PDASoft

Zemnia  Rozstřílejte nudu!
Publikováno: Pondělí, 13.03. 2006 - 00:00:00
Téma: Recenze počítačových her pro Palm


Dostala se mi do rukou zajímavá gameska s názvem Zemnia od NewBornGames. Pokusím se vám přiblížit co od této super akční hry očekávat.Instalace

Klikni pro zvetseni obrazku Po stažení ze stránek výrobce hru nainstalujete klasickým způsobem a můžete začít hrát. Počítejte s tím, že budete potřebovat alespoň Palm Os 5.0 a 2,175 MB volného místa. Vyzkoušel jsem, že hru lze spouštět i z karty a ani jednou tak nezpůsobila problémy.

Popis hry a možnosti nastavení

Je to klasická střílečka s kosmickou loďkou a hordami různorodých a různě vypečených nepřátel. Dýchá z ní retro atmosféra let osmdesátých a to nejen celkovým konceptem hry, kdy pozadí utíká zprava doleva, i když s raketou nehýbete, ale můžete se pohybovat na všechny 4 strany (během svého pohybu a vraždění nepřátel sbíráte body, které po některých zůstanou), ale i hudebním doprovodem (jeho jednotvárnost může po chvíli snad někomu vadit, ale to se dá napravit v nastavení). Naopak grafická stránka hry je plně Hi-Res. Zde tedy žádné osmibitové dojemné vzpomínání neočekávejte. Celkově je na grafické podobě hry vidět, že se tvůrci dobře bavili jak u pohybujícího se pozadí, tak u všemožných nestvůrkoidních nepřátel.

Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku
Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku

Ve hře můžete absolvovat celkem 4 levely a každý následující spustíte až po zvládnutí předchozího. Dva první máte zdarma v rámci dema a za další dva musíte zaplatit. Zde zmíním jediný větší nedostatek této hry a to, že po dohrání 4. levelu nelze žádný další dodat (přiinstalovat), ale i tak si asi zahrajete, když začnete u obtížnosti easy a skončíte u hard.

Klikni pro zvetseni obrazku

V menu settings si nastavíte použití hardwarových tlačítek – set keys, zvuk - sound settings (a to music a sfm zvlášť), stupeň obtížnosti – difficulty (easy, normal, hard), automatickou změnu speciálních zbraní – auto switch weapon (zapnout, vypnout), automatické přepnutí na další speciální zbraň, pokud už nemáte munici v té, kterou právě používáte – switch to nonempty (zapnout, vypnout) a optimalizaci - optimizations, která bude nejvíc vyhovovat vašemu Palmíkovi.

Klikni pro zvetseni obrazku

Na stavové liště v spodní části obrazovky je vlevo informace o bodech, získaných za zničené nepřátele, uprostřed zjistíte, kterou speciální zbraň používáte (a kolik máte ještě munice) a vpravo počet životů, které vám zbývají a grafické znázornění stavu v jakém se nachází váš koráb.

Závěr

Během hry střílíte (můžete přepínat mezi čtyřmi druhy speciálních zbraní, jejichž aktivace je indikována ve střední části stavové lišty):

Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku
Missile Shield
Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku
Sweeper Cleaner

Sbíráte body (jsou barevně odlišeny – energie, spec. zbraně … a jste informováni o tom, co jste právě sebrali i zvukově slovem, což je, alespoň ze začátku, dost šikovné) a uhýbáte před střelami nepřátel.

Klikni pro zvetseni obrazku

Že je to jednoduché? Tak si to zkuste sami. Hru si můžete stáhnout a vyzkoušet na vlastní PDAčko. Dodám, že i když jsem na poněkud strategičtější typ her, tak jsem se u Zemnie vůbec nenudil a určitě ji doporučuji vyzkoušet, alespoň jako demo.


Kategorie Počítačové hry
Výrobce NewBornGames
Licence Komerční
Verze 1.0
Nároky Palm OS 5.0
Cena 14,95 U$
Download Zemnia10.zip - 1,7 MB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1860