PDASoft

USBCELL  Tužkové baterie nové generace
Publikováno: Neděle, 24.09. 2006 - 00:00:00
Téma: Obecné články


Moixa Energy Ltd. uvádí na trh novou generaci tužkových baterek se zcela revoluční koncepcí. Už název USBCELL napovídá, že půjde o další přírůstek do nekonečné řady USB vychytávek, ale na rozdíl od mnoha jiných jde o skutečně užitečnou záležitost. Tyhle AA baterie se totiž dají bez jakéhokoli adaptéru dobíjet přímo z USB!Baterie USBCELL jsou určeny k tomu, aby nahradily klasické dobíjecí NiMH baterie a neskladných nabíječky, protože žádnou speciální nabíječku prostě nepotřebují. Z baterie stačí odklopit horní část a objeví se USB rozhraní, díky němuž lze USBCELL dobíjet nejen z PC nebo notebooku, ale i v autě nebo přes síťový USB adaptér z cestovní sady pro PDA. Tato myšlenka je poměrně prostá, ale ve své jednoduchosti i do značné míry geniální.

Zatím jsou k dispozici pouze 1300 mAh AA baterie (12.99 Liber za balení po dvou), ale výrobce už chystá i AAA s Mini USB rozhraním a unikátním skládacím USB konektorem, 9V model s USB a celou řadu dalších USB baterií pro zařízení jako jsou mobilní telefony a smartphony (zatím se počítá přinejmenším s Blackberry), fotoaparáty nebo herní konzole. Za zmínku stojí i adaptér z AA na C/D, což osobně považuji za velmi nápadité řešení.

Celkem vzato se jedná o nápadité řešení, jaké by na dnešním trhu mohlo najít docela dobré uplatnění. USBCELL v sobě spojuje dva silné trendy aktuálního vývoje – velký důraz na mobilitu a nejrozšířenější rozhraní současnosti. Soukromě to považuji za skvělý tah, protože s rostoucím výkonem a možnostmi mobilní elektroniky poroste i poptávka po mobilních a snadno dostupných zdrojích energie, což je přesně to, co tyhle baterky nabízejí. USB porty jsou v civilizovaném světě prakticky na každém rohu a možnost dobíjet bez potřeby nabíječky dává uživateli nebývalou volnost.

Prameny: PDA Live, USBCELL

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2252