PDASoft

Strážce - Těžký život bodyguarda
Publikováno: Sobota, 23.09. 2006 - 00:00:00
Téma: Filmové ukázky


Americký prezident má mnoho nepřátel (myšleno obecně, nejen Bush konkrétně). Pokusy o atentáty na známé osobnosti jsou dnes taky celkem běžným rizikem. Proto si už nikdo nedovede představit prezidenta USA jinak než obklopeného bandou osobních strážců. Jedním z nich je i hrdina tohoto filmu. A o co půjde v tomto filmu především? Samozřejmě o život prezidenta...Již zmiňovaným hlavním hrdinou filmu je agent Pete Garrison (Michael Douglas). Dlouhá léta pracuje pro různé prezidenty. Jednou se i podílel na opravdové záchraně prezidenta se střelbou a vším co k tomu patří. Mezi ostatními agenty je dobře známý, všemi uznávaný a díky zkušenostem a stále dobré fyzické kondici patří mezi ty nejlepší. Každý den vstává ve čtyři hodiny ráno, cvičí aby se udržel v kondici a pak se pouští do ochrany prezidentského páru. Ale jednoho z páru ochraňuje radši. A hádejte koho Hlava státu to není. Je to jeho žena. Pete udržuje tajný vztah s první dámou. A prezident ani nikdo jiný o tom nesmí vědět.

Teď už ale k příběhu. Celý film nebude přece jen o nevěrné manželce amerického prezidenta. Každý den dostává prezident hromady výhrůžek. Pár z nich je myšleno vážně, ale skoro nikdo se nedostane dost blízko aby svůj záměr mohl provést. Výjimky si jistě pamatujete z dějepisu. Tentokrát Peteův informátor přichází se zprávou, že atentátník/atentátníci mají někoho uvnitř tajné služby. Jako důkaz přináší ranní bezpečnostní kódy. Rozjíždí se velké pátrání. Zároveň se našemu hrdinovy ozve vyděrač, který zná jeho tajemství. Takže tu máme důkladné vyšetřování mezi lidmi blízkými prezidentovi a tajného agenta, který má co skrývat... A pak tu máme ještě atentátníky. Na hlavním hrdinovi je očistit své jméno, nekompromitovat první dámu, zachránit život jejímu muži a odhalit atentátníky. To všechno na útěku před zákonem. Bude mít co dělat.

Film je docela obyčejná detektivka. Nic převratného, ale nuda nehrozí, furt se někam běhá, občas se střílí... Ale co vás bude jistě zajímat je přítomnost PDA ve filmu. Několikrát se objeví Treo. Zlý hoši ho mají rádi. Občas se Palm ocitne i v rukou někoho jiného. Ale většinou je vidět jen ze strany nebo svítící klávesnička. Zato Blackbery které Pete Garrison několikrát použije je vidět opravdu dobře. Takže když už ne kvůli lehce nadprůměrné zábavě, tak aspoň kvůli Treu stojí za to film zkouknout.


Režie:Clark Johnson
Scénář:George Nolfi, Gerald Petievich
Formát:DivX AVI
Rozlišení:320x136
Hodnocení:
Ke stažení:Sentinel.avi (3,3 MB)Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2250