PDASoft

Kožené pouzdro pro fintily s T5/TX
Publikováno: Pondělí, 04.09. 2006 - 00:00:00
Téma: Hardware Palm


Pouzdro patří jistě mezi jedno z nejčastějších příslušenství k Palmu. V minulosti jsme vás už informovali o několika různých druzích pro modely T5/TX. Byl tu už článek o hardcase, crystal case, silicon case i o obyčejném koženém pouzdře. Co je tedy na tomto modelu lákavé? Věřím, že může zaujmout vzhledem. Oproti již dříve zmiňovanému koženému vypadá na první pohled lépe. Ale ani u pouzdra nejde jen o vzhled, podívejme se tedy i na to ostatní....Co tedy uvidíme zvenku? Na první pohled připomíná knížečku. Tento dojem utvrzuje hlavně "hřbet" zpevněný jiným druhem kůže. Ta je použita výlučně na hřbet a na pásek od zapínání. Zbytek už je tvořen celý ze stejné hladké kůže. Zapínání je, jak už bývá zvykem, na jakousi magnetickou obdobu cvočku. Samo přiskočí a lze pohodlně i otevřít. Když už jsme u otvírání, pouzdro se otvírá doprava. Tedy po otevření je palm vlevo a lehká dvířka vpravo. To byl pro mě osobně trochu nezvyk, ale pro jiného to je možná samozřejmost.

Klikni pro zvetseni obrazku

Na dvířkách se nacházejí dvě kapsičky na různé kartičky a papírky a místo pro dvě paměťové karty. Na karty není pamatováno "jen" našitými kapsami, ale také stěna je zde mírně prohnuta aby kopírovala tvar karet. Hezky do nich kartinky zapadly a bez potíží šli i vyndat. Vespod je totiž výřez kudy jdou karty ven i vytlačit a člověk si tedy nemusí lámat nehty při jejich vytahování.

Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku

Teď už ale k tomu hlavnímu, kvůli čemu si lidi pouzdro vlastně pořizují. Jak tam umístíme palmíška? Po stranách bude přidržován kůží, dole dvěma pásky a nahoře zbyde dost místa pro karty, infra, stylus nebo sluchátka. Ze stručného popisu a z obrázků již jistě tušíte, že Palm se vkládá shora. Dalo to trochu práce, ono je TX dole mírně širší než nahoře, takže bylo nutno sáhnout po hrubé síle. Ale aspoň není třeba mít obavy, že by náš milášek vypadl ven.. Jak již jsem zmiňoval, v dolní části je palm zachycen spíše dvěma pásky, než celokoženou stěnou. Výhody z toho plynoucí jsou možnost připojit konektor nebo nabíječku a bezproblémové ovládání tlačítek, která nejsou utopena někde hluboko v kůži. Samozřejmostí je výřez na display, ale zrovna ten je zde hlavním mínusem celého pouzdra. Bohužel je na výšku o něco málo menší než display, takže jsem musel kousek displaye oželet. Vycházelo to asi na půlku status baru, posuďte z obrázku sami. Žít se s tim dá, ale je to škoda u takového hezkého pouzdra.

Klikni pro zvetseni obrazku Klikni pro zvetseni obrazku

Co říci závěrem? Pouzdro vypadá hezky. A to je jeho hlavním lákadlem. Pouzdro jistě najde uplatnění hlavně v kabelkách a manažerských kufřících. Dále jsem dlouho rozmýšlel nad barvou pouzdra. Konečný verdikt je, že je černá. Ovšem celé pouzdro je sešité hnědou nití a tudíž to člověku vnucuje představu hodně tmavé hnědé, zvláště u hřbetu a pásku zapínání. Při podrobném zkoumání ovšem pravda vyjde najevo a pouzdro je opravdu černé. Ale ten pocit, zvláště při vhodném osvětlení...


Kožené pouzdro Rhino pro Tungsten T5/TX
Výrobce: Noah Ark Technology
Cena: 390 KčTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2212