PDASoft

SmartMovie UIQ3 3.40 - Filmy v kapse
Publikováno: Neděle, 25.03. 2007 - 00:00:00
Téma: Smartphone a vše kolem něj


Pokud máte telefon s UIQ3 symbianem a jste fanda do filmů jako já, určitě vás potěší zpráva, že pro tento systém konečně vyšel oblíbený přehrávač filmů Smartmovie. Neskutečné množství lidí se snaží nahrát si film do mobilu, a to i přes to, že jediný formát, který otevřou, je 3gp. Je to určitě zastaralá forma videa a převádění filmů do ní je řekl bych tak trošku znásilňování.Smartmovie je na rozdíl od jiných přehrávačů dodáván i s konvertorem videí, pomocí kterého si na počítači vytvoříte video, které vašemu mobilu přesně sedne (rozlišení obrazovky, datový tok, otočení na výšku, zesílení zvuku…). Je to poměrně jednoduchý proces, kde si film i s titulky vytvoříte asi pěti kliknutími. Rychlost samotného převádění samozřejmě záleží na typu procesoru vašeho PC, ale obecně je docela svižné (na Core2Duo 1,66GHz je ta rychlost asi 4x realtime).

Když zavítáte na stránky výrobce, můžete si stáhnout demoverzi, která převede celý film i s titulky a přehrává neomezeně dlouho, ale omezení spočívá v tom, že se ve filmu pravidelně objeví nápis DEMO a přepne se na černobílo. Omezení však spadá jen na konvertor, přehrávač je bez omezení.

Smartmovie je snad nejlepší program, co jsem kdy na telefonu měl. Zatím jsem nenarazil na žádnou chybu krom malého problému s automatickým zámkem klávesnice na SE P990i. Když se mi po minutě telefon zamkne, přehrávání se zastaví, když ho odemknu, přehrávání pokračuje. Dále bych uvítal implementaci SM do systémového prostředí, abych mohl v prohlížeči souborů na film jen kliknout a aby se SM sám spustil a začal hrát. Ale jinak je přehrávač svižný a funkčně bezchybný. Celovečerní film se na mé P990i otevře do vteřiny, vyhledávání ve filmu je velmi rychlé a na jedno nabití baterky lze přehrávat odhadem asi tak 3 hodiny v kuse (se zapnutým reproduktorem a zvukem na max). Titulky ve filmu naprosto nemají problém s českou diakritikou (aby taky ano, když je to prográmek od kluků ze Slovenska ) a jsou dobře čitelné. Není také problém s titulky, které mají třeba 3 řádky (což se mi občas stává na počítači, že 3. řádek nezmizí a zůstane v obraze dokud nereaktivuji fullscreen).

Verze 3.40, kterou mám k dispozici, je rozdílná od té předchozí hlavně podporou Symbian UIQ3, do té doby podporovala jen všechny ostatní verze Symbianu, Pocket PC (2003 a WM5), Palm OS5 a ostatní smartphony s Windows Mobile. Samozřejmě bylo opraveno také několik menších chybek.

Smartmovie podporuje přehrávání Xvid filmů, ale zdá se, že ten kodek není tak úplně kompatibilní s tím, který mám na počítači, protože nově vytvořené filmy jdou spustit jen na telefonu…zajímavé, nevím, čím to je.

Závěr

Co dodat? Snad jen že za cenu lehce pod 27 Euro získáte velmi kvalitní program, který zažene každou nudnou chvilku.


Kategorie Multimedia
Výrobce LonelyCatGames.com
Licence Komerční
Verze 3.40
Nároky Symbian S60, S60 3rd edition, UIQ, UIQ 3.0, Series80, Nokia 7710
Windows 2000/XP/Vista
Cena 23.99 EUR
Download smartmovie_symbian_lcg_3_40.zip - 3,75 MB
Hodnocení * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2594