PDASoft

Ultimate Football  Oblečte si dresy, ať je vidět, kdo za koho kope...
Publikováno: Pondělí, 27.03. 2006 - 00:00:00
Téma: Recenze počítačových her pro Pocket PC


Tý brďo! Konečně zde máme skutečný fotbal pro Pocket PC. A kdo to udělal ? Stejný vývojář, který napsal známou hru Bridge Builder, na Pocket PC známou pod názvem Girders. To byla ta hra, která mi chyběla na Pocket PC. Ale fotbal zrovna také nepatří k těm běžným. A právě nyní zde máme velmi zajímavý přírůstek s názvem Ultimate Football. Měl jsem možnost otestovat, o jak moc "definitivní" se jedná.Nejdříve jsem viděl pár screenshotů a potom, slibovali opravdovou špičkovou grafiku. Plnohodnotnou 3D grafiku !

Hra vás přivítá slibem opravdového zážitku z Ultimate Football a skvěle vyvedeným menu. Můžete si vybrat mezi "Start", "Registration", "Option" a "Quit", ačkoliv ta poslední možnost je v tuto dobu pro nás nezajímavá.
Ze všeho nejraději nejprve vždycky u her nastavuji preference a možnosti, než začínám hrát. Takže, klikneme na tlačítko „Option“, zjeví se nám hned několik možností, vybereme registrovat, možnost ukládání a opětovné nahrání uložené hry, zvukové možnosti, vybereme rotaci zobrazení displeje a jazyk. Možnost volby jazyka je jedna z nejdůležitějších. Můžete si vybrat Angličtinu, Francouzštinu, Španělštinu, Italštinu a Němčinu. Vybral jsem si Němčinu, jako svůj rodný jazyk, ale v zápětí jsem zjistil, že je přeložena jen polovina, respektive některá tlačítka jsou s německým textem, některá zůstala s anglickým textem. Zkusil jsem tedy přepnout do jiného jazyku, ale bylo to stejné, jako u té Němčiny.

Poté co jsem si dostatečně pohrál s jazykovými možnostmi, vrátil jsem se k „audiu“, protože hudba, která mě tím vším provázela, mi trošku lezla na nervy. Není špatná, ale přece jenom jsem se v menu nastavení pohyboval dlouho a slyšel jsem to samé již potřetí a to je dost. Je jedno jestli máte na pozadí hudbu či nikoliv, ale dalším zvuků patří i nabuzené davy, které mají mnohem větší radost, když dám gól.

A nyní vzhůru do hry, či ještě lépe, přímo k instrukcím. Jakmile kliknete na instrukce, ocitáte se okamžitě v hracím poli. Obdržel jsem velice jasná pravidla, jak působit na malé hráče. Hra je velmi jednoduchá, proto i instrukce jsou krátké.

Nyní jsem se cítil připraven pro velkou hru. Mohl jsem si vybrat mezi jednotlivým zápasem nebo kompletní ligou. Vybral jsem to druhé. V ligovém menu jsem si mohl zvolit kolik budu mít divizí a kolik bych měl mít týmů. Také jsem si mohl vybrat, zda budu hrát anglickou nebo italskou ligu. Potom jsem obdržel seznam týmů s mou účastí. Nezáleželo na tom za jaký tým jsem si zvolil hrát, vždycky jsem si mohl vybrat dres (dokonce stylové proužky), zvolit jméno týmu, jejich formaci a dokonce jejich bojovnost. Vskutku krásný výběr, obzvláště možnost volby bojovnosti je skvělá. Po zvážení všech nezbytných možností, jsem se vrátil k původní obrazovce a spustil hru. Nyní jsem mohl vidět, jaký tým hraje se mnou.

Konečně se dostáváme ke hře samotné.

Hráči se pohybují po hrací ploše a očekávají hvizd píšťalky, která zahájí hru. Zazní píšťalka a hráči se dají do pohybu. Můj právě zvolený hráč je poznat podle velké červené nebo žluté šipky. Barva šipky záleží na tom, jestli vámi vybraný hráč má zrovna míč nebo ne. Jestliže chcete zvolit jiného hráče, stačí na něj jednoduše kliknout. Hlavně si nemyslete, že stačí lehce dojít s míčem k bráně a dát gól. Čekají vás překážky v podobě umělé inteligence vašich chytrých protivníků. Sice není těžké je obelstít, ale hloupí také nejsou. Zejména když jim dáte gól, stanou se velmi agresivními a půjdou po vás. Takže jsem šťastný, že dávám gól.

Podle mého názoru je tato hra daleko lepší, než ostatní hry pro PDA, přinejmenším stejně dobrá jako ostatní fotbalové hry pro stolní PC.

Grafika je výborná, hrací pole zelené (podle očekávání), kolem arény se dokonce nacházejí i městské budovy. Jediná věc co mě mrzí je ta, že hráči jsou trochu pixelovatí. Ale ne zas tolik aby to nějak vadilo. Navíc grafika je velmi jemná a lze si vybrat mezi dvěma pohledovými kamerami, pohyblivou a statickou. Ta statická způsobuje ale někdy problém v tom, že běžíte a chcete vidět jak dáváte protivníkovi gól a přitom se stále nacházíte na vaší hrací polovině.

Hra není příliš složitá, myslím neobsahuje tolik závratných možností. Ale jedno je jisté, je to příkladná skvělá hra. Není to pouze výborný přírůstek do mé Pocket PC herní sbírky, ale je to hlavně první unikátní 3D fotbal na mém PDAčku.


Kategorie Počítačové hry
Výrobce SmartMG
Licence Komerční
Verze 1.0
Nároky Pocket PC 2002/03
3 MB volné paměti
Cena 14,95 U$
Download UltimateFootballDemo.exe - 772 kB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Stefan Nixdorf pro PDAGroundTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1887