PDASoft

Návrat ke starší verzi firmware u Treo 650
Publikováno: Čtvrtek, 23.03. 2006 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Nejen majitelé Pocket PC s poslední verzí Windows Mobile 2005 řeší problém, jak se vrátit k předchozí verzi systému, když zjistí, že to nové není pro ně tak dobré, jak si naopak myslí výrobce. Update firmware 1.20 pro Treo 650 nemusí být právě šťastná rána a tak máme pro vás malý návod, jak se vrátit k předchozí verzi 1.13.



Výrobci hardware, Palm Inc. nevyjímaje, vždy spěchají s uvedením svého výrobku na hladový trh. Ovšem už naše babičky říkávaly, že Práce kvapná, málo platná. A nejinak je tomu i dnes. Proto se časem objevují všelijaké záplaty, patche a updaty.

U smartphonu Treo 650 přišel zásadní zlom u verze firmware 1.05, který odstranil nemalé problémy se stabilitou přístroje a velmi nepříjemný nabývání interních databází. Ovšem ani tento update firmware nebyl dokonalý a stále byl prostor ve zvyšování stability chodu přístroje a především v kvalitě a hlasitosti telefonního hovoru. Zkrátka předposlední oficiální verze systému byla software 1.13 - ROW / firmware 1.28. Já osobně jsem firmware navýšil až na verzi 1.41 bez dalších komplikací. Ovšem nedávno Palm přišel s novou aktualizací, která měla sloučit všechny předchozí vylepšení verzí firmware a to s aktualizací 1.20. Bohužel, řekněme si to upřímně, žádný zázrak, především pro našince. Někteří uživatelé najednou začali mít problémy se stabilitou, na kterou si dříve nemohli stěžovat (zřejmě se s novou verzí systému ne příliš dobře snášely některé na systém navázané aplikace) a hlavně je tu komplikace s českou lokalizací. Společnost RedGrep sice už uvolnila novou verzi své lokalizace, ale ta je zatím stále ve stádiu betaverze. Tedy je nemálo důvodů proč se vrátit k předchozí verzi, ovšem jak na to?

Krok zpět

Pokud se vydáte na domovské stránky společnosti Palm Inc. jen velmi obtížně byste hledali archív s předchozími verzemi updatů systému. Společnost Palm zřejmě žije v domnění, že její poslední verze update je skvělá a dokonalá a proto při vyhledávání update narazíte pouze na nejnovější verzi 1.20. Pokud si však dáte práci, najdete to. Pokud nedáte, nebo nemáte dostatečnou znalost angličtiny a pevné nervy, nezoufejte, postačí, když budete postupovat podle níže uvedeného návodu.

Postup

 1. Zazálohujte si své Treo 650.

 2. Proveďte hardreset (přidržte červené tlačítko a pomocí stylusu resetujte, červené tlačítko pusťte až v okamžiku, kdy se vám na displeji objeví šedivé logo společnosti Palm, pak budete dotázáni na smazání všech dat, které pomocí 5-cestného tlačítka volbou nahoru potvrdíte).

 3. Stáhněte si instalátor Updater 1.13 pro neblokovaná GSM Trea 650 (11 MB)

 4. Zapojte Treo 650 na synchronizační kabel.

 5. Spusťte instalátor a postupujte podle pokynů, zhruba na třetí obrazovce po vás bude chtít, abyste spustili synchronizaci.

 6. Spusťte synchronizaci a až se vás HotSync bude ptát na HotSyncName, vytvořte nový uživatelský účet (bude pouze dočasný).

 7. Po ukončení synchronizace se Treo 650 samo restartuje a zahájí přeflashovávání systému. V tento okamžik je nutné, abyste Treo neresetovali, či jiným způsobem nepřerušili tuto činnost!

 8. Po instalaci verze 1.13, následném resetování a kalibrace digitizéru si otestujte funkčnost vaší telefonní SIM karty.

 9. Pokud chcete, můžete instalovat ještě neoficiální verzi firmware 1.43 (1,4 MB). Do Trea nainstalujte všechny soubory ze ZIP archívu a aspusťte GSM Updater.

 10. Proveďte hardreset přístroje.

 11. Proveďte synchronizaci s počítačem pod vaším starým HotSyncName, čímž obnovíte veškerá data ve vašem Treu.

No a to je vše, přátelé.. tádydádytádydááá...







Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1880