PDASoft

Co v krabici nenajdete...
Publikováno: Úterý, 28.03. 2006 - 00:00:00
Téma: Hardware Palm


Nedávno na serveru Treonauts otiskli článeček, který se zabývá výbavou populárního smartphonu Treo 650, zvláště tou, kterou si při koupi svého smartphonu nekoupíte. Pokud vás zajímá, čím své Treo 650 dovybavit a za kolik, pak zbystřete pozornost.Uvedený přehled berte jako inspiraci především pro nováčky mezi treonauty, protože ostřílení kozáci mají o těchto věcech již dávno přehled.

Co je v základní výbavě

Klikni pro zvetseni obrazku
Asi bychom měli nejdříve začít tím, co máte ve standardní výbavě, když si u svého mobilního operátora, nebo dodavatele výpočetní techniky zakoupíte smartphone Treo 650:

 • Smartphone Treo 650
 • Náhradní nabíjecí baterie o kapacitě 1800 mAh
 • Síťovou nabíječku
 • Synchronizační USB kabel (bez možnosti nabíjení z USB portu)
 • Jednoduchou handsfree, tzv. bondovku s 2,5 mm jackem
 • Náhradní stylus

Čím své Treo 650 dovybavit

Teď bych na vás mohl vychrlit spousty a spousty příslušenství, které nutně musíte ke svému Treu mít, ale to by ve svém důsledku bylo úplně k ničemu. Proto jsem se rozhodl představit vám dvě skupiny příslušenství. Ta první by obsahovala příslušenství, které vám zpříjemní vaše dennodenní užívání Trea a v té druhé skupině bych představil příslušenství, které ocení už jen někteří z uživatelů (to však neznamená, že se jedná o nějaké horší příslušenství, ale naopak a právě proto je potřeba hlouběji sáhnout do peněženky a to už nebude pro každého).

“To musím mít“ výbava

Začněme tím nejpraktičtějším, tedy ochranou vaší investice.

Klikni pro zvetseni obrazku

Ochranná fólie na displej

V dnešní době je na trhu několik druhů ochranných fólií. Pokud pomineme všelijaké fólie, které k tomuto účelu nejsou vůbec určeny (už jsem se setkal i s uživatelem, který místo ochranné fólie používal průhlednou izolepu!), mají majitelé smartphonů Treo slušný výběr:

Pouzdro, aneb v čem a jak Treo nosit

Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku
Vybrat si vhodné pouzdro není zrovna snadné a nejeden nováček se v nabídce pouzder doslova ztratí. Proto byste měli vždy mít na paměti kam budete své Treo nosit, jak se k němu budete oblékat apod. Těžko si do obleku vezmete pouzdro se šňůrkou na krk, nebo naopak luxusní kožené pouzdro nemrsknete do brašny s nářadím. Kromě vhodné volby použitého materiálu, byste si měli také rozmyslet jak, popř. kde budete pouzdro nosit. Tedy za na opasku, na krku, nebo jen v náprsní kapse.

 • Silicon Case - Vhodné především jako outdoorové řešení pro mladší uživatele. Je možné jej nosit na opasku, nebo na šňůrce na krku, či na ruce. Nízká cena (pouhých 330 Kč), dobrá ochrana proti odření a drobným pádům, nechráněný displej.

 • Kožená pouzdra:
  • Kožené pouzdro NoahArk - Jedním slovem – „luxusní“ a za velmi dobrou cenu (pouhých 360 Kč). Pouzdro je možné zavěsit pomocí odnímatelného klipu na opasek.

  • Kožené dlouhé pouzdro ADPO - Obdobné pouzdro od společnosti ADPO za 350 Kč. Pouzdro je možné zavěsit pomocí odnímatelného klipu na opasek.

  • Kožené boční pouzdro ADPO - Jiná varianta koženého pouzdra od společnosti ADPO za 350 Kč. Pouzdro je možné zavěsit pomocí odnímatelného klipu na opasek.

  • Klasické kožené pouzdro DrKa - Jedno z nejprodávanějších pouzder, které vychází z jednoduchých pouzder pro mobilní telefony. Na opasek se upevňuje fixní kovovou sponou, díky které pouzdro rozhodně nikdy neztratíte. Cena 395 Kč.

 • Metal HardCase - Pro ty, kteří chtějí mít své Treo opravdu velmi dobře hráněné. Tuto ochranu poskytne především pevné pouzdro z leteckého hliníku, které je lehké a zároveň velice pevné. Za super cenu 390 Kč.

Synchronizace

Teď, když jsme vyčerpali ochranu vašeho Trea jako takového, je potřeba se podívat i na to, jak ochránit data ve vašem Treu. A nejsnáze to půjde díky synchronizaci se stolním počítačem. Nevýhodou standardně dodávaného kabelu je jeho neskladnost a také to, že nenabíjí z USB portu, což znamená, že musíte mít stále buď nabité Treo, nebo s sebou nosit nabíječku.

Místo, místo, více místa

Opět jsem si vypůjčil název z knihy Harryho Harrisona, protože ten nejlépe vystihuje problém, na který narazí každý treonaut. Paměť vašeho Trea vám totiž po krátké době bude dost malá a proto je paměťová karta naprostou nezbytností. Osobně doporučuji kartu 512 MB pro skromné, 1GB pro běžné a větší než 1GB pro náročné uživatele. U Trea 650 při dnešních technologiích SD a MMC není výrazného rozdílu mezi typem těchto externích paměťových karet, proto pečlivě sledujte parametry dané karty, dávno již totiž neplatí, že SD je rychlejší než MMC.

A to by bylo z toho prostého základu vše, příště se podíváme na příslušenství, které se také velice hodí, ale nutně, nutně jej mít nemusíte.

Veškeré ceny jsou uváděny včetně 19% DPH.Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1890