PDASoft

Multifunkční stylus ADPO 4 v 1 deluxe
Publikováno: Úterý, 28.03. 2006 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Měl jsem tu čest držet v ruce několik stylusů. Od těch dodávaných k přístrojům přes různé multifunkční. Zde bych porovnal svůj minulý multifunkční stylus s nově pořízeným multifunkčním stylusem ADPO 4 in 1 deluxe.Klikni pro zvetseni obrazku

Známé pravdy

Multifunkční stylus má oproti "tyčince" zabudované do přístroje pár výhod.

 • je mohutnější a tak se lépe drží
 • lépe se s ním ovládá palm (alespoň mně ano)
 • stylusový hrot lze rychle vyměnit za propisku a naopak
 • multifunkční stylus může obsahovat další užitečné funkce
 • působí reprezentativněji

Můj předchozí stylus nabízel stylusový hrot, propisku, zvýrazňovač, mikrotužku a gumu. Z nějakého důvodu byla tuha v mikrotužce neustále zlomená a zvýrazňovač jsem použil asi 4x za život. Bohužel obsahoval i plastovou součást, která fixovala zvolený hrot vysunutý, a právě ta se po dvou letech používání zlomila. Oprava v rozumné cenové hladině nebyla možná a já byl nucen pořídit si stylus nový.

Klikni pro zvetseni obrazku

Poučen zkušeností s odolností plastu v namáhaném místě jsem si vybral celokovový stylus. Mikrotužku a zvýrazňovač nahradilo laserové ukazovátko a praktická LED diodová svítilna. Stylusovému hrotu sekunduje modrá propiska.

Klikni pro zvetseni obrazku

Výhody oproti minulému modelu

Multifunkční stylus ADPO 4 v 1 deluxe má vybrání v místě, kde se drží a lépe mi tak padne do ruky. Vedení stylusu po display i psaní na papír je pohodlné. Uvnitř stylusu jsou ukryty 4 knoflíkové baterie, které napájejí laserové ukazovátko a svítivou LED diodu. Jelikož mám stylus neustále při ruce, získala svítilna mnoho případů využití (od hledání klíčů přes svícení na zvonky po nouzové osvětlení mapy). Laserové ukazovátko zas nalezlo uplatnění při přednášce.

Klikni pro zvetseni obrazku

Proč velký stylus

V mém případě má lepší úchop za následek zdravý přirozený přítlak na display. Projevuje se to mimo jiné i menší chybovostí v zadávání znaků. Hrot je dostatečně "ostrý", aby bylo zadávání přesné, a přitom netvoří špici, která by u mne vzbuzovala obavy o zdraví displaye a digitizéru (na hrotu jsem nenašel výrobní vady (otřepy, hrany), které by display poškozovaly škrábanci).

Závěr

Nový stylus hodnotím kladně, rychle jsem si na něj zvykl a starý oželel. Obsahuje věci, které opravdu používám. Mikrotužka a zvýrazňovač se mi časem neosvědčily. Zato laserové ukazovátko spolu s minisvítilnou již několikrát během krátké doby uplatnění našly. Nerad bych se vracel zpět k malému stylusu. Ten mám v Palmu zasunutý pro případ nejvyšší nouze. Kovový multifunkční stylus (dodávaný v dárkové krabičce a náhradními bateriemi) je rozhodně milý dárek pro každého Palmistu (i PocketPCčkáře).

Klikni pro zvetseni obrazku


ADPO multifunkční kovový stylus 4 v 1 deluxe
 • Kuličkové pero
 • PDA stylus
 • Laserové ukazovátko
 • LED svítilna
 • Čtyři náhradní baterie

Stylus je dodáván v dárkové kovové krabičce.

Cena: 390 Kč vč. DPH
Prodejce: eObchod PDASoft
ADPO multifunkční kovový stylus 3 v 1
 • Kuličkové pero
 • PDA stylus
 • Laserové ukazovátko

Stylus je dodáván v dárkové kovové krabičce.

Cena: 275 Kč vč. DPH
Prodejce: www.MP3hifi.czTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1889