PDASoft

Superman se vrací
Publikováno: Sobota, 16.09. 2006 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Kdo by neznal Supermana? Je to postava stejně známá jako Pepek námořník, nebo třeba Mrazík. Stejně jako předchozí dva jmenovaní se může pyšnit zvláštními schopnostmi a stejně jako oni stojí na straně dobra. Co by to ale bylo za hrdinu, kdyby neměl žádného pořádného padoucha, kterému by mohl opětovně zabraňovat v dobývání světa. Ano, hádáte správně, tentokrát mluvím o Lexi Luthorovi. Zajímá vás co provedl tentokrát?Co tomu všemu vlastně předcházelo? Stejně jako ve filmu, začněme trochou historie. Máme tu již zmiňovaného hlavního padoucha Lexe Luthora (Kevin Spacey). Ten byl ve vězení kam ho náš hlavní hrdina Superman (Brandon Routh) před lety uvrhl. Krátce po jeho zatčení ovšem Superman zmizel. Co ale právníci nechtěli, protože chyběl hlavní svědek obžaloby (muž z oceli), byl Lex propuštěn již po pěti letech na svobodu. Podvodem (jak jinak když je záporňák) se opět dostal k obrovskému majetku a začal kout plány na ovládnutí světa. Kam se ale poděl náš super-hrdina?

Před šesti lety, kdy tak záhadně zmizel objevili astronomové na obloze trosky jeho domovské planety Kryptonu. A on se vydal na návštěvu domů. Vše co nalezl byli ovšem pouze trosky jeho bývalého domovského světa. Po návratu zpátky na Zem zjišťuje, že i zde se mnohé změnilo. Lois Laneová (Kate Bosworth) má malého kluka a chystá se na svatbu. Mimo jiné získala i Pulitzerovu cenu za článek "Proč svět nepotřebuje Supermana?". No Clark Kent alias Superman je zpět a řekněte těm zachráněným lidem, že ho svět nepotřebuje. Krom toho, když je Lex na svobodě bude tu pro něj brzo i nějaká pořádná práce. Náš padouch totiž ví o tajném Supermanově úkrytu s "interaktivní učebnicí" po mimozemšťanově otci. Ta se skládá z krystalů a s jejich pomocí (a samozřejmě s pomocí Kryptonitu) chce Lex Luthor ovládnout svět...

Superman je Superman. Co k němu dodat? Létá, zachraňuje neohroženě svět ale i jemu hrozí smrt. Přišlo mi, že spoustu času bylo věnováno "znovuzabydlování" super-hrdiny, osvětlování jeho historie a málo času bylo věnováno pronásledování padoucha. Osobně mě tento "díl" moc nenadchl, ale třeba se dočkáme dalšího a poutavějšího pokračování.


Režie:Bryan Singer
Scénář:Michael Dougherty, Dan Harris
Formát:DivX AVI
Rozlišení:320x172
Hodnocení:
Ke stažení:Superman.avi (2,5 MB)Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2236