PDASoft

Poslední Palm Treo 700w má hodně co dohánět
Publikováno: Úterý, 21.03. 2006 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Treo 700w nedávno rozvířilo stojaté vody PDA s smartphonů společnosti Palm Inc.. Model 700w není zajímavý pouze tím, že se jedná o poslední model, který by měl navazovat na veleúspěšné Treo 650, ale především tím, že nemá v sobě tradiční Palm OS, ale naopak konkurenční Windows Mobile. Jaký je pohled IT profesionálů na tento zázrak?Nový neznamená nutně lepší, jak zjišťují někteří uživatelé Trea 700w od společnosti Palm, oceněným "Datamation Product" roku 2006 v kategorii handheldů.

Treo 700w, které nahrazuje úspěšné 650, obdrželo dvakrát více hlasů než druhý v pořadí, iPaq hx2790 od Hewlett-Packard Co.

Zatím jsou uživatelé relativně neteční k 700w, prvnímu Treo smartphone s Microsoft Windows Mobile. Také je to první Treo smartphone, které využívá výhody služby BroadbandAccess od Verizon Wireless na jejich síti EV-DO.

Nadšený uživatel Trea 650, Justin Hectus, ředitel oddělení informatiky právnické firmy Keesal, Young & Logan se sídlem v San Franciscu i Long Beach, Calif., začal před měsícem testovat 700w. Hectus přemýšlel o výměně ve firmě, kvůli potenciální uspoře, jelikož by nebylo nutné platit licenční poplatek za technologii GoodLink, software, který běží na 650 a bezdrátově synchronizuje všechny položky Microsoft Exchange email.

"Treo 700w obchází jakýkoliv software třetí strany a integruje se s naším Exchange 2003 serverem, takže dostáváme mail přímo bez nutnosti dalšího software," vysvětluje Hectus.

Osobně se mu líbí na 700w spolupráce mezi foťákem a emailem a mezi Microsoft Hotmailem a Instant Messaging. "Používám terminálové služby, které vám umožnují vzdáleně se připojit na váš server. Jednou když jsem byl na cestě, bylo třeba ihned něco změnit na webovém serveru a s pomocí 700w to byla paráda."

Avšak pro pracovní účely, říká Hectus, je synchronizace na 700w mnohem pomalejší. "Řekl bych, že je to spíše tahací než push email," dodává. Zatímco s technologií GoodLink jsou emaily stahovány v reálném čase, Hectus zjistil, že teď se mu stahuje skupina několika emailů každých pár minut. "S GoodLinkem, v okamžik, kdy dorazí email do kanceláře, se okamžitě odešle do mého [650] zařízení, ať jsem v Singapuru nebo New Yorku," říká.

"Myslím si, že Treo 650 s GoodLinkem je daleko kvalitnější produkt se synchronizací v reálném čase a v souladu se zkušenostmi uživatele." Pokud někdo nikdy nepoužíval Treo 650, bude si myslet, že 700w "byla ta správná trefa", říká Hectus. "Ale dle mého srovnání ne. Upřímně mám raději Palm OS než Windows Mobile."

Podívejte se na nějaké forum a uvidíte mnoho podobných komentářů. Jeden uživatel napsal, že používá Palm od roku 1999 a teď koukal po 700w. Zatímco si většina lidí myslí, že je to úžasné zařízení, on napsal, že je "zničen dlouhým používáním Palmu", protože se mu, jako Hectovi, nelíbí na 700w Windows OS.

I přes úsporu, které by firma dosáhla přechodem na 700w, zůstanou u starých strojů říká Hectus. "Zcela zjevně má toto zařízení větší potenciál než předchozí Trea, ale dostanete se k otázce zda-li se vyplatí všechno tohle nakupit do jednoho malého zařízení, jelikož pak za to budete platit rychlostí," říká Hectus. "Je to skvělé zařízení a líbí se mi ten nápad na papíře."

Dalšími nominovanými v kategorii handheldů byly Axim X51 od Dell, Inc., který se umístil třetí a MyPal A730W, od Asus Computer International.


Zdroj: Esther SheinTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1876