PDASoft

Bubble Snooker  Tři za cenu jednoho
Publikováno: Pondělí, 04.09. 2006 - 00:00:00
Téma: Počítačové hry pro PalmOS & Pocket PC


Pokud by jste smíchali Pool, Arkanoid a Bubble Shooter vznikne vám Bubble Snooker, hra z dílny Absolutist, kterou si mohou zahrát majitelé Palm OS, Pocket PC, Windows, Linux i MacOS a jde tím pádem o opravdu multiplatformí hru. V této recenzi se, ale budeme zabývat verzí pro Palm OS.Jak program funguje?

Základem hry je vystřelovat kuličku v dolní části displeje tak, aby se spojila s minimálně dvěmi kuličkami stejné barvy. K tomuto úkolu vám pomáhá i to, že se kulička může odrazit od stěny. Pokud toto pravidlo nesplníte, přibudou vám další kuličky na zničení. Za jednu zničenou kuličku dostanete jeden bod. Hra nabízí čtyři stupně obtížnosti (EasyRide, Novice, Expert a Master – nejvíce jsem hrál na Novice), které můžete měnit v menu a v každé obtížnosti procházíte levely – v každém levelu hrajete s více barvami a zvětšuje se trojúhelník na začátku. Při hraní jistě potěší krásná grafika a pěkné zvuky, které mi ale každou chvíli měnili zvuk jako kdyby odcházel reproduktor. Ovládání je přizpůsobeno na tlačítka nebo stylus. Hra zaznamenává HighScore pro každou obtížnost zvlášť (takže se nemůžete vytahovat jaké jste dali na největší obtížnost, které jste přitom udělali na EasyRide) a dokáže i jeho posílaní a vyhodnocování s ostatními hráči na Internetu.

Klikni na obrazek pro zvetseni Klikni na obrazek pro zvetseni Klikni na obrazek pro zvetseni

Pokud jste již u konce a máte poslední dvě barvy, začněte hru schválně kazit. Bude více kuliček na zničení a tím větší skóre. Pro změnu barev v základním trojúhelníku stačí vystřelit kuličku tak, aby se vrátila do spodní části displeje (bohužel pokud se vám to stane v průběhu hry, dokáže to zkazit náladu). Vyplatí se sledovat a odbourávat dolní řady. Dají se k tomu dobře využívat odrazy od stěn, ale na druhou stranu zase neriskovat a pokud si nejste jisti zda se trefíte, radši střílet do vyšších řad. Když máte barvu o které víte, že ji nevyužijete, pokuste se ji střelit buď na horní část trojúhelníku a pokud to již nejde, tak alespoň co nejvýše a třeba s ní zaplnit prázdnou skulinku. Dobře se dá také využít tágo na pravé straně, které ukazuje sílu vystřelení kuličky. Pokud potřebujete spojit na každé straně jednu kuličku, přetáhněte stylusem tágo dolů, pokud potřebujete „protlačit“ kuličku ostatními, dejte naopak tágo nahoru.

Klikni na obrazek pro zvetseni Klikni na obrazek pro zvetseni Klikni na obrazek pro zvetseni

Díky všem těmto vlastnostem dokáže hra parádně vtáhnout do děje a je nebezpečí vybité baterie a několika „zabitých“ hodin, ale za tu spoustu zábavy je dobré to risknout.


Kategorie Počítačové hry
Výrobce Absolutist.com
Licence Komerční
Verze 1.1
Nároky Palm OS 5.0
Hi-Res
Cena 382,-Kč
Download pbsnooker.zip , 875 kB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2213