PDASoft

SimCity pro mobilní telefony
Publikováno: Neděle, 24.12. 2006 - 00:00:00
Téma: Počítačové hry pro Smartphony


Pokud se člověk nudí, není nad to zahrát si nějakou hru. Jenže ne vždy má člověk nějakou při sobě, která by za to stálo. Podle mého názoru je SimCity jedna z her, která se už řadí mezi klasické legendy a je jen s podivem, že její předělání na mobilní telefon trvalo tak dlouho...Electronic Arts představil SimCity – klasickou budovatelskou strategii – pro mobilní telefony.

Pro Pocket PC je k dispozici už i verze SimCity 2000, pro Palm OS poměrně dlouho trvalo, než byla k dispozici Hi-Res verze SimCity, takže po čase vznikla i freeware verze PocketCity. Pro mobilní telefony však – až doteď – bylo ticho po pěšině (samozřejmě s výjimkou modelů jako je palmOne Treo, modely s Windows Mobile apod.).

Klikni pro zvetseni obrazku

Je samozřejmě otázkou, jak velký je zážitek ze hry na malém displeji mobilního telefonu… Je ovšem třeba vzít v úvahu, že dnešní mobilní telefony mají rozlišení nezřídka vyšší než je tomu u většiny Palm OS 4 modelů (kde jsou výjimkou Sony a Tungsten W).

Hra, jak na to

Hráč je situován do pozice „Pána města“ – stejně jako v klasickém provedení je jeho úkolem stanovení daní, bytová, industriální a komerční výstavba, navíc musí vzít v úvahu potřebu policejních a hasičských stanic, letišť, zábavy pro obyvatelstvo, letišť, elektráren, komunikací a dalších specifik. Výběr map, s kterými lze hrát, je poměrně značný.

Během hry je nutno nejen vydělávat – už to samotné vyžaduje poměrně dost zkušeností, zvlášť u větších měst – ale i vyrovnávat se s různými katastrofami (tornádo, potopy, pád letadla), kriminalitou, znečištěním atd.

Trocha historie

Prvně SimCity přišlo na počítače už v roce 1989 a jeho úspěch následovaly hry jako SimEarth, SimPark a The Sims (které se staly další legendou).

Na rozdíl od verze pro Palm byla pro SimCity pro mobilní telefony zvolena značně odlišná cenová strategie: plná verze vyjde jen na 1,99 USD.


Kategorie Volný čas
Výrobce EA Mobile Games
Licence Komerční
Verze 1.00
Cena 90,- Kč
Hra je k zakoupení zde: EA MobileTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2424