PDASoft

G'zOne Type-V  Odolný, odolnější, nejodolnější
Publikováno: Úterý, 26.12. 2006 - 02:00:00
Téma: Informace ze světa mobilních telefonů


Verizon Wireless představil outdoorové véčko pro sítě třetí generace G'zOne Type-V. Tenhle unikátní telefon je určen pro ty nejdrsnější uživatele a za tímto účelem byl navržen tak, aby odpovídal požadavkům na armádní vybavení.Ve výbavě G'zOne Type-V sice chybí Bluetooth, hudební přehrávač a slot an paměťové karty, ale zcela tragicky na tom také není. Rychlá data CDMA / EVDO umožňují třeba streamované video nebo Mobile Web 2.0, dvoumegapixelový fotoaparát také neurazí a protože je tento model určen mimo jiné pro výlety do přírody, nesmí chybět GPS. Ze softwarové výbavy potěší zejména emailový klient a IM klient pro AIM, Tahoo! a MSN Messenger.

300 USD při dvouleté smlouvě je za “obyčejné” a ještě navíc pěkně přerostlé véčko sice pěkný balík, ale v tomto případě za své peníze zákazník dostane téměř nezničitelné zařízení. G'zOne Type-V prošel následujícími testy odolnosti podle armádních měřítek a jeho výsledky jsou v tomto směru obdivuhodné. Během testů byl pochopitelně zavřený kryt headsetu i napájení.

Test odolnosti proti dešti telefon podstoupil v zavřeném i otevřeném stavu a spočíval v simulování bouřky s velmi intenzivním deštěm (2 palce za hodinu) a větrem o rychlosti 64 km/h (40 mph). Pro případ pobytu pod vodou je G'zOne Type-V testován na třicet minut v hloubce jednoho metru. Kvůli přežití v extrémních klimatických podmínkách prošel deseti 24-hodinovými cykly při relativní vlhkosti vzduchu 95% a teplotách v rozmezí 30 až 60°C. V pětiprocentním solném roztoku vydržel G'zOne Type-V při teplotě 35°C 48 hodin. Crash testy proběhly formou dvaceti šesti pádů z výšky 1.5 metru na dvoupalcovou vrstvu překližky, pod níž byl ocelový plát a betonová podložka. Kvůli dosažení maximálně objektivních výsledkům telefon dopadl každou svojí plochou, hranou i rohem. Poslední tři testy podle armádních standardů ověřily odolnost telefonu proti vibracím, intenzivnímu slunečnímu záření a prachu. G'zOne Type-V je prostě telefon do nepohody a kdyby nebyl jen pro CDMA síť, tak by si jistě našel plno příznivců i u nás. Nebo snad znáte ještě nějaký fotomobil, který umí fotit pod vodou?

Prameny: Mobiledia, Pioneer Press, InfoSync

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2428