nejlépe ve svém PDA či smartphonu) aktuální předpověď počasí.Svého času jsem pro sledování předpovědi počasí (je zajímavé, že jsem nikdy předpovědi počasí neřešil v létě, ale většinou na podzim nebo na jaře) velmi používal program Wheather Manager. Jeho éra však skončila s přechodem na nové PDA a současné reinstalace domácího stolního PC, kde jsem na něj (otevřeně se přiznám) zcela zapomněl. Že bych potřeboval něco na předpovědi počasí jsem si uvědomil až nedávno, při současných výkyvech počasí, které nás zřejmě díky oteplování planety budou provázet už každý rok. Proto jsem přivítal novou verzi Iambic Agendusu 10, který ve své Today obrazovce má plugin pro předpověď počasí. Na svém Treu však nepoužívám žádný Nonstop datový tarif pro Internet a z vrozené šetrnosti se mi nechce kupovat si aplikaci a následně denně platit další bakšiš svému operátorovi za získávání informací, které jsou na Internetu zdarma. Jistě, mohl jsem si předpověď počasí stahovat přes iSiloX a při synchronizaci přenést do svého Trea a předpověď číst ve svém knižním readeru, ale uznejte sami, že to právě není příliš pohodlné a elegantní řešení.

Předpověď počasí zdarma

Naštěstí společnost ShSh software, která má na svědomí program 4cast pro něj připravila HotSync conduit, který umožní získávat aktuální informace o počasí z vašeho stolního PC (které má připojení na Internet). Zkrátka něco, co ideálně vyhovuje všem, co mají Internet na svém klasickém PC a na PDAčku, nebo smartphonu už jej příliš, nebo neradi používají. Logicky, na PC mám dost velký a drahý paušál na to, abych za připojení do Internetu platil ještě u PDAčka. Postačí tedy tento conduit nainstalovat do vašeho stolního PC a při každé synchronizaci získá aplikace nejaktuálnější informace o předpovědi počasí.

Jaké bude počasí?

Samotný program 4cast nabízí aktuální předpověď pro pět dní, přičemž je předpověď pro následující dny neustále zpřesňována a doplňována. Kromě klasické předpovědi na den, je k dispozici informace o tom, jak bude v noci, kdy daný den vychází a zapadá slunce, jaký bude vát vítr, jaký bude tlak a podobně. Předpokládaný výoj počasí je nejen zobrazován pomocí názorné ikonky, ale je také textově komentován a rozšířen (bohužel v angličtině).

Pluginy

Uživatele programů Zlauncher a 2day jistě potěší existence pluginů, které umožňují zapracovat předpověď počasí do těchto šikovných aplikací. Osobně jsem na Treu 650 zkoušel plugin do Zlauncheru, přestože fungoval perfektně, na malém displeji jsem však nenašel dost prostoru pro smysluplné zobrazování informací o očekávaném počasí. Majitelé PDA s Hi-Res+ displejem na tom však jistě budou mnohem lépe. Já se zatím budu muset spokojit se spouštěním samostatné aplikace 4cast, snad se jednou dočkám podobného HotSync pluginu do svého Agendusu.


Kategorie Předpověď počasí
Výrobce ShSh software
Licence Komerční
Verze 1.65
Nároky Palm OS 3.5
Cena 9,95 U$
Download 4cast - apliace - 135 kB
4cast - conduit - 573 kB
4cast - Zlauncher plugin - 6 kB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1851