PDASoft

SplashTravel 1.1 - Vydejte se na cesty
Publikováno: Úterý, 19.09. 2006 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


SplashTravel je další užitečný pomocník od známého tvůrce softwaru pro různá kapesní zařízení, společnosti SplashData Inc.. Mezi další její produkty patří např. správce hesel a dalších citlivých informací SplashID, správce vaší finanční situace SplashMoney, prohlížeč obrázků SplashPhoto a další užitečné programy.Klikni na obrazek pro zvetseni Svým určením, jak již sám název napovídá, se jedná o sadu několika užitečných pomůcek určenou pro lidi, kteří často cestují, ale úspěšně ji lze využívat i v dalších každodenních činnostech.

Nejnovější je v současné době verze 1.1 a na stránkách výrobce lze stáhnout 30-denní zkušební verzi, kde si vše můžete vyzkoušet.

A nyní již k samotnému programu. Úvodní obrazovka aplikace je tvořena - podobně jako menu mobilních telefonů – maticí ikon, které odkazují na jednotlivé funkce programu. Dále je doplněna aktuálním datem a časem ve vybrané lokalitě a konfigurovatelnou lištou ve spodní části obrazovky, kde rolují informace jako je nejbližší alarm, kurzy měn, internetový čas a další. Tuto lištu lze v nastavení vypnout. Konečně jsme se tedy dostali k popisu funkcí programu, které si postupně představíme.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Světová mapa

Jedná se o náhled světové mapy, kde se vlaječkou vyznačují významná města světa, u kterých lze dále zjistit, ve kterém se nalézají státu, jaké je hlavní město tohoto státu a dokonce i zeměpisnou délku a šířku. Standardně je na mapě označena i ta část světa, kde je nyní noc.

Hodiny

Zobrazení času a data ve vaší lokalitě a čtyřech dalších městech, která si můžete vybrat z rozsáhlého seznamu.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Budík

Devět plně konfigurovatelných budíků, u kterých lze nastavit název, opakování (jednou, každý den, pondělí-pátek, sobota-neděle nebo vybraný den v týdnu), prodlevu mezi zvoněním, odklad zvonění o několik minut. Jako třešničku na dortu lze nastavit i melodii ve formátu Wave z paměťové karty, takže vás může budit vaše oblíbená písnička.

Časový posun (časový kalkulátor)

Ideální pomocník pro plánování telefonních hovorů ze zahraničí, pokud nechcete Vaše blízké budit v noci. Zadáte plánovaný čas hovoru a hned víte, kolik hodin bude doma či v zemi, do které chcete telefonovat.

Kalkulátor datumů

Výpočet doby v letech, měsících a dnech mezi dvěma datumy. Zajímavý je i údaj o počtu pracovních dnů, který se může hodit například při plánování nějakého dlouhodobějšího úkolu.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Konvertor měn

Přepočet měn. Eura, Dolary, Libry atd. Naštěstí lze přidat i koruny, takže je aplikace použitelná i v českých podmínkách.

Převodník jednotek

Převodník jednotek hmotnosti, vzdálenosti, délky, teploty, rychlosti, objemu a hmotnosti.

Stopky

Stopky s možností měření kol a mezičasů.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Odpočítávání

Klasické odpočítávání nastavené doby s upozorněním vlastní melodií.

Výpočet útraty

Zajímavý nápad – ale nevím, jaké bude mít v praxi uplatnění. Jde v podstatě o rozpočítání částky, kterou utratíte v restauraci, mezi více osob. Lepší využití mě spíše napadá při rozpočítávání nákladů na dopravu, pokud cestujete např. osobním automobilem.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Kalendář

Navíc je zde snad jen číslo týdne a pořadí dne v rámci roku. A pozor - týden zde „po anglicku“ začíná nedělí.

Výdaje

Jednoduchý deník, kde můžete sledovat svoje výdaje. Samozřejmostí je několik editovatelných kategorií, zadání měny, ve které k platbě došlo a připsání poznámky. Nemůže se rovnat vyspělejším programům z dané kategorie, ale pro jednoduché sčítání útraty během dovolené jistě dobře poslouží.

Kódy

Databáze telefonních předvoleb a koncovky www stránek, v druhé sekci nazvané USA je seznam měst a států, do kterých náleží včetně telefonní předvolby. Otázkou je ovšem správnost údajů, protože například u České republiky data skutečnosti neodpovídají.

Seznam zavazadel

Jedná se o seznam, kde si odškrtáváte věci, které si s sebou chcete vzít na cestu. Je zde několik stovek předmětů, rozdělených do různých kategorií (hygiena, léky, oblečení, dokumenty...). Lze přidávat vlastní zavazadla i kategorie a filtrovat zobrazení podle několika kritérií.

Klikni na obrazek pro zvetseni

Velikosti oblečení

Tabulka amerických, evropských, japonských a britských velikostí oblečení. Rozlišuje dětské, pánské a dámské oblečení. Takže hlavně pánům už nehrozí, že by si koupili větší boty.

Hodnocení

SplashTravel je zajímavá aplikace, která si jistě najde své uplatnění. A nemusí se ani jednat o cestovatele. Některé části jsou zpracovány kvalitně, jako například alarmy, či různé převaděče (měny, jednotky, ..), některé jsou zde spíš jen do počtu (velmi jednoduchý kalendář či odpočet času a hlavně dělení výdajů). Uvítal bych i širší možnosti přizpůsobení aplikace. Až na drobné mušky, zmíněné během recenze, se však jedná o dobře použitelnou aplikaci.


Kategorie Cestování
Výrobce SplashData Inc.
Licence Komerční
Verze 1.1
Nároky Palm OS 5.0
Cena 449,50Kč
Download SplashTravel11.zip , 415 kB
Hodnocení * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2242