PDASoft

Bluetooth handsfree BTE-050
Publikováno: Pondělí, 18.09. 2006 - 01:00:00
Téma: Články napříč platformami


S novým silničním zákonem se zpřísnily i tresty za držení mobilního telefonu za jízdy, takže ještě vzrostla potřeba spolehlivého a pohodlného handsfree. Tuto skutečnost jsme vzali na vědomí i my, a tak vám přinášíme levné a praktické bezdrátové hadnsfree, s nímž budete moci za volantem i nadále vesele telefonovat.Pod nic neříkajícím názvem BTE-050 se skrývá sympatické bezdrátové sluchátko, které vyniká především nízkou cenou, příjemným designem, malou hmotností a snadným ovládáním. S pouhými dvanácti gramy ucho nikterak netíží a uživatel si na jeho přítomnost vcelku rychle zvykne. Design ať posoudí každý podle svého – soukromě ho považuji za povedený. Hodí se k jakémukoli oblečení, přičemž působí nenápadně a neruší celkový dojem, což je u tohoto typu zařízení to nejdůležitější. Jediným výrazným prvkem na jeho vzhledu je silná LED dioda, jejíž výkon uživatel ocení především za tmy. Sluchátko totiž pravidelně bliká (většinou modře, ale v závislosti na konkrétní situaci i červeně) a ačkoli si toho nositel vzhledem k úhlu svícení většinou nevšimne, v uzavřených prostorách to nejde přehlédnout. Jednou jsem si ho ve zpětném zrcátku dokonce spletl s policejním majákem. Držák za ucho je snadno upravitelný pro různé velikosti uší (je otočný a navíc má vysouvací nožičku) a díky vyklápění do strany se velice snadno upevňuje. Samozřejmostí je možnost upevnění na pravé i levé ucho. Na tom mém drží pevně a pohodlně.

Používání lze shrnout dvěma slovy – naprosto bezproblémové. S mým XDA II stačilo jednou spárovat a od té doby se obě zařízení automaticky spojí ihned po zapnutí handsfree (pochopitelně pokud je na telefonu BT zapnuté). Ovládání je maximálně jednoduché a uživatelsky přátelské. Sluchátko má celkem tři tlačítka: velké multifunkční a dvě menší pro ovládání hlasitosti. BTE-050 umí kromě přijetí / odmítnutí hovoru i hlasové vytáčení (pokud to telefon podporuje) a opakovat vytáčení posledního čísla (podržením tlačítka pro snížení hlasitosti). Tlačítka pro ovládání hlasitost netradičně ovládají hlasitost sluchátka a stiskem obou najednou se vypne / zapne mikrofon. Docela mě překvapilo, že sluchátko uživatele pípáním upozorní, když se dostane mimo dosah signálu. Smysl téhle funkce jsem ze začátku nechápal, ale potom mi došlo, že je vlastně docela užitečná. Když nemám signál a chci si zavolat, tak hned vím, že se o to ani nemám. Za normálních okolností bych na displeji telefonu zjišťoval proč to nefunguje a zbytečně se tak rozptyloval od řízení.

Technické parametry sluchátka jsou celkem standardní a plně srovnatelné s ostatními BT heandsfree na trhu. Výrobce udává výdrž na 200 hodin pohotovostního režimu / 5 hodin hovoru, ale tyhle hodnoty se těžko měří. Já baterii nabíjím podle používání jednou za týden nebo za dva a s výdrží nemám problém. Nabíjení pomocí dodávané síťové nabíječky trvá dvě a půl hodiny, ale protože výrobce celkem rozumně použil nokiácký konektor (DC 5V), není problém použít třeba autonabíječku pro Nokie nebo celou řadu BT GPS modulů. Dosah signálu je udáván podle standardu Bluetooth Class 2 na 10 metrů a spárovat lze až 8 mobilních telefonů. Součástí balení je kromě samotného zařízení a nabíječky ještě šňůrka na krk a návod. To vše můžete mít v našem e-shopu za 980 Kč s DPH. Poměr cena / výkon je tedy více než příznivý a pokud hledáte vhodné řešení pro předpisové telefonování za volantem, stojí tento výrobek jistě za zvážení.

Rozměry 68.5 x 23 x 12.2 mm
Hmotnost 12 g
Baterie LiPol 150 mAh
Pohotovost Až 200 hodin
Hovor Až 5 hodin
Bluetooth Bluetooth 1.2 / Class 2Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2241