PDASoft

Apple i Google útočí na Evropu
Publikováno: Neděle, 25.03. 2007 - 00:00:00
Téma: Informace ze světa mobilních telefonů


Podle britského Guardianu se Apple s Googlem chystají zaplavit Evropu svými mobilními telefony. Nic zatím sice není potvrzené, ale podle všeho se můžeme těšit na příval nových přístrojů i služeb.Apple hodlá svůj iPhone začít prodávat koncem roku prostřednictvím jediné celoevropské distribuční sítě, podobně jako tomu bude od léta v USA, kde bude mít na iPhone monopol operátor Cingular. V Evropě je podle informací Guardianu největším favoritem Vodafone, ale definitivně o distributorovi rozhodnuto ještě není.

Google mezitím jedná s několika společnostmi včetně Telefóniky (vlastník O2) o spolupráci na “GPhonu”. Ten by měl uživatelům nabídnout optimální přístup ke službám webového giganta. Proslýchá se, že se na tomto projektu podílí i tým, který vyvinul úspěšný Sidekick, s nímž T-Mobile v USA už dva roky slaví velké úspěchy.

Google už v Evropě spolupracuje s několika operátory včetně Vodafonu, T-Mobile a O2 na integraci svého vyhledávacího enginu do mobilních telefonů. Kromě operátorů Google nezapomíná ani an výrobce telefonů, takže například Samsung nabídne mobil nejen s Google vyhledávacím enginem, ale i službami Google Maps a Gmail. Podle nedávných spekulací Samsung s Googlem navíc spoleně vyvíjejí nový operační systém pro mobilní telefony, který by měl být optimalizován pro práci s internetem.

Zdroj: Guardian

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2595