PDASoft

Treo Handy Weather  Rosnička ve vašem Treu
Publikováno: Středa, 04.07. 2007 - 00:00:00
Téma: Software pro PalmOS & Pocket PC


Nově vydaná aplikace Treo Handy Weather (pro Trea s Palm OS i Windows Mobile) je adeptem na titul krále aplikací na sledování počasí – nabízí skvělou grafiku, přehledné a jednoduché zobrazení informací a příjemné uživatelské rozhraní.Začínáme

Při prvním spuštění budete vybídnuti k zadání vaší země a města, ve kterém žijete (na výběr z více než 40.000 položek po celém světě).

Jednoduše si můžete vybrat až 30 měst, a to buď z těch předdefinovaných nebo jednoduše zadáte vlastní (pomocí zeměpisné délky a šířky).

Zobrazení předpovědi

Po výběru měst máte přístup ke třem přehledným obrazovkám.

Na první obrazovce naleznete předpověď na následujících pět dní včetně jasně vypadajícího symbolu stavu počasí, nejnižší a nejvyšší očekávané teploty a krátkého textu (např. velká oblačnost). Tento styl, kdy můžete mezi městy přecházet ovládacím tlačítkem směrem doleva / doprava a mezi jednotlivými dny nahoru / dolů a do detailů se dostanu potvrzením, mi dokonale vyhovuje.

Jedinou mou připomínkou k tomuto pohledu je, že maximální a minimální teploty by mohly být barevně rozlišeny (např. červenou barvou maximální a modrou minimální) a textová charakteristika by mohla využívat dvou řádků a nemusela by být zbytečně zkracována.

Druhý displej nabízí detailní denní pohled, který nabízí podrobnější údaje: animovaný grafický symbol, textová charakteristika, nejvyšší / nejnižší teploty, směr a síla větru, UV záření a předpokládané srážky. (Všechny jednotky pro teploty, sílu větru apod. mohou být změněny – např. na stupně Celsia nebo Farenheity v nastavení). Pomocí D-Padu můžete přecházet mezi jednotlivými dny, potvrzením se vrátíte na 5denní přehled.

Třetím a pravděpodobně nejoblíbenějším pohledem je teplotní graf. Na první pohled zde vidíte, jak se počasí v následujících dnech změní. Tento pohled se mi tak zalíbil, že bych uvítal, kdyby ho šlo nastavit jako základní.

Nastavení

Kromě nastavení místa a jednotek program dále umožňuje nastavit automatickou aktualizaci, což je funkce, která se bude automaticky starat o aktuálnost informací (interval 6, 12, 18, 24 hodin, existuje i možnost nastavit pravidelnou aktualizaci v zadaný čas, nebo ji úplně vypnout). Během aktualizace je pro každé město přenesen přibližně 1 kB dat. Samozřejmostí je také manuální aktualizace.

Velmi zajímavou funkcí je možnost zobrazení počasí ve vašem hlavním městě na obrazovce zámku klávesnice – ideální například pro získání předpovědi na dnešní den, když ráno vstáváte. Bohužel si v současné verzi není možné nastavit libovolné město, ale doufám, že další verze toto napraví. Jednodenní předpověď pro 5 měst by zde také nemusela vypadat špatně.

Hodnocení

Je mi jasné, že někteří lidí budou proti mému hodnocení „Nejlepší software na počasí“ protestovat – přeci jen nenabízí všechny údaje, který by mohl (satelitní pohledy nebo např. východ a západ slunce).

Nicméně protože jsem otestoval již spoustu podobných programů, za svým hodnocením si stojím. Má totiž bohatou grafiku, jednoduché a rychlé prostředí a nejvíce vyhovuje mým požadavkům – i když některé funkce, jako například měsíční fáze – by se ještě hodily.


Zdroj: Andrew pro Treonauts.com


Kategorie Volný čas
Výrobce Paragon Software
Licence Komerční
Verze 1.01 (Palm OS)
2.04 (Windows Mobile)
Nároky Palm OS 5
Windows Mobile 2003/5.0
Cena 14,95 U$
Download Palm OS - 1,05 MB
Windows Mobile - 2,4 MB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2792