PDASoft

Bluetooth muzika pro vaše Treo 650
Publikováno: Středa, 15.03. 2006 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Konečně někdo přišel na to, co je vlastně nejvíce žádané a stále chybí na Treu 650 - bezdrátový poslech hudby. Vypadá to, že firma Softick zapracovala a přišla s aplikací Softick Audio Gateway. Jednoduše nainstalujete software na váš Palm, spárujete Bluetooth stereo headset, zapnete bezdrátový přenos a posloucháte z jakéhokoliv zdroje. Považuji nákup tohoto softwaru za velice výhodný.Dluhy Palmu

Vůbec nechápu, proč s tím nepřišel Palm. Věřím že v případě firmy Softick, se jedná o jedinou osobu, alespoň co se týká vývojářské práce. To si nemohl Palm najmout 1-2 programátory, kteří by trochu vylepšili funkčnost těchto zařízení ? Nejenže Softick umožnil u Palmů USB mass storage přes Card Export II, výměnu souborů přes Bluefiles a další kopu velmi potřebného softwaru.

Právě jsem pracoval na hardwarovém hacku a chtěl jsem ho přidat k těmto schopnostem a byl jsem před instalací, takže tento software přišel v pravý čas. Dokonce jsem minulý týden koupil IoGear Stereo sluchátka a pln očekávání jsem se chystal je vyzkoušet.

O této nové schopnosti jsem se dozvěděl s diskusí přes Treocentral, což mi hodně pomohlo. Zde je link, který by vám měl pomoci vyřešit sporné otázky ohledně kompatibility s BT sluchátky.

Takže jsem si stáhnul program ve verzi v1.01 a okamžitě spojil pomocí Bluefiles.

Klikni pro zvetseni obrazku

A takto vypadal program po instalaci.

Klikni pro zvetseni obrazku

Při prvním spuštění se objeví tato tabulka pro konfiguraci.

Klikni pro zvetseni obrazku

Po vybrání “continue” jsem by vyzván k následování instrukcí a k nastavení BT headsetu do vyhledávacího módu. Pro má sluchátka IoGear Stereo to trvalo 6 vteřin, to znamená držel jsem centrální potvrzovací tlačítko po dobu 6 vteřin.

Klikni pro zvetseni obrazku

Treo samo okamžitě našlo má stereo sluchátka. Poté již jen stačilo nastavil tento headset jako důvěryhodné zařízení pro používání při telefonních hovorech, nyní by to již mělo fungovat.

Klikni pro zvetseni obrazku

Po zaškrtnutí IOGEAR sluchátek jsem obdržel konfigurační obrazovku. Ponechal jsem všechno stejné a zaškrtnul OK.

Klikni pro zvetseni obrazku

Toť vše co se nastavení týče. Od spuštění programu Audio Gateway až po konfigurování, budete jednoduše na displeji informováni o výběru jedné z interních bezdrátových audio aplikací. Kromě konfigurace je k dispozici také a možnost otestování.

Klikni pro zvetseni obrazku

Zvolil jsem “remote” a ihned začal proces připojování...

Klikni pro zvetseni obrazku

Po několika vteřinách jsem byl na hlavní obrazovce umožňující nastavení.

Klikni pro zvetseni obrazku

Ukončil jsem program a přešel do Pocket Tunes Nyní jsem očekával něco co způsobí zhroucení mého Trea nebo nějaký divný zvuk který se bude linout ze sluchátek nebo z mého Trea.

Klikni pro zvetseni obrazku

Bomba !!! Tak kvalitní bezdrátové stereo na mém Treu !

Vypadá to, že se Pocket Tunes trochu zaškobrtávají. Podezřívám Treo, že si sáhlo na dno. U TCPMP se zdá, že zvládá audio o něco lépe. Jakmile jsem dal Treo do kapsy a vypnul displej, škobrtání zmizelo. Potřebuji si ještě pohrát s nastavením, abych dosáhl lepšího výkonu.

Ještě jsem prováděl několik testů. Jakmile někdo volal, nemohl jsem hovor přijmout headsetem. Po přijetí a ukončení hovoru ručně, Pocket Tunes pokračoval, ale pouze přes vestavěný reproduktor vzadu. Myslím, že u kvalitnějšího headsetu by se mělo dát telefonovat a poté pokračovat v poslechu úplně normálně. Má stereo sluchátka nejsou uvedena v seznamu podporovaných zařízení, jsou určena pouze k poslechu hudby.

Závěr:

Jestliže stále ještě čtete tento článek, marníte váš čas... Jděte si běhat, vezměte si svá bezdrátová bluetooth stereo sluchátka a hrajte si s tímto úděsným programem sami.


Zdroj: TreoTricks - José Doroteo Arango


Kategorie Audio
Výrobce Softick
Licence Komerční
Verze Palm OS 1.04
Nároky Palm OS 5.0
Bluetooth
Cena 490,-Kč
Download AudioGateway104En.zip - 184 kB
Hodnocení * * * * *

Koupíte u nás v obchoděTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1864