PDASoft

Přídavné moduly pro PDA využitelné ve firemním sektoru
Publikováno: Pátek, 24.03. 2006 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Kromě klávesnice je velmi často využitelné rozšíření pomocí paměťových karet (Compact Flash, SD/MMC, MemoryStick...), které jsou pro běžné uživatele takřka bezcenné, ale pro firmy naopak velice užitečné, další externí periferie. Například čtečka dat vhodná pro obchody, GPS pro geodety (ale samozřejmě i při běžné řidiče) a další.Ochranná pouzdra

Ochranná pouzdra jsou velice praktická zejména pro práci v terénu a napospas přírodním rozmarům, kupříkladu dešti. V prodeji jsou mimo jiné i voděvzdorná pouzdra nebo pouzdra použitelná i pod vodou, pro manažery pak elegantní kožená pouzdra. nebo tzv. HardCase, čili pevný obal sledující tvar PDA, obvykle z hliníku a u luxusnějších modelů z hořčíkových slitin. Praktické jsou i tzv. cool pouzdra z gumoplastiku, která jsou označovaná jako Silicon Case.

Rozšíření pomocí slotu a přes kabel

Pro tento druh připojení existuje skutečně velké množství příslušenství. Ač to není myšleno jako reklama, za všechny jsem vybral určité výrobky firmy SocketCom, jejíž produkce z velké části patří právě do této skupiny.

  • Secure Digital Scan Card 3E jako snímač čárových kódů

  • 10/100 Ethernet CF Card jako karta pro připojení přes Ethernet

  • Přídavné baterie pro prodloužení výdrže, vhodné v podmínkách kde není možnost dobíjení PDA

  • Redukce, například Serial I/O CompactFlash & PC Cards pro připojení zařízení RS232 – vhodné pro příslušenství pro stolní počítač, které je v tomto rozhraní, jako například některé GPS, infračervené porty... Další praktickou redukcí je přechod PCMCIA/Compact Flash nebo Compact Flash/SD, kdy lze použít příslušenství pro určité rozhraní nedostupné.

  • Rozšíření o připojení BlueTooth nebo WiFI 802.11b/g

  • SDIO 56K Modem Card V.92 pro připojení PDA do klasické telefonní přípojky. Podobné příslušenství už není v dnešní době širokopásmového internetu příliš v oblibě a lze najít podobné adaptéry i za 50 korun.

Rozšíření bezdrátové

Tiskárny: obvykle s podporou rozhraní BlueTooth, případně i infraport, například Canon Pixma MP450 – ten patří do kategorie běžných inkoustových tiskáren s přidanou možností tisku přes nějaké z bezdrátových technologií. Speciální kategorií jsou tiskárny určené přímo pro mobilní provoz a tisk z PDA a notebooků, například Extech 3750 pracující na podobném principu jako starší faxy, čili tisknou na speciální papír reagující na zahřátí.

Dále lze přes BlueTooth připojit GPS a samozřejmě spojit se s jiným PDA, mobilním telefonem nebo počítačem.

Další příslušenství

Takříkajíc pro „hračičky“ jsou v prodeji i další různé druhy zařízení, například stylus kombinovaný s propiskou, s baterkou nebo laserovým ukazovátkem. Více na stránkách společnosti SocketCom.Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1881